Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nieoficjalnie: To Michał Probierz zostanie trenerem reprezentacji Polski. Co wiemy o jego życiu prywatnym?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 19.09.2023 20:23

Nieoficjalnie: To Michał Probierz zostanie trenerem reprezentacji Polski. Co wiemy o jego życiu prywatnym?

Michał Probierz
Michał Probierz nowym trenerem reprezentacji Polski?, fot. Wojciech Olkusnik/East News; MARCIN GADOMSKI/East News

Kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej? Teraz nieoficjalne źródła wskazują, że może być to Michał Probierz. Zasłużony trener zna osobiście Cezarego Kuleszę, ale nie to w jego biografii jest najciekawsze. Równie co jego kariera sportowa zadziwia jego życie prywatne.

Kim jest Michał Probierz? Trener niedługo ma urodziny

Oficjalne informacje o tym, kto zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej, poznamy jutro o godzinie 12:00, kiedy ogłosi je Cezary Kulesza. Do tej pory dwa najmocniejsze nazwiska, jakie były rozważane, to właśnie Probierz, znajomy Kuleszy z czasów Jagiellonii Białystok, i Marek Papszun.

Ku kandydaturze Probierza skłaniają się też Jakub Seweryn i portal Weszło. Obecnie trenuje on kadrę młodzieżową U-21. Ma ogromne doświadczenie trenerskie. Oficjalnie rozpoczął tę ścieżkę kariery w wieku 33 lat, a niedługo, bo 24 września, będzie obchodził 51. urodziny.

Michał Probierz.jpg
Michał Probierz, fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
To on zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski? Marek Papszun strzeże prywatności, ale... wiemy już, kim jest jego żona!

Michał Probierz: kariera

Probierz urodził się w Bytomiu i to tam stawiał pierwsze kroki w kadrze juniorskiej. Jako piłkarz występował na pozycji pomocnika lub obrońcy. Karierę piłkarską skończył w 2005 toku po poważnej kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych

Trenerem został w wieku 33 lat i zarządzał w ten sposób z kilkunastoma klubami: Polonia Bytom, Widzew Łódź, Jagiellonia Białystok, ŁKS Łódź, Aris FC, Wisła Kraków, GKS Bełchatów, Lechia Gdańsk, Jagiellonia Białystok, Cracovia i Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Od lipca 2022 roku pracuje z młodzieżową reprezentacją Polski U-21.

A co z jego życiem prywatnym? Poniżej ekscytujące szczegóły.

Michał Probierz.jpg
Michał Probierz, fot. Beata Zawadzka/East News
Michał Probierz.jpg
Michał Probierz, fot. PRZEMYSLAW SZYSZKA / SE / EAST NEWS

Michał Probierz: życie prywatne, żona, dzieci

Probierz prywatnie jest zapalonym czytelnikiem: uwielbia książki i żartuje, że przeczytał ich więcej, niż zagrał meczów i strzelił goli. Poza tym to oddany mąż, ojciec i dziadek. Jest w szczęśliwym związku z Martą, którą poznał w restauracji. Mają syna Henryka. Trener ma też dwóch dorosłych już synów z poprzedniego związku, którzy sami mają dzieci.

Kiedyś w wywiadzie przyznał, że w przeszłości uwielbiał grywać w pokera. Podobno też trafił do niemieckiego aresztu, kiedy miał 16 lat. Wszystko przez to, że jego menadżer oskarżył go o próbę kradzieży ubrań. Było to akurat podczas testów do Bayeru Leverkusen i Beveren.

Michał Probierz.jpg
Michał Probierz, fot. MARCIN GADOMSKI/East News
Michał Probierz.jpg
Michał Probierz, fot. EAST NEWS

Źródło: Gol24.pl, Fakt, Rzeczpospolita, Przegląd Sportowy