Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Imprezy > Open'er 2024: Dua Lipa wróciła w cieniu aferzy sprzed dwóch lat. Show? Nawet Rihanna się przy niej chowa
Maria Górska
Maria Górska 05.07.2024 03:16

Open'er 2024: Dua Lipa wróciła w cieniu aferzy sprzed dwóch lat. Show? Nawet Rihanna się przy niej chowa

Dua Lipa na Open'er 2024
fot. Instagram

Dua Lipa wreszcie wróciła do Polski. Brytyjska gwiazda zawitała do Gdyni, by promować swoją nową płytę na Open'er Festival 2024. Fani musieli czekać na jej powrót dwa lata po tym, jak w 2022 roku ewakuowano festiwal. Było warto?

Open'er 2024 z Duą Lipą

Dua Lipa to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd obecnej generacji. Brytyjka zaczęła od podbicia rodzimego rynku, a potem wylądowała na szczytach list przebojów niemal na całym świecie, na stałe zapewniając sobie miejsce w historii muzyki. Młoda, przebojowa, doskonała performerka - czego tu nie lubić? Nic więc dziwnego, że fani z niecierpliwością wyczekiwali jej powrotu do Polski.

Miało do tego dojść dwa lata temu, gdy ogłoszono, że Dua będzie headlinerką w trakcie Open'er 2022, ale ze względu na burzę festiwal trzeba było ewakuować i fani musieli obejść się smakiem. Na szczęście tym razem warunki pogodowe postanowiły nie wchodzić nikomu w paradę i gwiazda stanęła na deskach Main Stage tak, jak zaplanowano.

Gwiazdy na BRIT Awards 2024: Dua Lipa, Ellie Goulding, Kylie Minogue, Mel C Ewakuowana z Open'era Agnieszka Woźniak-Starak pokazała niezwykłą kreację. "Co robić?"

Dua Lipa w Gdyni

Dua słynie z tego, że jej koncerty wypełnia taniec i doskonała zabawa. Interesujące choreografie, skąpe sceniczne kreacje i szalony makijaż wabią fanów jak pszczoły do miodu, a jej wokalne umiejętności zawstydziłyby niejednego wyjadacza. Wokalistka, której rodzina pochodzi z Kosowa, a której imię w rodzimym języku jej matki oznacza “miłość", wie, jak zapewnić tłumom rozrywkę.

Gwiazda rozgrzała widownię do czerwoności, co było do przewidzenia - jej ostatni koncert w Polsce zgromadził tysiące fanów. Po raz pierwszy zagrała u nas w 2017 roku, promując swoją płytę po wielkim sukcesie singla “Be the one”, nagranego dla Warner Brothers Music. 

Lipa obecnie promuje nowy krążek, “Radical Optimism”, z której pochodzą takie hity jak “Houdini” czy “Illusion” – obie te piosenki szaleją na zestawieniach przebojów, nie mogło ich więc zabraknąć w trakcie Open'era!

Co jeszcze zagrała?

Co Dua Lipa zaśpiewała na Open'erze?

W Gdyni nie zabrakło jej największych hitów. Setlista była porządna, a gwiazda spędziła na scenie wystarczającą ilość czasu, by zadowolić nawet najbardziej wymagających fanów.

Co Dua Lipa śpiewała na Open'erze? Mamy całą listę.

 1. Training Season
 2. One Kiss
 3. Illusion
 4. Break My Heart
 5. Levitating
 6. These Walls
 7. Be The One
 8. Love Again
 9. Pretty Please
 10. Hallucinate
 11. New Rules
 12. Electricity
 13. Cold Heart
 14. Happy For You
 15. Physical
 16. Don’t Start Now
 17. Houdini

Internauci piszą, że Dua Lipa poradziła sobie lepiej niż Rihanna w 2013 roku, gdy na Open'erze z mocnym opóźnieniem wystąpiła w ortalionowej kurtce i została ostro skrytykowana przez publiczność.

Byliście, słuchaliście? To zdecydowanie był koncert roku. A przynajmniej roku do 4 lipca. W końcu przed nami jeszcze koncerty Taylor Swift na Stadionie Narodowym.