Swiatgwiazd.pl
Małgorzata Lorentowicz

Kadr z filmu "Galimatias, czyli Kogel-Mogel II"; screen youtube.com/WFDiF - Studio Filmowe Kadr

Osobisty dramat Małgorzaty Lorentowicz. Do ostatniego dnia żyła w bólu, wszystko przez chorobę męża

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Małgorzata Lorentowicz zmierzyła się w życiu z wieloma trudnościami. O czym nie każdy wie, drugi małżonek gwiazdy, Tadeusz Janczar, zmagał się z poważnymi problemami natury zdrowotnej. U mężczyzny zdiagnozowano zaburzenia afektywne dwubiegunowe - w późniejszych latach w ciele aktora rozwinął się również guz.

  • W latach 50. Małgorzata Lorentowicz wyszła za aktora Tadeusza Janczara

  • Mężczyzna borykał się z poważnymi problemami natury zdrowotnej

  • Osobiste trudności w najbliższej rodzinie Małgorzaty Lorentowicz dotyczyły również relacji z bliskimi

W świadomości setek widzów Małgorzata Lorentowicz zapisze się jako babcia Wolańska, bohaterka dwóch części filmu „Kogel-mogel” z lat 80. ubiegłego wieku. Prywatnie przez dwie dekady aktorka była małżonką Tadeusza Janczara. Mężczyzna przez wiele lat borykał się z cyklofrenią, którą zdiagnozowano u niego na początku lat 60. ubiegłego wieku.

Problemy zdrowotne małżonka Małgorzaty Lorentowicz

Tadeusz Janczar był drugim małżonkiem Małgorzaty Lorentowicz. Poznali się w 1956 roku w Teatrze Klasycznym. Oboje grali wówczas w sztuce „Don Cezar de Bazan”. Pobrali się dwa lata po tym, jak zostali sobie oficjalnie przedstawieni.

Choroba małżonka Małgorzaty Lorentowicz miała dać o sobie znać niedługo po ceremonii zaślubin. To właśnie aktorka jako pierwsza zauważyła, że z jej ukochanym dzieje się coś niedobrego. Pierwszy sygnał alarmowy pojawił się niespodziewanie, Tadeusz Janczar nagle zaczął bać się niemal wszystkiego.

- Pewnego dnia Tadeusz obudził się i powiedział: Coś mi się stało. Nie wiem co, ale jestem już kimś innym”, a przede mną pojawiło się zastraszone zwierzątko, które bało się dzwonka do drzwi - relacjonowała w jednym z wywiadów gwiazda filmu „Kogel-mogel”.

Maja Hirsch

Maja Hirsch w negliżu maluje łazienkę. Odważna relacja na Instagramie

CZYTAJ DALEJ

Tadeusz Janczar miał aż czterokrotnie podejmować próbę popełnienia samobójstwa. Mężczyzna borykał się z bezsennością, zamknął się w sobie; stał się smutny i niedostępny. Choć brakowało mu występów na scenie, bał się wrócić do zawodu.

Małgorzata Lorentowicz postanowiła zrezygnować z rozwoju kariery i poświęcić się opiece nad wybrankiem. Po latach lekarze postawili kolejną diagnozę - wykryli, że w ciele Tadeusza Janczara rozwija się nowotwór. Aktor cierpiał na złośliwy guz jelita grubego.

Małgorzata Lorentowicz trwała u boku ukochanego aż do jego śmierci. Tadeusz Janczar odszedł 31 października 1997 roku w Warszawie, jego ciało spoczęło na Cmentarzu Stare Powązki w stolicy. U schyłku życia para zdążyła wziąć ślub kościelny. Małżonkowie spędzili wspólnie 20 lat.

Trudne relacje rodzinne

Medialne doniesienia mówią o tym, iż Małgorzata Lorentowicz miała swojemu pasierbowi za złe, iż ten nie odwiedzał ojca. Tadeusz Janczar miał bowiem syna z poprzedniego małżeństwa z Elżbietą Habich, Krzysztofa. Brak odwiedzin Krzysztofa odbił się na jego relacjach z rodzicem negatywnie.

- To, że nie umiałem sobie poradzić z ciężarem jego choroby, zaważyło na naszych kontaktach - mówił po latach Krzysztof Janczar.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Świat Seriali, Party

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Joanna Koroniewska

Życie gwiazd

Joanna Koroniewska opublikowała zdjęcie bałaganu. "Ile niepotrzebnych rzeczy może pomieścić męska torba"

Czytaj więcej >
Edyta Górniak

Życie gwiazd

Edyta Górniak tłumaczy się z koncertu w TVP. "To był Muzyczny pogrzeb Krzysztofa"

Czytaj więcej >
Barbara Winiarska zmarła nagle

Życie gwiazd

Barbara Winiarska porzuciła karierę dla chorej córki. Śmierć przyszła nagle

Czytaj więcej >