Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Ostatnie zdjęcia królowej Elżbiety II wywołują łzy. Zrobiono je 2 dni przed śmiercią
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 09.09.2022 12:41

Ostatnie zdjęcia królowej Elżbiety II wywołują łzy. Zrobiono je 2 dni przed śmiercią

Elżbieta II EA
fot. Rex Features/East News

8 września, w czwartkowe popołudnie zmarła najdłużej panująca królowa w historii Wielkiej Brytanii, Elżbieta II. Tuż przed śmiercią Pałac poinformował o pogarszającym się stanie zdrowia monarchini, a także czuwającej opiece medycznej.

6 września królowa Elżbieta spotkała się nową premierką kraju, Liz Truss. Podczas spotkania cały świat skupił uwagę na monarchini, która swoją posturą nie przypominała siebie. Już wtedy podejrzewano, że stan zdrowia władczyni się pogorszył. Niektóre szczegóły wyjątkowo zwracają uwagę.

Ostatnie zdjęcia królowej Elżbiety II

Oczy całego świata skierowane są obecnie na Wielką Brytanię, gdzie mają miejsce wielkie zmiany, związane ze śmiercią królowej Elżbiety II. Dla wielu odejście monarchini było niespodziewane. Warto bowiem wspomnieć, że zaledwie dwa dni przed śmiercią królowa udała się na spotkanie z nową premierką kraju, Liz Truss.

Spotkanie pań wzbudziło ogromne zainteresowanie i było bacznie śledzone przez media z całego świata. Czas pokazał, że zdjęcia wykonanego tego dnia były ostatnimi, na których uchwycono monarchinię.

Władczyni tego dnia zwróciła uwagę nie tylko swoją casualową stylizacją, ale przede wszystkim zgarbioną posturą oraz siną dłonią. Wówczas spekulowano na temat pogarszającego się stanu zdrowia królowej, jednak dokładne diagnozy nie były znane.

Jak w ostatnim czasie zmieniła się królowa Elżbieta II?

Władczyni Zjednoczonego Królestwa była aktywna zawodowo do końca swoich dni. Nie było jednak tajemnicą, że zmaga się z problemami zdrowotnymi. Na początku bieżącego roku Elżbieta II zmagała się z zakażeniem koronawirusem.

Niedługo później po raz pierwszy pokazała światu, że porusza się o lasce. Nie rozstawała się również w okularami, a każdy kolejny miesiąc sprawiał, że monarchini garbiła się coraz bardziej.

Kolejna znaki, sugerując podupadanie na zdrowiu, można było zauważyć podczas obchodów Platynowego Jubileusz. Wówczas Elżbieta II postanowiła zrezygnować z udziału w niektórych częściach ceremonii ku jej czci. Zagraniczne media przekazały wówczas, że monarchini miewa problemy z poruszaniem się.

Ostatnie zdjęcia królowej:

Ostatnie zdjęcie królowej Elżbiety II EA
Królowa Elżbieta II podczas spotkania z nową premierką Liz Truss, fot. JANE BARLOW/AFP/East News

Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II, fot. UK Home Office, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons
Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II, fot. Agência Brasil - EBC, cropped by Limongi, CC BY 3.0 BR , via Wikimedia Commons

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Gdzie jest Meghan Markle? U boku umierającej królowej nie było dwóch ważnych kobiet

  2. Karol III nowym władcą. Jest oficjalne oświadczenie następcy tronu

  3. Elżbieta II nie żyje. Brytyjska królowa panowała przez ponad 70 lat

Zapraszamy na naszego Instagrama Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].