Swiatgwiazd.pl > Newsy > Pierwsza żona Donalda Trumpa spoczęła na polu golfowym. Były prezydent chciał zaoszczędzić?
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 31.07.2022 21:56

Pierwsza żona Donalda Trumpa spoczęła na polu golfowym. Były prezydent chciał zaoszczędzić?

Donald Trump, Ivana Trump (EA)
fot. Gage Skidmore / PR Watch, Stephen Lovekin / REX / Shutterstock / East News

Miejsce ostatniego spoczynku Ivany Trump wzbudziło niemałe kontrowersje. Donald Trump pochował matkę swoich dzieci na należącym do niego polu golfowym. Teraz eksperci spekulują na temat powodu tej decyzji. Ich zdaniem biznesmen mógł dzięki temu uzyskać zaskakujące profity.

W połowie lipca media obiegła nagła informacja — w wieku 73 lat zmarła Ivana Trump, pierwsza żona i matka najstarszych dzieci byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Decyzja, którą podjął Donald Trump zaskoczyła wszystkich. Był to pierwszy przypadek znanej osoby, która spoczęła... na polu golfowym.

Donald Trump pochował byłą żonę na polu golfowym

Pierwsza żona Donalda Trumpa została znaleziona w swoim domu po tym, jak spadła ze schodów — niestety, ze skutkiem śmiertelnym. Została pochowana 20 lipca, i choć uroczystości pogrzebowe odbyły się na Manhattanie, trumna została przewieziona do New Jersey.

Ivana spoczęła w pobliżu pierwszego dołka Narodowego Klubu Golfowego Trumpa w Bedminster, co odbiło się głośnym echem w mediach. Obecnie na miejscu znajduje się prosta tablica oraz wieńce.

I choć były prezydent Stanów Zjednoczonych stwierdził, że sam w przyszłości chciałby spocząć pod ukochaną murawą, sprawie postanowili przyjrzeć się eksperci. Nie jest bowiem tajemnicą, że niechlubne pole golfowe już wcześniej stało się areną dla finansowych fikołków biznesmena.

Donald Trump chciał zaoszczędzić? Decyzja o nietypowym pochówku byłej żony mogła przynieść znaczne zyski

Jak przekazuje "Fakt", już jakiś czas temu Donald Trump zarejestrował teren, jako grunty rolne produkujące ściółkę dla ogrodnictwa. Dzięki temu mógł skorzystać z ulg podatkowych. Teraz, kiedy na polu golfowym spoczęła jego była żona, sprawie postanowili przyjrzeć się m.in. Brooke Harrington, profesor socjologii w Dartmouth College oraz Phoebe Wall Howard, dziennikarka z gazety "Detroit Free Press".

– Jako ekspertka od podatków sceptycznie podchodziłam do plotek, że Trump pochował swoją byłą żonę na tym smutnym, małym i brudnym kawałku pola golfowego w Bedminster w stanie New Jersey tylko po to, aby uzyskać ulgi podatkowe. Więc sprawdziłam [...] i ludzie... to sposób na potrójne unikanie podatków. Uniknął podatku od nieruchomości, dochodów i sprzedaży – napisała na Twitterze pierwsza z pań, zaś druga poparła jej tezę własnym postem:

Prawo stanu New Jersey zwalnia grunt wykorzystywany jako cmentarz z podatku dochodowego, od sprzedaży i użytkowania. Pochowanie Ivany Trump w Narodowym Klubie Golfowym Trumpa prawdopodobnie zapewni ogromną ulgę podatkową — stwierdziła.

Wygląda na to, że zorganizowanie miejsca pochówku na rzeczonym polu golfowym rzeczywiście niosłoby ze sobą nieoczekiwane zyski. Czyżby była głowa państwa rzeczywiście chciała zaoszczędzić?

Donald Trump, Ivana Trump (EA)
Donald Trump, Ivana Trump
Ivana Trump
Manfred Werner - Tsui, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Beata Tyszkiewicz wielokrotnie się rozwodziła. Mało kto wie, jak brzmi jej prawdziwie nazwisko

  2. Joanna Krupa pogrążona w żałobie. Nie może pogodzić się ze stratą, padły wzruszające słowa

  3. Była gwiazdą TVP, po latach powróciła na ekrany. To, czym zajmuje się teraz, wprawia w osłupienie

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: O2, Polsat News