Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Pogrzeb Zofii Kucówny. Legendę kina żegnał tłum gwiazd show-biznesu
Karolina Kurek
Karolina Kurek 15.04.2024 15:02

Pogrzeb Zofii Kucówny. Legendę kina żegnał tłum gwiazd show-biznesu

Pogrzeb Zofii Kucówny
fot. AKPA

Zofia Kucówna zmarła w sobotę 6 kwietnia. Pogrzeb legendy polskiego kina odbył się w poniedziałek 15 kwietnia. W ostatnim drodze aktorce towarzyszyło wiele znanych osobistości. 

Kariera Zofii Kucówny

Zofia Kucówna to niezaprzeczalna legenda aktorstwa polskiego. Na przestrzeni lat swojej kariery zagrała w licznych sztukach teatralnych, produkcjach filmowych oraz serialach. Artystka otrzymała szereg nagród. Została m.in. oznaczona Złotym Medalem “Zasłużony Kulturze Gloria Artis” za wkład w rozwój kultury i sztuki. 

Grała na deskach wielu teatrów. Były to m.in. Teatr Dramatyczny, Teatr Narodowy, Teatr Powszechny, Teatr Współczesny czy Teatr Komedia. Zagrała takie postacie w spektaklach teatralnych, jak Lady Makbet w “Makbecie”, Pani Wąsowska w “Panu Wokulskim” na podstawie “Lalki”, Sonia w “Zbrodni i karze”, czy królowa Gertruda w “Hamlecie”.

Kucówna dwukrotnie stawała na ślubnym kobiercu. Jej pierwszym mężem był Jan Mayzel. Para jednak rozstała się. Po raz kolejny weszła w związek małżeński z aktorem i reżyserem, Adamem Hanuszkieiwczem. Artystka nie doczekała się dzieci. 

Nie chciała, by opublikowano to przed jej śmiercią. Zofia Kucówna ujawniła prawdę Zofia Kucówna nie żyje. Odeszła legenda. Fani znali ją z "Barw Szczęścia"

Zofia Kucówna nie żyje

W sobotę 6 kwietnia do wiadomości publicznej przekazano, że Zofia Kucówna nie żyje. Polski Związek Artystów Scen Polskich opublikował tą wieść na Facebooku. 

Żegnamy Zofię Kucównę - znakomitą aktorkę, pedagożkę, autorkę książek, społeczniczkę. Dzisiaj opuściła swój ukochany Skolimów, miejsce bliskie Jej sercu, któremu oddała swój czas i siły, o które troszczyła się przez całe lata, zarażając tym młode pokolenie swoich studentów, pozostawiając nas w smutku, żalu i zadumie… Zofia Kucówna (12.05.1933 - 6.04.2024) - brzmi treść komunikatu.

Kucówna zmarła w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. 

Pogrzeb Zofii Kucówny

Ostanie pożegnanie Zofii Kucówny odbyło się w poniedziałek 15 kwietnia o godzinie 12:00. Zgodnie z życzeniem zmarłej artystki, została ona pochowana na cmentarzu w pobliżu Skolimowa. Aktorka nie ukrywała, że Dom Artystów Weteranów Scen Polskich, który współtworzyła, zajmuje szczególne miejsce w jej sercu. To tam spędziła ostanie lata życia i tam odeszła. 

W uroczystościach pogrzebowych Zofii Kucówny wzięło udział wiele znanych osób, które ceniły ją jako wielką artystkę i człowieka. Byli to m.in. Daniel Olbrychski, Teresa Lipowska, Anna Korcz, Ewa Wiśniewska, Ewa Ziętek, Daria Widawska, Anna Korcz, Patricia Kazadi, Maja Komorowska czy Emilia Krakowska. 

Pogrzeb Zofii Kucówny, fot. AKPA
Pogrzeb Zofii Kucówny, fot. AKPA
Pogrzeb Zofii Kucówny, fot. AKPA
Pogrzeb Zofii Kucówny, fot. AKPA
Daniel Olbrychski, pogrzeb Zofii Kucówny, fot. AKPA
Daniel Olbrychski, Maja Komorowska,, pogrzeb Zofii Kucówny, fot. AKPA
Ewa Ziętek, pogrzeb Zofii Kucówny, fot. AKPA
Ewa Ziętek, pogrzeb Zofii Kucówny, fot. AKPA
Teresa Lipowska, Ewa Wiśniewska, pogrzeb Zofii Kucówny, fot. AKPA
Teresa Lipowska, Ewa Wiśniewska,, pogrzeb Zofii Kucówny, fot. AKPA
Daria Widawska, pogrzeb Zofii Kucówny, fot. AKPA
Daria Widawska,, pogrzeb Zofii Kucówny, fot. AKPA
Anna Korcz, pogrzeb Zofii Kucówny, fot. AKPA
Anna Korcz, pogrzeb Zofii Kucówny, fot. AKPA
Emilia Krakowska, pogrzeb Zofii Kucówny, fot. AKPA
Emilia Krakowska,  pogrzeb Zofii Kucówny, fot. AKPA
Patricia Kazadi, pogrzeb Zofii Kucówny, fot. AKPA
Patricia Kazadi, pogrzeb Zofii Kucówny, fot. AKPA