Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nie chciała, by opublikowano to przed jej śmiercią. Zofia Kucówna ujawniła prawdę
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 07.04.2024 12:18

Nie chciała, by opublikowano to przed jej śmiercią. Zofia Kucówna ujawniła prawdę

Zofia Kucówna
Zofia Kucówna, fot. KAPiF

Ostatnio do mediów trafiła przykra informacja o śmierci aktorki Zofii Kucówny. Teraz wyszło na jaw, czego nie chciała ujawnić przed śmiercią. 

Zofia Kucówna nie żyje

Informacja o śmierci Zofii Kucówny została podana przez Polski Związek Artystów Scen Polskich na ich profilu na Facebooku 6 kwietnia. Aktorka odeszła w wieku 90 lat.

Żegnamy Zofię Kucównę - znakomitą aktorkę, pedagożkę, autorkę książek, społeczniczkę. Dzisiaj opuściła swój ukochany Skolimów, miejsce bliskie Jej sercu, któremu oddała swój czas i siły, o które troszczyła się przez całe lata, zarażając tym młode pokolenie swoich studentów, pozostawiając nas w smutku, żalu i zadumie… Zofia Kucówna (12.05.1933 - 6.04.2024) - napisano.

Przyczyny śmierci Zofii Kucówny nie zostały podane do wiadomości publicznej. Artystka spędziła ostatnie lata swojego życia w Skolimowie. Wcześniej aktywnie angażowała się w zbieranie funduszy na rzecz Domu Artysty. 

Marina w ciąży. Pokazała duży brzuszek! Musiała go ukrywać miesiącami Roksana Węgiel zdradziła wiek matki. To żart? Internauci nie mogą uwierzyć, że ma tyle lat

Kariera Zofii Kucówny

Zofia Kucówna jest niezaprzeczalną legendą zarówno na scenie teatralnej, jak i w świecie filmu. Jej niezliczone role filmowe i teatralne zostały docenione na przestrzeni lat. W 2008 roku otrzymała prestiżowy Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" za swój wyjątkowy wkład w kulturę i sztukę. Natomiast w 2023 roku została uhonorowana Wielką Nagrodą Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Zamościu za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej.  

Zofia Kucówna była przede wszystkim gwiazdą teatru, choć szerszą publiczność zyskała dzięki występom w Teatrze Telewizji oraz roli w serialu "Egzamin z życia". Przez lata związana była z renomowanymi teatrami, takimi jak Teatr Młodego Widza w Krakowie, Teatr im. Osterwy w Lublinie czy Teatr Powszechny w Warszawie.  

Jej bogata filmografia obejmuje wiele znaczących produkcji. Ostatni raz pojawiła się na ekranie w 2011 roku, w serialu "Barwy Szczęścia", gdzie wcieliła się w postać podopiecznej serialowej Kasi.  

Zofia Kucówna była dwukrotnie zamężna. Jej pierwszym mężem był aktor Jan Mayzel, a drugim Adam Hanuszkiewicz.

Teraz okazało się, jaką informację ukrywała aż do śmierci Zofia Kucówna. 

Zofia Kucówna nie chciała wyjawić tego przed śmiercią

Zofia Kucówna kochała zwierzęta bezgranicznie. Jej uwielbianymi czworonogami były psy, które towarzyszyły jej we wszystkich sferach życia, nawet w pracy. Zrozumiała, jak korzystny jest wpływ tych zwierząt na zdrowie psychiczne i ogólne samopoczucie.

Zosia kochała psy! Miałem jako jedyny pozwolenie dyrektora Hanuszkiewicza, że mogę do teatru wprowadzać psy. Ale nie dla mnie! Zosia zabierała je do garderoby. Wtedy nie mówiło się o dogoterapii, ale ona korzystała z tych psów, relaksowała się... zawsze przed wielką sceną matki z Hamletem ona się wyciszała, a potem się śmieliśmy, że dzięki tym psom grała rewelacyjnie. Zosia była cudowna, te psy kochały ją do tego stopnia, że mając scenę z Janem Machulskim, kiedy jej się oświadczał, to psy wchodziły między nich i rozdzielały i go odpychały… - opowiadał Krzysztof Szuster cytowany przez Super Express.

Ostatnia rozmowa aktora z Zofią Kucówną pozostaje w tajemnicy, zgodnie z jej życzeniem. Zanim aktorka odeszła, poprosiła go o zachowanie poufności co do jej treści, która zostanie ujawniona dopiero po jej śmierci.

Wśród wielu audycji które zrobiłem z Zosią, około 2,5 miesiąca temu nagrałem ostatni wywiad z Zosią... Prosiła, by go nie publikować przed jej odejściem, ale na miły Bóg, nie wiedziałem że to tak szybko nastąpi... Wszyscy niebawem poznamy, jak to było naprawdę z Teatrem Powszechnym, z perspektywy Zosi i Adama Hanuszkiewicza, a nie jak zwykle, z perspektywy naszego "wszechwiedzącego" środowiska... Opowiedziała prawdę, szczerze do bólu - dodał Szuster.  

Śmierć Zofii Kucówny jest olbrzymią stratą dla świata filmu. Widzowie ciągle będą pamiętać ją z niezapomnianych ról.

Zofia Kucówna, fot. KAPiF
Zofia Kucówna, fot. KAPiF
Zofia Kucówna, fot. KAPiF
Zofia Kucówna, fot. KAPiF
Zofia Kucówna, fot. KAPiF
Zofia Kucówna, fot. KAPiF