Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Rzekoma kochanka księcia Williama przerwała milczenie. Tak skomentowała plotki o romansie
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 18.03.2024 22:40

Rzekoma kochanka księcia Williama przerwała milczenie. Tak skomentowała plotki o romansie

Kate i William, Rose Hanbury
Rzekoma kochanka Williama przemówiła, fot. East News

Rose Hanbury, rzekoma kochanka księcia Williama, do tej pory nigdy nie komentowała plotek o ich romansie. Teraz, w obliczu potężnej afery z księżną Kate, wreszcie przerwała milczenie. Co ujawniono?

Czy William i Kate się rozwodzą? Teorie i plotki o zniknięciu księżnej

William i Kate, bez względu na to, jaka jest prawda o zniknięciu księżnej, nie mają teraz łatwego życia. Szereg niepokojących zdarzeń i afera związana z fałszywym zdjęciem na Instagramie doprowadziły do tego, że internauci i dziennikarze na całym świecie snują szereg spekulacji. Czy książę i księżna Walii się rozwodzą? Czy William stosuje przemoc wobec żony? Czy Kate miała załamanie nerwowe po tym, jak dowiedziała się o romansie męża? To tylko niektóre z teorii, jakie można teraz bez trudu znaleźć w sieci.

Skąd wzięły się plotki o tym, że książę ma romans? Wszystko zaczęło się w 2019 roku, od artykułu w „The Sun”, który to sugerował. Tekst szybko zniknął, a potem żadna z brytyjskich gazet nie podchwyciła tematu. Podejrzewa się, że rodzina królewska mogła postraszyć pismo pozwem. Za to książę Harry i Meghan Markle twierdzą, że nagonka na Meghan zaczęła się dokładnie w czasie publikacji artykułu i była wyreżyserowana przez rodzinę królewską, by ukryć wątek romansu spadkobiercy tronu.

Ostatnio jednak, w obliczu przedłużającej się nieobecności Kate Middleton, temat rzekomej kochanki Williama odżył na nowo. Co zatem wiadomo o Rose Hanbury, byłej przyjaciółce księżnej, której syn był jednym z paziów na koronacji Karola III?

Nagrali księżną Kate z ukrycia po tym, jak zniknęła! Żona Williama nie wygląda najlepiej Podali, że król Karol III nie żyje. Teraz pałac wydał oficjalny komunikat. Stanowcza reakcja

Kim jest Rose Hanbury? Czy ma romans z Williamem?

Rose Hanbury pochodzi z arystokratycznej rodziny, a jej przodkowie od dawna mieli powiązania z rodem królewskim. Babka Rose, lady Elizabeth Lambart, była jedną z druhen na ślubie królowej Elżbiety II. Z kolei mąż kobiety, starszy od niej o 24 lata David Rocksavage, znany też jako David Chlomondeley, jest 7. markizem rodu Cholmondeley. Mają troje dzieci: bliźniaków Alexandra i Oliviera oraz córkę Iris. Cała rodzina mieszka w gigantycznej, spektakularnej posiadłości Houghton Hall.

Mąż Rose od 1990 do 2022 roku piastował urząd Wielkiego Oficera Stanu. Tuż po odwołaniu ze stanowiska pod swoje skrzydła bezpośrednio przyjął go Karol III, zatrudniając jako jednego z doradców. Plotki o tym, że ojcem dzieci Hanbury jest nie David, lecz książę William, nie ucichły, kiedy jej syn Oliver został jednym z paziów na koronacji króla, jako jedyny niespokrewniony z władcą. Wiele osób podnosi też wątek podobieństwa córki Iris do księcia Walii.

Rose oraz jej mąż przez pewien czas byli sąsiadami Kate i Williama, kiedy ci mieszkali w rezydencji Amner Hall w Norfolk. Panie łączyła wtedy głęboka przyjaźń. Jednak mówi się, że od czasu artykułu w „The Sun” arystokratki nie są widywane razem. Hanbury była zresztą widziana po raz ostatni publicznie właśnie na koronacji króla Karola III. Co dzieje się z nią teraz? I czemu właśnie w tym momencie przerwała milczenie? Szczegóły poniżej.

Kate i William, Rose Hanbury, plotki o romansie, oświadczenie prawnika
Książę William, księżna Kate i lady Rose Hanbury, fot. Rex Features/East News

Rose Hanbury przerwała milczenie

Magazyn „Business Insider” postanowił przyjrzeć się plotkom na temat rzekomego romansu Rose Hanbury i księcia Williama. W tym celu skontaktował się zarówno z pałacem Kensington (odpowiedzialnym za PR księcia i księżnej Walii), jak i przedstawicielami lady Hanbury. Sztab Williama i Kate, jak łatwo się domyślić, odmówił komentarza, zgodnie z nieśmiertelną zasadą royalsów „Nigdy nie narzekaj, nigdy nie wyjaśniaj” (ang. „Never complain, never explain”).

Odpowiedział za to prawnik Rose. Jednakże i jego odpowiedź sprowadzała się jedynie do kilku słów:

Plotki są całkowicie fałszywe – napisali prawnicy arystokratki.

Nie można powiedzieć, że jest to wyczerpujące wyjaśnienie tematu, jednak prawdopodobnie jedyne, jakiego mamy szansę się doczekać. Brytyjscy eksperci twierdzą, że komentarz Rose został napisany pod dyktando rodziny królewskiej, która w ostatnim czasie (choroby Kate i Karola) nie potrzebuje kolejnych dramatów. Jeśli to prawda, wiele wskazuje, że wątek romansu, o którym prasa spekuluje od lat, wróci na czołówki jeszcze nieraz.

Spekulacje wywołał również brak obrączki u księcia Williama. Sprawą zainteresowali się nie tylko fani, ale też media. W końcu pałac wydał oświadczenie w tej sprawie, w którym wspomniał też o Kate, wyjaśniając, dlaczego następca tronu nie nosi obrączki. Wszystkiego dowiecie się tutaj.

Kate i William, Rose Hanbury, plotki o romansie, oświadczenie prawnika
Rose Hanbury i mąż David Rocksavage, koronacja Karola III, fot. Rex Features/East News
Kate i William, Rose Hanbury, plotki o romansie, oświadczenie prawnika
Księżna Kate Middleton, fot. Tim Rooke/REX/Shutterstock/EAST NEWS
Kate i William, Rose Hanbury, plotki o romansie, oświadczenie prawnika
Książę William, fot. Rex Features/East News

Źródło: Business Insider, The Sun