Swiatgwiazd.pl
Jarosław Jakimowicz zatrzymany przez policję

TRICOLORS/East News

Policjanci zatrzymali Jarosława Jakimowicza i nakazali mu nałożyć maseczkę

4 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Jarosław Jakimowicz po raz kolejny został przyłapany na łamaniu obostrzeń. Przebywając w otwartej przestrzeni publicznej, nie miał założonej maseczki ochronnej. Według doniesień mediów prezenter TVP wciąż utrzymuje, że z obowiązku zasłaniania nosa

  • Jarosław Jakimowicz został zatrzymany przez policję

  • Funkcjonariusze przyłapali go na łamaniu obostrzeń

  • Prezenter TVP odniósł się do zdarzenia w social mediach

W sobotę media obiegły zdjęcia Jarosława Jakimowicza w towarzystwie funkcjonariuszy policji. Okazało się, że aktor i prezenter Telewizji Polskiej został przyłapany na nieprzestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego. Mimo jego tłumaczeń policjanci pozostali nieugięci.

Jarosław Jakimowicz bez maseczki

Jarosław Jakimowicz coraz częściej pozwala sobie na lekceważenie obostrzeń, które zdaniem rządu mają zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa w Polsce. Paparazzi najczęściej przyłapują prezentera bez maseczki ochronnej. Ten twierdzi, że wcale nie musi jej zakładać.

Dokładnie tak było i tym razem. Jak donosi portal Pomponik, Jarosław Jakimowicz został zatrzymany, ponieważ znów zbagatelizował obowiązek zasłaniania nosa i ust. Aktor po raz kolejny próbował wymigać się od odpowiedzialności i zaczął tłumaczyć się zaświadczeniem lekarskim, które zwalnia go z obowiązku przestrzegania nakazu. Częściowo mu się to udało.

Choć funkcjonariusze policji pozostali nieugięci i mimo rozmowy o zaświadczeniu kazali prezenterowi nałożyć maseczkę, najprawdopodobniej nie ukarali go mandatem. Przypomnijmy, że według nowelizacji ustawy z dnia 29 listopada 2020 roku Polakom, którzy bagatelizują restrykcje związane z pandemią koronawirusa, grożą grzywny nawet do 30 tysięcy złotych.

Wobec tej samej nowelizacji lekceważenie obostrzeń zagrożone jest także „karą nagany”. W przypadku Jarosława Jakimowicza najwidoczniej skończyło się nawet nie na naganie, ale na zwykłym upomnieniu. Niedługo później prezenter pochwalił się zdarzeniem w social mediach.

Jarosław Jakimowicz na zdjęciach z policjantami

W sobotnie popołudnie na Instagramie Jarosława Jakimowicza pojawiły się zdjęcia z pamiętnego spotkania z policjantami w jednym z warszawskich parków. Prezenter wybrał te, na których miał już założoną maseczkę. Odnosząc się do wydarzenia, zacytował piosenkę zespołu „Dezerter”.

- Spytaj Policjanta on ci prawdę powie, spytaj Milicjanta on ci wskaże drogę ..... DEZERTER – napisał.

To nie pierwsze takie spotkanie z policją

Przestrzeganie obostrzeń nigdy nie było mocną stroną Jarosława Jakimowicza. Aktor już na początku pandemii naraził się policjantom, urządzając piknik na masce swojego samochodu w lesie. Chwaląc się tym na Instagramie, wyraźnie podkreślał, że jego zachowanie było „wbrew zakazom”.

Podobnie jak w ubiegły weekend, wtedy policja również potraktowała Jarosława Jakimowicza bardzo ulgowo. Z opowieści prezentera wynikało, że interwencja funkcjonariuszy skończyła się wówczas na suchym przekazaniu informacji. Sami zobaczcie:

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

  • Zbigniew Zamachowski ma nową ukochaną? Zakochał się w znanej aktorce

  • Wszyscy modlili się o Krzysztofa Krawczyka. Jest nagła wiadomość

  • Zenek Martyniuk zafundował synowi prezent. Cena jest kolosalna

Źródło: Pomponik, Instagram, rpo.gov.pl

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >