Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Mocne! Doda zrugała Plejadę na ich własnej gali, odbierając nagrodę
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 18.06.2024 22:16

Mocne! Doda zrugała Plejadę na ich własnej gali, odbierając nagrodę

Doda, Plejada
fot. KAPiF

Doda została nagrodzona na Gali Gwiazd Plejady 2024. Moment triumfu zamienił się w moment grozy, kiedy wszyscy usłyszeli, co Rabczewska sądzi o serwisie. Tekst przemówienia poraża.

Gala Gwiazd Plejady 2024

Gala Gwiazd Plejady 2024 to kolejne takie wydarzenie, zorganizowane przez portal. Prowadzącymi imprezy, w tym roku obchodzonej pod hasłem “The future is now” [ang. “Przyszłość jest dziś”] byli aktorka Barbara Kurdej-Szatan i szef serwisu Grzegorz Dobek. Na evencie wręczane były statuetki w pięciu kategoriach.

  • Gwiazda Ponadczasowa (Natalia Kukulska),
  • Gwiazda Jutra (Sara James),
  • Gwiazda na Czasie (Julia Wieniawa),
  • Gwiazda na Miarę Czasu (Andrzej Seweryn),
  • Zaklinacze Czasu (Kamila Kalińczak).

Poza tym na koniec przewidziano najważniejsze wyróżnienia: trzy SuperGwiazdy Plejady. Jedną z nich została nagrodzona Doda. Nikt jednak nie mógł przewidzieć, co się wydarzy przy odbiorze statuetki. Takiej afery nie było dawno, szczegóły poniżej.

Kurdej zamurowało po przemowie Dody na gali Plejady! Nie wyłączyli jej mikrofonu i wszyscy TO usłyszeli Doda dopiero po gali Plejady pokazała, co potrafi. Oto, co zrobiła, gdy emisja dobiegła końca

Doda nagrodzona na Gali Gwiazd Plejady: przemówienie

Doda ostatnie dni spędzała w górach w Szwajcarii, po których podróżowała kamperem. Jej menadżer Rafał Bogacz przekazał organizatorom, że wokalistka utknęła gdzieś na trasie do Polski. Robert Janowski, który wręczał statuetkę, zaprosił Bogacza na scenę. Menadżer postanowił przekazać zebranym oraz widzom odezwę, napisaną przez Dodę. I się zaczęło.

Droga Plejado, mamy tyle wspólnych wspomnień, dekady współpracy i przyznawanych mi nagród na tej pięknej gali. I tym razem chciałoby się ją odebrać z honorami, ale postanowiłam się poświęcić i nie stawać na drodze najcenniejszej przyjaźni – napisała Rabczewska w przemówieniu.

Co miała na myśli?

Nie chciałabym wprowadzać niekomfortowy brak konsekwencji, jak artykuły z ostatniego miesiąca: "Tylko u nas: Ex Dody Haidar chce surowszej kary więzienia dla Dody", lub "Dlaczego Doda jeszcze nie trafiła do więzienia", lub "Niech Doda idzie siedzieć!". Wyjątkowym nietaktem byłoby zatem tu być – brzmiała szpila wbijana za szpilą.

Ale to był dopiero początek. Dalszy ciąg przemówienia Dody znajdziecie poniżej.

Słowa Dody o Plejadzie na ich własnej gali

Rabczewska w przemówieniu skierowanym do Plejady wspomniała też o swojej mamie.

Z radością czytała to również moja mama, którą poprosiliście, by tę nagrodę mi wręczyła. Pragnę oddać tę nagrodę mojemu menadżmentowi za to, że nie musi skupiać się na promocji mojej potrójnej, platynowej płyty. I diamentowego singla. Oraz innych bezsensownych działań artystycznych. Tylko na rozwojowym prostowaniu tych tytułów i nieskutecznym przedstawianiem drugiej strony medalu – tej mniej intratnej. Niemniej, iż szacunek to nie nagrody, nagrodą jest szacunek. Doda – brzmiało ostateczne uderzenie Dody.

Na koniec głos, już we własnym imieniu, zabrał sam menadżer piosenkarki, Rafał Bogacz.

Jako osoba, która pracuje z Dodą od 20 lat, chcę dodać od siebie, że show-biznes się zmienia i powinien też zmienić swoje oblicze. Wsparcia artyście dodaje się nie tylko nagrodą raz w roku, ale codziennie. Chociażby etyką dziennikarską, która nie trzyma i nie zna tylko jednej strony. Zostawcie ten brudny układ Faktowi i świećcie jak Plejada. Plejada gwiazd – docisnął na sam koniec Bogacz.

Co na to prowadzący? Robert Janowski niemal zapomniał, że miał jeszcze wręczyć kwiaty. Z jego ust padło chaotyczne: “Kwiaty, kwiaty też… Dostarczymy”. A Basia Kurdej-Szatan? Zapomniawszy, że nie ma wyłączonego mikrofonu, wypaliła: 

Co to miało być?

Najwyraźniej przemowa Dody do końca była owiana tajemnicą dla organizatorów imprezy. Na koniec wydarzenia ogłoszono nową szefową Plejady: została nią Kamila Glińska. Już w pierwszych słowach swojego przemówienia powitalnego stwierdziła ona, że:

W serwisie Plejada szanujemy wszystkie gwiazdy, istnieje jednak coś takiego jak rzetelne dziennikarstwo – co prawdopodobnie było przytykiem do Rabczewskiej.

Do całej sprawy Doda odniosła się także na Instagramie:

Dziękuję @bogaczr. Wiem, że nie było to dla Niego łatwe, ale dla mnie bardzo ważne, bo pierwszy raz nie odebrałam nagrody. Po ponad 20 latach w końcu zrozumiałam, że kij i marchewka, to nie jest zabawa dla mnie. Dziękuję za nagrodę @plejadapl.

Chyba nie zapowiada to serdecznej współpracy między piosenkarką a nową naczelną, jak sądzicie?

Gala Gwiazd Plejady, przemówienie menadżera Dody, przemówienie, tekst, co powiedziała, afera
Gala Gwiazd Plejady, przemówienie menadżera Dody, fot. Plejada
Gala Gwiazd Plejady, przemówienie menadżera Dody, przemówienie, tekst, co powiedziała, afera
Gala Gwiazd Plejady, przemówienie menadżera Dody, fot. Plejada
Gala Gwiazd Plejady, przemówienie menadżera Dody, przemówienie, tekst, co powiedziała, afera
Gala Gwiazd Plejady, przemówienie menadżera Dody, fot. Plejada
Grzegorz Dobek i Barbara Kurdej-Szatan – prowadzący Galę Gwiazd Plejady 2024
Grzegorz Dobek i Barbara Kurdej-Szatan – prowadzący Galę Gwiazd Plejady 2024
Doda na imprezie Plejady w 2021 roku, fot. KAPIF
Doda na gali Plejady w 2021 roku, fot. KAPIF