Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy

Doda

Doda - kim jest?

Dorota Rabczewska, czyli Doda, jest jedną z najbardziej ikonicznych piosenkarek w Polsce. Słynie z ogromnego talentu wokalnego, jak i nierzadko kontrowersyjnego wizerunku. Oprócz kariery muzycznej, w przeszłości spełniała się także w sporcie oraz w teatrze. W przeszłości była wokalistką zespołu Virgin, obecnie prowadzi karierę solową.

 • Pełne imię i nazwisko: Dorota Aqualiteja Rabczewska
 • Data urodzenia: 15 lutego 1984 roku
 • Miejsce urodzenia: Ciechanów
 • Wzrost: 169 cm
 • Wykształcenie: średnie
 • Rodzice: Paweł Rabczewski i Wanda Rabczewska
 • Rodzeństwo: starszy brat przyrodni Rafał Rabczewski, starszy brat przyrodni Grzegorz Rabczewski i młodsza siostra przyrodnia Paulina Zmudczyńska
 • Stan cywilny: rozwiedziona, wcześniejsze małżeństwa: Radosław Majdan (2005 - 2008), Emil Stępień (2018 - 2021), 
 • Zawód: piosenkarka (głównie), autorka tekstów, producentka i aktorka
 • Gatunki: pop, pop-rock, rock
 • Najważniejsze utwory: „Znak pokoju”, „Szansa”, „2 bajki”, „Nie daj się”, „Katharsis”, „Bad Girls”, „Melodia ta” oraz „Nim zajdzie słońce”
 • Programy: „BarShibuya", Jazda z Dodą", Gwiazdy tańczą na lodzieTylko nas dwoje",  Doda. 12 kroków do miłości", Doda. Dream Show"
 • Instagram: @dodaqueen
 • Facebook: @officialdoda

Doda już od wczesnej młodości przejawiała zamiłowanie do muzyki, wielokrotnie uczestnicząc w konkursach muzycznych w rodzinnym Ciechanowie. Zdobyła też wiele osiągnięć w lekkoatletyce. Jej talent wokalny umożliwił jej naukę w Studium Wokalnym Elżbiety Zapendowskiej. Oprócz tego występowała w teatrze Buffo, w takich musicalach jak Metro", czy Przeżyj to sam". Piosenkarka studiowała także na kierunku psychologia kliniczna, jednak nie ukończyła tego kierunku.

Kariera muzyczna Dody

Od 2000 do 2006 roku Doda znana była jako wokalistka zespołu Virgin. W karierze solowej wydała cztery albumy: Diamond Bitch", 7 pokus głównych", Dorota" oraz Aquaria ". W ręce artystki wpadło wiele nagród za zwycięstwo w konkursach, takich, jak MTV Europe Music Award, Viva Comet Awards, Eska Music Awards czy też Telekamery, co czyni ją jedną z najbardziej nagradzanych artystek muzycznych w Polsce.

Piosenkarka występowała również w kilku reality show, między innymi w Doda. 12 kroków do miłości" czy też Doda. Dream Show", których jest główną bohaterką. Dodatkowo zagrała również w filmie Pitbull. Ostatni pies", a także wyprodukowała film Dziewczyny z Dubaju".

Doda - życie prywatne

Doda była w dwóch związkach małżeńskich – z Radosławem Majdanem oraz z Emilem Stępniem. Dodatkowo wiele kontrowersji wywoływał też jej związek z muzykiem Adamem „Nergalem” Darskim. Niedawno Doda potwierdziła także związek z Dariuszem Pachutem, jednak po jakimś czasie para się rozstała. Po rozstaniu z ostatnim mężem gwiazda przyznała, że w małżeństwie doświadczyła przemocy psychicznej.

Piosenkarka bierze czynny udział w akcjach charytatywnych oraz społecznych. Została nawet z tego powodu nagrodzona m. in. Liderem Roku w Ochronie Zdrowia za działalność niosącą pomoc osobom chorującym na białaczkę.

Pokaż więcej

Doda
23.02.2024 10:46 Pokazali błagalnego SMS-a od Dody. Była bezradna. Próbowała wszystkiego, by ratować życie i zdrowie

W sieci krąży SMS, którego wysłała Doda. Jego treść łamie serce. W obliczu choroby bliskiej osoby czuła się bezradna. Co napisała?

Doda
22.02.2024 21:59 Doda weszła na ściankę i za sprawą Pachuta wywołała sensację! Słowa były zbędne, wystarczyło tylko spojrzeć

Doda i Dariusz Pachut wywołali potężną sensację. Wszystko stało się jasne, kiedy Rabczewska zapozowała na ściance. Oczy fotoreporterów były zwrócone tylko na jeden element.

Doda
22.02.2024 15:18 Doda na gali fundacji w sukience za 11 tys.! Buty? Już przed wejściem były atrakcją paparazzi

Doda po raz kolejny zaskoczyła wszystkich swoją niecodzienną stylizacją. Podczas gali fundacji DKMS pozowała przed fotografami w kreacji wartej niemałą fortunę. Buty, które dobrała, pozostawiają w ogromnym szoku. Nie obyło się też bez autopromocji. Gwiazda po raz kolejny wykorzystała do cna medialne wydarzenie.

Doda Luna Eurowizja 2024
21.02.2024 11:23 TYLKO U NAS: Nie ma Eurowizji bez Dody! Luna właśnie pochwaliła się, co razem szykują do Malmö

Doda i Luna łączą siły! Tylko nam reprezentantka Polski zdradziła, co razem szykują do Szwecji, gdzie odbędzie się Eurowizja 2024. Piękny gest wsparcia. 

Doda, Luna
19.02.2024 12:54 Doda stała murem za Steczkowską, a teraz komentuje wygraną Luny. Ma w tym niezły biznes

Doda jeszcze niedawno pochlebnie wypowiadała się na temat kandydatury Justyny Steczkowskiej do Eurowizji 2024. Teraz gdy wszystko stało się jasne, piosenkarka skomentowała wybór w mediach społecznościowych. Co uważa na temat młodej artystki? Jej wygrana dała jej możliwość niezłego biznesu.

Doda
15.02.2024 13:31 Doda oskarżona o plagiat?! Poszło o jej szumnie zapowiadany produkt. "Nie ma w sobie żadnej kreatywności"

Doda dopiero co jakiś czas temu informowała o końcu kariery estradowej, a już znowu jest o niej głośno. Gwiazda z okazji 40. urodzin postanowiła wypuścić na rynek swój autorski produkt. Mowa o perfumach, które zapowiadała już od jakiegoś czasu. Internauci od razu zaczęli jej zarzucać, że jej perfumy są łudząco podobne do tych z innej marki. 

Dariusz Pachut
12.02.2024 20:33 Dariusz Pachut na pełnym pasji zdjęciu. Niech no Doda to zobaczy!

Dariusz Pachut chętnie relacjonuje swoje podróże. Tym razem pochwalił się czymś, co naprawdę lubi. Co pokazał w sieci?

Doda
12.02.2024 13:41 Coś nie tak się stało z twarzą Dody! I to w czasie wakacji. Nie wygląda to dobrze

Doda jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskim show-biznesie. Szokuje swoimi wypowiedziami i wyglądem. Zainteresowanie mediów wzbudza również jej relacja z Darkiem Pachutem. Teraz opublikowała nagranie, na którym jej twarz wygląda bardzo niepokojąco. 

Doda
11.02.2024 22:01 Doda zajrzała do telefonu Pachuta. Po obscenicznych wiadomościach nie wytrzymała. WSZYSTKO opowiedziała

Doda to znana, barwna postać show-biznesu. Piosenkarka od jakiegoś czasu jest w związku z Dariuszem Pachutem. Gwiazda właśnie wyznała, że zna hasło do telefonu partnera oraz czasem przegląda jego zawartość. To, co znalazła, oburzyło ją. Szczegóły.

Doda, Dariusz Pachut
10.02.2024 11:07 To dlatego Doda i Darek Pachut przestali się spotykać. Lista powodów jest bardzo długa

Doda jest postacią szeroko komentowaną przez media zarówno z powodów zawodowych jak i prywatnych. W ostatnim czasie wszyscy zastanawiali się nad rozwojem jej relacji z Dariuszem Pachutem. Po szczęśliwych chwilach para zupełnie przestała się pojawiać w swoim towarzystwie. Piosenkarka podała długą listę powodów rozstania. Jak wyglądała ich rzeczywistość?

Doda i Dariusz Pachut
09.02.2024 11:25 Doda rozgadała się o ślubie i pierścionku od Darka Pachuta. Fani od dawna czekali na takie wieści

Doda przeszła w życiu przez wiele nieudanych związków. Teraz wydaje się wreszcie być szczęśliwa u boku Dariusza Pachuta. Ich relacja wygląda na coraz bardziej poważną. Doda nagle powiedziała o pierścionku i ślubie.

Doda
08.02.2024 11:47 Doda miażdży swoich byłych partnerów i zapowiada prawdziwą burzę. Fani czekają na to od lat

Doda dopiero co zaskoczyła wszystkich swoim wystąpieniem podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów, a teraz zapowiedziała plany na nowy rok. W kalendarzu gwiazdy nie ma miejsca na odpoczynek. Zdradziła, czym chciałaby zająć się w drugiej połowie 2024 roku. Jej byli partnerzy mogą nie być zachwyceni tym pomysłem.

Doda
07.02.2024 13:30 W takich luksusach pławią się Doda z Darkiem Pachutem. Vip obsługa i warunki niedostępne dla przeciętnego Polaka

Doda cały czas zaskakuje i udowadnia, że nie ma sobie równych. Teraz pokazała prawdziwe luksusy. Tak spędzają czas z Dariuszem Pachutem. Przeciętny Polak nie ma do tego dostępu. 

Doda
06.02.2024 15:03 Co za wieści! Doda zarzekała się, że nigdy nie zostanie matką, a tu taka nowina

Doda przez lata zarzekała się, że kwestia macierzyństwa i posiadania dzieci jest dla niej zamkniętym tematem. Sama dobitnie podkreślała, że nie widzi się w roli matki, ale czyżby nawet jej zdanie zostało zmienione przez miłość? Na horyzoncie piosenki szykuje się prawdziwa bomba.

Doda
05.02.2024 19:14 Doda przyznała się do podsłuchiwania partnera! "Ona się nie może dowiedzieć". To, co usłyszała, zachwiało jej światem

Doda to kontrowersyjna polska wokalistka. Często szokuje fanów swoimi wypowiedziami. Ostatnio przyznała się do podsłuchiwania partnera! Usłyszała łamiące jej serce słowa. 

Mateusz Morawiecki i Doda, fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER; KAPiF
05.02.2024 10:50 Mateusz Morawiecki na konferencji wyjawił prawdę o Dodzie. Nie sądziła, że wie o niej tak dużo

Mateusz Morawiecki odwiedził Ciechanów, rodzinne miasto Dody. Podczas spotkania ze swoimi sympatykami wyjawił, całą prawdę o Dodzie, a nawet zaczął cytować fragmenty jej utworów. Tego się nie spodziewała.

Doda
04.02.2024 09:19 Doda chce, żeby napisali jej to na nagrobku?! Coś takiego mogła powiedzieć tylko ona. "Ale sobie wymyśliłam wy***any nagrobek"

Doda po raz kolejny zachwyciła swoją obecnością podczas ramówki Polsatu. W rozmowie ze Światem Gwiazd opowiedział o planach na bliską przyszłość, w tym jak czuje się z obchodzeniem okrągłych urodzin. Jak by podsumowała swoje życia za pół wieku? Tak odważny komentarz mógł paść tylko z jej ust.

Irena Santor w młodości
03.02.2024 09:45 Nie uwierzycie, ale Irena Santor wyglądała kiedyś prawie jak Doda! Mamy zdjęcie, które ścina z nóg

Do sieci trafiło zdjęcie Ireny Santor z młodości. Wokalistka w młodości przypominała Dodę. Ta fotografia na długo zostanie wam w pamięci. Tylko spójrzcie. 

Edward Miszczak / Doda
02.02.2024 18:54 TYLKO U NAS: "Położyłem bana na Dodzie". Miszczak po latach wyznaje kulisy konfliktu z gwiazdą. Zaskakujące co zdradził

Edward Miszczak i Doda przez lata żyli w konflikcie. Wszystko zaczęło się dekadę temu. Jak teraz wyglądają ich relacje? Tylko nam szef Polsatu zdradził kulisy sporu, jaki miał z Rabczewską.

Doda
01.02.2024 21:18 TYLKO U NAS: Doda nagle przerwała wywiad: "Ale sobie wymyśliłam WYJE**NY NAGROBEK". Nie kryła emocji!

Doda ogłosiła niedawno, że kończy karierę muzyczną. Redakcja Świata Gwiazd miała okazję wypytać ją o obecne emocje na imprezie ramówkowej Polsatu. Rabczewska nagle zaczęła mówić o własnym nagrobku!

Doda na wisoennej ramówce Polsatu
01.02.2024 13:17 Drapieżna Doda wparowała na ramówkę Polsatu. Tylko spójrzcie na jej buty! Nieźle zaszalała

Doda była jedną z gwiazd, które pojawiły się na ramówce Polsatu. Wokalistka skupiła na sobie całą uwagę. Wybrała naprawdę drapieżną stylizację. 

Doda
31.01.2024 22:00 Taki prezent mogła dostać tylko Doda. Na jego widok aż zaczęła krzyczeć! To po prostu trzeba zobaczyć

Doda znana jest z tego, że utrzymuje świetne kontakty ze swoimi fanami, którzy bacznie śledzą każdy jej krok i oglądają jej wszystkie wywiady. Dzięki temu znają ją na wylot. Podczas ostatniego koncertu w ramach trasy “Aquaria Tour” Doda niepodziewanie dostała prezent od fana. I to nie byle jaki. Wokalistka nie mogła powstrzymać ekscytacji.

Dariusz Pachut nie wytrzymał po tym, co zrobiła Doda, fot. KAPiF
31.01.2024 08:19 "Darek ucieka". Pachut nie może patrzeć na to, co robi Doda. Aż przechodzą go ciarki

Doda to osoba wielu talentów i jak się okazuje, również i pasji. W najnowszym wywiadzie piosenkarka wyjawiła, że ma dość szczególne zainteresowania, których Dariusz Pachut nie potrafi znieść. Nawet nie jest w stanie na to patrzeć. O co chodzi?

Doda / Dariusz Pachut
28.01.2024 18:09 Pachut nagle rozgadał się o dzieciach i lękach. Wiadomo, co o tym sądzi Doda...

Doda i Dariusz Pachut, pomimo przejściowych problemów, wciąż są razem. Wydają się bardzo szczęśliwi, ale są między nimi potężne różnice. Co może ich podzielić? Jedna kwestia mocno was zaskoczy.

Kłótnia Dody z Jurkiem Owsiakiem
28.01.2024 08:33 Doda jest wściekła na Jurka Owsiaka. Po tym, jak ją potraktował, nie ma zamiaru pomagać WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już od 32 lat. Chętnie wspierają ją gwiazdy, ale nie Doda. Gwiazda wytłumaczyła co zrobił Jurek Owsiak. Nieźle zaszedł jej za skórę. 

Doda
27.01.2024 13:27 Doda na prezydenta? Jest jasna deklaracja gwiazdy ws. polityki. Fani będą zdziwieni

Doda to niekwestionowana królowa polskiego show-biznesu. Jej charyzma i talent sprawiają, że ma wielkie grono fanów. Kiedy w swoim programie powiedziała, że planuje kandydować na prezydenta, zarówno jej znajomi jak i słuchacze bardzo się ucieszyli. Jakie dalsze kroki zamierza podjąć w tym temacie artystka?

Doda
24.01.2024 09:51 Doda wybrała się do sklepu, a ludzie patrzyli tylko na nią. Nagranie błyskawicznie trafiło do sieci

Doda już wielokrotnie udowodniła, że należy do gwiazd, które lubią robić wokół siebie show. Gwiazda doskonale czuje się przed kamerami i na scenie, jednak teraz pokazała, że nawet prywatnie lubi zaszaleć. To, co wyczyniała w sklepie, zaskoczyło wszystkich. Obok popisów artystki nie można było przejść obojętnie. 

Anna Kalczyńska o Dodzie
23.01.2024 23:10 TYLKO U NAS. Anna Kalczyńska wspomina wywiad z Dodą: "Napięcie i stres". Aż tak trudno się z nią rozmawia?

Anna Kalczyńska sympatię widzów zaskarbiła już jako prowadząca “Dzień Dobry TVN”. Jej partnerem telewizyjnym był Andrzej Sołtysik. Teraz to on przeprowadził z nią wywiad dla Świata Gwiazd. Kalczyńska wypowiedziała się w dosadnych słowach o Dodzie.