Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Spotkała się z Komendą krótko przed śmiercią. Dziś już nie ukrywa, co jej wyznał
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 23.02.2024 20:40

Spotkała się z Komendą krótko przed śmiercią. Dziś już nie ukrywa, co jej wyznał

Tomasz Komenda, fot. KAPiF
Tomasz Komenda, fot. KAPiF

Wieści o śmierci Tomasza Komendy wstrząsnęły całą Polską. Ewa Wilczyńska, autorka książki o morderstwie w Miłoszycach, jeszcze przed śmiercią mężczyzny, miała okazję z nim porozmawiać. Relacją z tej konwersacji podzieliła się z czytelnikami “Gazety Wyborczej”.

Tomasz Komenda nie żyje

Wciąż ciężko uwierzyć w to, że historia Tomasza Komendy - sprawa, którą żyła cała Polska, zakończyła się tak tragicznie. 21 lutego ogłoszono, że niesłusznie skazany mężczyzna, który spędził w więzieniu 18 lat swojego życia, nie żyje.

46-latek od dłuższego czasu zmagał się z nowotworem. Do wiadomości publicznej informacja o jego chorobie przedostała się jednak dopiero w ubiegłym roku.

Leczę się, jestem na chemii, włosy już mi odrosły. Żyję, z tym że był rak, teraz nie ma, ale nie wiadomo, czy znowu nie wróci. Do operacji się nie nadawał. Ciężko mam. Ciekawe, kiedy zrzucę w końcu ten krzyż, już należałoby mi się trochę spokoju - tłumaczył w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” Tomasz Komenda.

Mieli wziąć ślub po narodzinach syna. Wszystko było zaplanowane. To dlatego partnerka odeszła od Komendy Tego Tomasz Komenda doświadczył za kratami. "Gorzej niż karaluch". Adwokat wszystko ujawnił

Tomasz Komenda zmagał się z nowotworem

Tomasz Komenda został aresztowany w 2000 r., gdy oskarżono go o morderstwo i gwałt na 15-letniej Małgorzacie Kwiatkowskiej. Do zdarzenia doszło w noc sylwestrową z 1996 na 1997 rok.

Po 18 latach mężczyzna został uniewinniony i wypuszczony z zakładu karnego po tym, jak śledczy raz jeszcze pochylili się nad sprawą i odnaleźli osoby powiązane ze zbrodnią. Co więcej, w czasie analizy akt okazało się, że nie zawierają one żadnych dowodów na winę skazanego.

Po wyjściu z więzienia, Tomasz Komenda związał się z poznaną za pomocą aplikacji randkowej Anną Walter i doczekał się syna. Wkrótce później związek się rozpadł, a mężczyzna usłyszał druzgocącą diagnozę nowotworową. Po podjętej chemioterapii miał głęboką nadzieję, że doszło do remisji. Niestety, rzeczywistość okazała się okrutna.

Tomasz Komenda tuż przed śmiercią

Ewa Wilczyńska, autorka książki “Dziewczyna w czarnej sukience” opowiadającej o zbrodni miłoszyckiej, miała okazję rozmawiać z Tomaszem Komendą niedługo przed jego śmiercią. Na łamach “Gazety Wyborczej” wyznała, co od niego wówczas usłyszała.

Jeszcze żyję – śmiał się, kiedy pytałam o jego chorobę. Potrafił żartować nawet w trudnych sytuacjach. Kiedy był w więzieniu, to on pocieszał swoich bliskich. – Głowa do góry i maszerujemy – mówił. Za jego uśmiechem czaił się jednak ogromny smutek - tłumaczyła pisarka.

Wilczyńska przypomniała również, że życie Tomasza Komendy naznaczone było ciągłym cierpieniem - mężczyzna był ofiarą przemocy w zakładzie karnym i kilkukrotnie próbował odebrać sobie życie.

Tomasz Komenda
Tomasz Komenda, fot. KAPiF
Tomasz Komenda
Tomasz Komenda, fot. KAPiF
Tomasz Komenda
Tomasz Komenda, fot. KAPiF

Źródło: “Gazeta Wyborcza”