Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tomasz Komenda zmarł w domu. Brat mówi, dlaczego odmówił pobytu w szpitalu. Wstrząsające słowa
Karolina Kurek
Karolina Kurek 23.02.2024 10:10

Tomasz Komenda zmarł w domu. Brat mówi, dlaczego odmówił pobytu w szpitalu. Wstrząsające słowa

Tomasz Komenda
Tomasz Komenda, fot. KAPiF

Tomasz Komenda zmarł w środę 21 lutego. Rodzina zmarłego poinformowała, iż pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Gerard, brat byłego więźnia wyjawia szczegóły ostatniej woli Tomasza, który odmówił hospitalizacji. Dlaczego nie chciał trafić na oddział?

Tomasz Komenda nie żyje

Tomasz Komenda zmarł w środę 21 lutego. O jego śmierci poinformował dziennikarz i były przyjaciel, Grzegorz Głuszak.

Tomek zmarł z samego rana. Dowiedziałem się o tym fakcie dosłownie kilka godzin temu. Wiem, że Tomek od dłuższego czasu miał problemy ze zdrowiem. Zmarł w wyniku długiej choroby, z którą walczył już od pewnego czasu - przekazał.

Mężczyzna chorował na nowotwór płuc. Komenda podjął leczenie i przyjmował chemię. Niestety jego przypadek nie kwalifikował się do operacji. Więcej o jego chorobie ujawniła lekarka Tomasza.

Leczyła Tomasza Komendę. Mówi, jak się zachowywał. Jednego od razu była pewna Ostatnia wola Tomasza Komendy będzie ciężka do spełnienia. Na łożu śmierci prosił o jedno

Sprawa Tomka Komendy

Wokół osoby Komendy od lat było głośno w mediach. Mężczyzna w 2003 roku usłyszał wyrok od sądu: 25 lat pozbawienia wolności. Tomasz miał dokonać zabójstwa i gwałtu na 15-letniej Małgorzacie. Wymiar sprawiedliwości opierał się tak naprawdę jedynie na poszlakach śledczych i opinii biegłych, mimo iż 12 osób zapewniło alibi Komendzie.

Mężczyzna w 2018 roku wyszedł na wolność, a kilka lat później został całkowicie uniewinniony. Otrzymał wysokie odszkodowanie i próbował poskładać swoje życie. Zakochał się, stworzył związek i doczekał się syna. Niestety doszło do rozstania z Anną Walter. A wkrótce potem Tomasz Komenda zachorował.

Dlaczego Tomasz Komenda nie trafił do szpitala?

Pogrzeb Tomasza Komendy odbędzie się w poniedziałek 26 lutego, jak poinformował Gerard Komenda. Brat zmarłego ujawnił także, jakie było życzenie byłego więźnia, co do ceremonii. Rodzina również ma taką prośbę.

Powiedział, że nie chce, aby były tam kamery, żeby ktoś nagrywał i czerpał z tego zysk. Nie chciał kolejnej porcji cierpienia dla najbliższych. Jednocześnie prywatnie może przyjść każdy- powiedział Gerard w rozmowie z portalem “Salon24.pl”

Brat Tomasza Komendy opowiedział, jak wyglądały jego ostatnie chwile. Otóż był otoczony opieką rodziny w domu, a sam Gerard spędził przy nim całą dobę. Mężczyzna mógł liczyć na pomoc bliskich oraz przyjaciół. Jednak odmawiał on przewiezienia do szpitala. 

Być może dlatego, że znajdowałby tam podobieństwa z więzieniem - powiedział o tej decyzji Tomasza Gerard.

Komenda, jak można przypuszczać, w tych ostatnich chwilach myślał o swoim życiu, którego sporą część spędził niesłusznie za kratami. Zapewne nie chciał odchodzić w szpitalu, który kojarzył mu się z traumatycznymi latami.

Tomasz Komenda
Tomasz Komenda, fot. KAPiF
Tomasz Komenda
Tomasz Komenda, fot. KAPiF
Tomasz Komenda.jpg
Tomasz Komenda, fot. KAPiF
Tomasz Komenda
Tomasz Komenda, fot. KAPiF