Swiatgwiazd.pl
Kuchenne rewolucje

Jakub Kaminski/East News

Tej restauracji nie pomogła nawet Magda Gessler. Sprawa zakończyła się w sądzie

30 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Nie każdy z odcinków słynnego programu "Kuchenne rewolucje" kończy się pełnym sukcesem. Przed laty w Goczałkowicach-Zdroju Magda Gessler ostatecznie nie uznała metamorfozy lokalu. Na tym sprawa nie dobiegła jednak końca - właściciele pu

  • Uczestniczka „Kuchennych rewolucji” złożyła pozew w sądzie

  • Właścicielka lokalu posądziła produkcję o działanie na jej szkodę

  • Do nieudanych metamorfoz można zaliczyć również łódzki punkt „Szafran/Wałkowane”

Show „Kuchenne rewolucje” gości w domach Polek i Polaków od 2010 roku. Mimo upływu lat format wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Z założenia „Kuchenne rewolucje” mają odmieniać losy zgłaszających się do show podupadłych restauracji, a porady Magdy Gessler skutkować wzrostem zainteresowania lokalem i obrotów. W praktyce jednak, o czym mogli nie raz przekonać się widzowie TVN, bywa z tym różnie.

W „Kuchennych rewolucjach” nie zawsze wszystko idzie jak po maśle. Ten odcinek skończył się pozwem

Przed laty fani „Kuchennych rewolucji” przekonali się, że nie każdy odcinek show ma swoje dobre zakończenie. Uczestnicy 6. edycji formatu byli, mówiąc łagodnie, bardzo niezadowoleni z działań podjętych przez Magdę Gessler.

W 2012 roku Magda Gessler odwiedziła Goczałkowice-Zdrój, by rozpocząć reanimację lokalu o nazwie „Matalmara". Wystrojem restauracja miała nawiązywać do czasów Ludwika XVI. Królewskie ambicje właścicieli nie zachęcały jednak gości do skosztowania oferowanych potraw, co skutkowało brakiem klientów.

Po przyjeździe na miejsce najsłynniejsza polska restauratorka przemianowała lokal na „Willę pod Złotym Ziemniakiem”. Zmieniono, jak to w „Kuchennych rewolucjach” bywa, kartę dań oraz wystrój. Mimo to w tym przypadku o sukcesie nie było mowy.

Po czterech tygodniach Magda Gessler ponownie odwiedziła punkt, by sprawdzić, jak funkcjonuje po zmianach. Restauratorka nie była zachwycona tym, co zastała na miejscu. Nie przypadł jej do gustu zwłaszcza smak dań. W ocenie prowadzącej program „Kuchenne rewolucje” potrawy oferowane w barze mlecznym byłyby smaczniejsze niż te serwowane w „Willi pod Złotym Ziemniakiem”. Gessler miała wówczas krzyczeć: "To jest koszmar! Zamknijcie tę budę!".

Ostatecznie Magda Gessler nie uznała przeprowadzonej w Goczałkowicach-Zdroju rewolucji. Ze zmianami nie było również po drodze właścicielom, którzy, jak podają media, mieli powrócić do dawnej nazwy lokalu i jego starego menu. Na tym się jednak nie zakończyło.

Od słowa do słowa atmosfera się zagęszczała, czego ostatecznym dowodem był ruch należący do właścicielki lokalu. Niezadowolona z rewolucji Alicja Czysz złożyła pozew do sądu, zarzucając producentom „Kuchennych rewolucji” manipulowanie prezentowanym na antenie materiałem oraz pokazanie właścicieli lokalu w wyjątkowo niekorzystnym świetle. Opisała swą sytuację także prasie, zarzucając produkcji, iż show zadziałało raczej na jej szkodę, niż korzyść.

Nie pierwszy, nie ostatni raz

To nie pierwszy (i z pewnością nie ostatni) raz, gdy „Kuchenne rewolucje” zakończyły się totalnym przeciwieństwem tego, co powszechnie uznaje się za udaną metamorfozę. Taki los spotkał między innymi lokal znajdujący się niegdyś w Łodzi.

Pierwotnie zgłoszony do show punkt „Szafran” oferował klientom dania kuchni gruzińskiej oraz rosyjskiej. Magda Gessler postanowiła z nich zrezygnować, stawiając głównie na ręcznie robione, orientalne pierogi. Nowe „Wałkowane” po czterech tygodniach od przeprowadzenia metamorfozy nie spełniało jednak swojego zadania.

Właściciele nie serwowali, tak jak sugerowała restauratorka, świeżych dań, przez co ostatecznie gwiazda TVN nie zaakceptowała rewolucji. Nim odcinek poświęcony wspomnianej restauracji pojawił się na antenie stacji, lokal był już zamknięty.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Dramatyczny apel Ewy Krawczyk. Błaga tylko o jedno

  • Jarosław Bieniuk pokazał najmłodszego syna. Wygląda jak kopia mamy

  • Karol Okrasa szczerze o swoim dzieciństwie. Nie było łatwe

Źródło: Plotek, Pudelek, Expressbydgoski

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Natalia Niewczas

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Plotki

Agata Młynarska w środku tłumu na warszawskim lotnisku bije na alarm: "Sytuacja zagrożenia"

Czytaj więcej >

Plotki

Aleksandra Kwaśniewska namawia do "normalizowania" bezdzietności. Ważny apel

Czytaj więcej >

Plotki

Ania Lewandowska apeluje o zwiększenie aktywności fizycznej u dzieci

Czytaj więcej >

Plotki

Donald Tusk pokazał zdjęcie z przeszłości. Wspomina słowa mamy

Czytaj więcej >

Plotki

Wyjątkowy sezon "Nasz nowy dom". Produkcja pokaże znacznie więcej, niż dotychczas

Czytaj więcej >

Plotki

Niepokojące wieści o Zbigniewie Zamachowskim. Jest przytłoczony mieszkaniem samotnie

Czytaj więcej >