Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny – kim jest? Podstawowe informacje

Andrzej „Piasek” Piaseczny to polski piosenkarz i autor tekstów, mający na swoim koncie aż 12 albumów studyjnych. Swoją karierę rozpoczął jako wokalista zespołu „Mafia” w roku 1992. W międzyczasie wziął udział w kilku programach telewizyjnych i występował w serialu „Złotopolscy”.

 • Pełne imię i nazwisko: Andrzej Tomasz Piaseczny
 • Pseudonim: Piasek
 • Data urodzenia: 6 stycznia 1971
 • Miejsce urodzenia: Pionki
 • Wzrost: 173 cm
 • Wykształcenie: wyższe na Wydziale Pedagogicznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach (wychowanie muzyczne), 
 • Rodzice: śp. ojciec, którego tożsamość nie jest podawana do publicznej wiadomości, oraz matka, Alicja Piaseczna
 • Rodzeństwo: brat Krzysztof (starszy o cztery lata), siostra Barbara (młodsza o dziewięć lat)
 • Stan cywilny: w związku; tożsamość partnera Andrzeja Piasecznego nie jest publicznie znana
 • Dzieci: brak 
 • Zawód: piosenkarz, autor tekstów, celebryta
 • Najważniejsze utwory: „Mocniej?”, „Jeszcze bliżej”, „Na koniec tego świata”, „Wciąż bardziej obcy”
 • Instagram: @andrzejpiaseczny_official

Andrzej Piaseczny – kariera zawodowa

Andrzej Piaseczny to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów polskiej sceny muzycznej, który do dziś może cieszyć się rzeszą fanów i obserwatorów. Swoją karierę muzyczną rozpoczął we wczesnych latach dziewięćdziesiątych w zespole „Mafia” – od 1998 roku prowadził karierę solową, wydając aż 12 albumów studyjnych.

Andrzej Piaseczny jest muzykiem docenianym nie tylko przez publiczność, ale również przez krytyków. Na swoim koncie ma wiele nagród muzycznych, wśród których wymienić można takie, jak Fryderyk, Wiktor, Telekamera, Eska Music Award czy Superjedynka (którą otrzymał czterokrotnie).

Ponadto Andrzej Piaseczny dał się poznać obserwatorom jako aktor, gościnnie występując w takich serialach jak „Niania” czy „Spadkobiercy”, ale przede wszystkim odgrywając rolę Kacpra Złotopolskiego w serialu „Złotopolscy”. Wziął także udział w programie „Bitwa na głosy” (jako kapitan drużyny), a także w kilku edycjach „The Voice of Poland” i „The Voice Senior”, gdzie pełnił rolę trenera. Jako juror znalazł się także w dwóch edycjach programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami.”

Andrzej Piaseczny – życie prywatne

W roku 2021 Andrzej Piaseczny publicznie potwierdził powtarzane przez wiele lat plotki o tym, że w rzeczywistości jest osobą homoseksualną. Dodał do tego, że od kilku lat pozostaje w szczęśliwym związku ze swoim partnerem, jednak tożsamość mężczyzny nie jest publicznie znana.

Mimo to wcześniej (w latach 90’) pozostawał w związku z Mirosławą, której dzieci z poprzedniego związku wspólnie wychowywali. 

Pokaż więcej

Andrzej Piaseczny
25.05.2024 08:16 W Sopocie pokazali największą miłość Piaska. Polały się łzy

Sopot 2024. Na Polsat Hit Festiwal odbył się jubileusz twórczej pracy Andrzeja Piasecznego. To właśnie na scenie w Sopocie pojawiła się jego największa miłość. Wokalista płakał ze wzruszenia. 

Andrzej Piaseczny
16.05.2024 10:24 Andrzej Piaseczny już planuje ślub z partnerem. O wszystkim opowiedział

Andrzej Piaseczny jest w szczęśliwym związku. Artysta niedawno opowiedział o ślubie, który planuje ze swoim partnerem. Szczegóły. 

Sopot 2024. Gwiazdy na konferencji: Doda, Roxie, Blanka, Dawid Kwiatkowski…
15.05.2024 12:45 Sopot 2024. Gwiazdy na konferencji: Doda, Roxie, Blanka, Dawid Kwiatkowski…

Sopot 2024. Kiedy się odbywa i kto występuje? Gwiazdy na konferencji promowały poszczególne koncerty, a przy okazji pokazały szałowe stylizacje. Doda, Roksana Węgiel, Dawid Kwiatkowski, Blanka, Margaret… Oj, sporo się ich pojawiło.

Anna Przybylska, Andrzej Piaseczny
26.04.2024 12:43 Piasek i Przybylska, jakich nigdy nie widzieliście. Jest nagranie

W tym roku od śmierci Anny Przybylskiej mija 10. lat. Teraz do sieci trafiło nagranie ukazujące ją i Andrzeja Piasecznego w innym świetle. Takich ich nie widzieliście.

Wielkanocne stoły gwiazd
31.03.2024 13:49 Wielkanocne stoły gwiazd. Szelągowska, Dowbor, Piaseczny i inni pochwalili się dekoracjami

Gwiazdy pokazały wielkanocne stoły. Jak je udekorowały? Katarzyna Dowbor, Dorota Szelągowska, Andrzej Piaseczny, Rafał Brzozowski i inni pochwalili się zdjęciami.

Andrzej Piaseczny
24.02.2024 07:46 Tak wygląda brat Andrzeja Piasecznego. Z Krzysztofem nie ma najlepszych relacji. Wiemy, co ich poróżniło

Andrzej Piaseczny rzadko zabiera głos na temat życia prywatnego. Okazuje się, że między nim a bratem Krzysztofem zaistniały różnice zdań. O co poszło? Jak wygląda brat wokalisty?

Andrzej Piaseczny
06.01.2024 10:00 Andrzej Piaseczny chce wziąć ślub z partnerem. Kiedy to zrobi? Wszystko ujawnił

Andrzej Piaseczny od lat występuje w show-biznesie, początkowo za sprawą muzycznej kariery, a także jako jeden z jurorów "Tańca z gwiazdami". Artysta od pewnego czasu coraz chętniej opowiada o życiu prywatnym i związku z partnerem. Teraz otworzył się na temat ślubu. Padła poważna deklaracja ze strony piosenkarza.

Andrzej Piaseczny / Piasek
05.01.2024 15:50 Andrzej Piaseczny w podróży z przystojniakiem. Tak zaśpiewał zaspanemu towarzyszowi

Andrzej Piaseczny odchodzi z „Tańca z gwiazdami”, ale nie pozwoli o sobie zapomnieć. Właśnie rozczulił fanów uroczym nagraniem. Pokazał, komu śpiewa w podróży do snu.

Natalia Kukulska, Justyna Steczkowska
30.12.2023 19:29 Natalia Kukulska nagrała wpadkę Justyny Steczkowskiej. Od samego wejścia pachniało porażką. Jest i reakcja drugiej strony

Natalia Kukulska pokazała potężną wpadkę Justyny Steczkowskiej. Gwiazda zareagowała od razu. Część zamieszania widzieli Piasek i Beata Kozidrak oraz cała masa ludzi. Co tam się działo?

Andrzej Piaseczny
12.11.2023 14:17 Andrzej Piaseczny sprowokowany przez nieznajomego. Mężczyzna przekroczył wszelkie granice

Andrzej Piaseczny nie zwalnia tempa i po występie w telewizyjnym show zajął się muzyczną działalnością. W mediach społecznościowych pochwalił się nowym projektem, którym chciał przybliżyć internautom święta. Nie wszyscy jednak mu pogratulowali. Gwiazdor wdał się w dyskusję, która zmieniła się w awanturę.

Andrzej Piaseczny
08.11.2023 18:14 Piasek przez 8 lat ukrywał "kobietę życia". Razem wychowywali jej synów. Dziś milczy na ten temat

Andrzej Piaseczny dopiero w 2021 ujawnił swoją orientację. Dziś jeszcze więcej pytań wywołuje jego relacja z lat 90. z kobietą o imieniu Mirka. Piosenkarz wychowywał z nią synów, a teraz? Jego komentarz w tej sprawie jest znaczący.

Andrzej Piaseczny
06.10.2023 09:14 Andrzej Piaseczny o partnerze. "Zaczynamy od przytulania". To z nim się spotyka

Andrzej Piaseczny po wielu latach domysłów dokonał coming outu. Nie ukrywa też, że od wielu lat jest w szczęśliwym związku. Wiadomo, jak dba o udana relację, a także z kim się spotyka. 

Piasek o ostatnim spotkaniu z Anną Przybylską, fot. KAPIF
04.10.2023 17:18 Ostatnie spotkanie Piaska z Anią Przybylską. Dziś żałuje słów, które wypowiedział pod adresem chorej aktorki

Andrzej Piaseczny wspomina ostatnie spotkanie z Anią Przybylską. Dziś żałuje tego, co do niej powiedział. Była wtedy w coraz słabszej formie.

To z nim spotyka się Andrzej Piaseczny!
25.08.2023 17:19 To z nim spotyka się Piasek! "Był bardzo nieśmiały". Mama wokalisty go uwielbia

Andrzej Piaseczny coraz częściej mówi fanom o swojej prywatności. Mimo że coming out artysty miał miejsce już dwa lata temu, to do tej pory nie mieliśmy jednak okazji poznać jego partnera. Teraz wokalista postanowił uchylić rąbka tajemnicy i zdradził kilka szczegółów na temat swojego ukochanego!

Andrzej Piaseczny Sopot 2023
24.08.2023 20:42 Sopot 2023. Andrzej Piaseczny ledwo zaczął śpiewać i zbiegł ze sceny! Co on wyprawia?!

Sopot 2023. Występ Andrzeja Piasecznego to zdecydowanie moment, na który czekali fani muzyki i publika zgromadzona nie tylko w Operze Leśnej, ale też przed telewizorami. Co działo się na scenie?

Andrzej Piaseczny pokazał się z przystojnym mężczyzną, fot. KAPiF
19.08.2023 09:45 Piasek na zdjęciu z przystojniakiem. "Kacper i ja". Fani nie kryją ekscytacji pod nowym zdjęciem

Andrzej Piaseczny postanowił przedstawić swoim fanom wyjątkowego mężczyznę. Gwiazdor zamieścił w mediach społecznościowych wspólne zdjęcie z tajemniczym przystojniakiem. W komentarzach nastąpił wybuch euforii.

Andrzej Piaseczny
14.08.2023 23:22 Piasek zamieszkał z ukochanym na wsi. Opowiedział, jak traktują ich sąsiedzi. Aż trudno uwierzyć

Andrzej Piaseczny zaskoczył tylko część swoich fanów, kiedy wyszedł z szafy. Przyznał wtedy, że od lat jest w związku z ukochanym mężczyzną. Zakochani podjęli ryzykowną decyzję: przeprowadzili się na wieś w okolice o dość konserwatywnej opinii. Teraz muzyk wyznał z pełną szczerością, jak on oraz jego partner są traktowani przez sąsiadów.

Kim jest partner Andrzeja Piasecznego?, fot. KAPIF
24.07.2023 13:18 Poznał partnera Piaska. Opowiedział o nim całej Polsce. Kim jest ukochany piosenkarza?

Kim jest partner Andrzeja Piasecznego? Z odpowiedzią przyszedł znajomy piosenkarza. Mariusz Kozak z “Gogglebox. Przed telewizorem” pochwalił się, że poznał chłopaka Piaska. Co zdradził w rozmowie z Plotkiem?

Andrzej Piaseczny
26.06.2023 16:21 Andrzej Piaseczny weźmie ślub w Polsce? Dopiero co wyjawił, że jest gejem, a tu takie wiadomości

Andrzej Piaseczny dwa lata temu dokonał głośnego coming out-u obwieszczając wszem i wobec, że jest osobą homoseksualną. Gwiazdor nie ukrywa, że chętnie wziąłby ślub ze swoim partnerem. Czy wkrótce będzie to możliwe w Polsce?

Andrzej Piaseczny
17.04.2023 16:27 Andrzej Piaseczny żyje w otwartym związku? Powiedział o zdradzie. "Jestem wyzwolonym człowiekiem"

Andrzej Piaseczny w show-biznesie wiedzie prym od ponad trzydziestu lat. Początkowo znaliśmy go jako przebojowego piosenkarza, a teraz udziela się również w telewizji jako juror. Wypowiedzi gwiazdora zapadają w pamięć i nie przestają zaskakiwać.Piosenkarz często otwarcie mówi o swoim życiu prywatnym, a nawet zdradza szczegóły związane z wejściem w związek. Podkreśla też, że dla niego istnieje jasny podział pomiędzy sferą uczuciową a łóżkową. Wielu może zdziwić jego stwierdzenie.

Mikołaj Roznerski, Andrzej Piaseczny
28.02.2023 11:15 Myśleliśmy, że to Andrzej Piaseczny. Mikołaj Roznerski nie przypomina siebie, ale zmiana

Mikołaj Roznerski nie zatrzymuje się ani na moment i prężnie rozwija się w branży aktorskiej. Właśnie zapowiedział, że szykuje się do projektu, w którym wystąpi w nowym wizerunku. Do złudzenia przypomina Andrzeja Piasecznego sprzed lat. Najnowsze zdjęcie opublikowane przez aktora spotkało się z masą komplementów i miłych słów. Internauci mocno kibicują Mikołajowi i nie mogą doczekać się efektów jego pracy.

Andrzej Piaseczny
06.01.2023 18:56 Andrzej Piaseczny przed laty był związany z kobietą, wspólnie pozowali na okładce. "Poszukiwałem siebie"

Andrzej Piaseczny dziś jest w szczęśliwym związku z mężczyzną swojego życia. Mało kto pamięta jednak, że niegdyś związany był z kobietą, z którą nawet zapozował do okładki magazynu. Jak artysta wspomina tę relację po latach? Piosenkarz zdobył się na szczere wyznanie. Jeszcze do niedawna nikt nie wiedział, czy Andrzej Piaseczny jest w związku i kto skradł jego serce. Jak sam wyznał artysta, to prezydent Andrzej Duda zainspirował go, by dokonać coming outu i otworzyć się na temat swojej orientacji. W jednym z programów wspomniał również o momencie, w którym był w związku z kobietą.

Andrzej Piaseczny
09.12.2022 22:01 Andrzej Piaseczny o marszach równości: "Byłem. Zmieniłem myślenie przez polityków"

Andrzej Piaseczny po raz pierwszy opowiedział o swoim udziale w marszu równości. W jednym z ostatnich wywiadów wyznał, iż w tym roku pojawił się na poznańskim przemarszu. Zdradził, jakie uczucia mu towarzyszyły.Piosenkarz, a także juror "Tanca z gwiazdami" już rok temu zabrał głos w sprawie w marszu równości. Mimo upływu czasu dopiero teraz wprost opowiedział o doświadczeniach związanych z wydarzeniem.

Andrzej Piaseczny EA (5)
09.11.2022 23:00 Andrzej Piaseczny i jego partner zaczynają dzień od przytulania. Związek trwa już od lat, mieszkają w malowniczym miejscu

Andrzej Piaseczny wciąż stoi na straży prywatności, jeśli chodzi o partnera i związek, jednak ostatnio coraz chętniej ujawnia drobne szczegóły na temat wspólnego życia. Gospodarz "Tańca z gwiazdami" zdradził, że dzień zaczyna nie od śniadania, a od przytulenia ukochanego. Są razem już od kilku lat. W maju minął rok, odkąd lubiany piosenkarz i prezenter nareszcie poczuł się dość pewnie, by dokonać medialnego coming outu. Zrobił to z resztą w nietuzinkowy sposób, umieszczając miłosne wyznanie w wydanym wówczas singlu. Kim jest mężczyzna, do którego zaadresowane były te słowa? Wiemy, że ich związek trwa już kilka lat.

Andrzej Piaseczny
01.11.2022 19:00 Andrzej Piaseczny o Dodzie i kulisach "Tańca z gwiazdami". Czy to prawda, że nie przepada za Rabczewską?

Andrzej Piaseczny udzielił wywiadu naszemu portalowi tuż po ogłoszeniu wyników "Tańca z gwiazdami". Juror opowiedział nam z pełną szczerością o swoich trikach na zachowanie energii podczas programu. Wyznał, co robił, kiedy nikt nie patrzył. Podzielił się też opinią na temat Dody.Taneczny show Polsatu dobiegł końca. Poznaliśmy już zwycięzców tegorocznej edycji, którymi zostali Ilona Krawczyńska i Robert Rowiński. Wciąż jednak program budzi wiele emocji. "Piasek" opowiedział nam o kulisach minionego sezonu i swoich sposobach na dobry nastrój.

Andrzej Piaseczny EA
10.10.2022 21:22 Nagły apel Andrzeja Piasecznego, prosi fanów o pomoc. Życie dziecka jest zagrożone. "Bardzo proszę"

Andrzej Piaseczny opublikował dziś w mediach społecznościowych ważne nagranie. Gwiazdor przygotowuje się, jak w każdy poniedziałek, do odcinka programu "Taniec z gwiazdami". Nie zapomniał jednak o akcji, jaką zapoczątkował już jakiś czas temu. Dziś ponownie poprosił fanów o pomoc.Pierwszy dzień tygodnia oznacza dla wokalisty nie tylko czas spędzony na planie "Tańca z gwiazdami". Muzyk regularnie prowadzi akcję "Pomocny Poniedziałek", kiedy prosi o pomoc dla chorych dzieci, za każdym razem nagłaśniając inną, poważną sytuację.

Andrzej Piaseczny (7)
04.10.2022 12:55 Andrzej Piaseczny wspomina tatę. "Nie miałem szansy w dorosłym życiu poczuć miłości ojca"

Andrzej Piaseczny zdecydował się na trudne wyznanie. Ojciec artysty zmarł wiele lat temu, wokalista nigdy nie pogodził się do końca z jego utratą. W programie "To tylko kilka dni" padły poruszające słowa. Widzowie programu "To tylko kilka dni" byli świadkami niezwykłej rozmowy. Andrzej Piaseczny wysłuchał poruszającego wyznania swojego 28-letniego podopiecznego, które skłoniło go do bolesnych wspomnień. Artysta nagle zaczął mówić o swoim ojcu, z trudem hamował emocje.

Andrzej Piaseczny EA
03.09.2022 18:15 Andrzej Piaseczny opowiedział o partnerze. Chce wziąć ślub w Polsce

Andrzej Piaseczny w maju ubiegłego roku dokonał coming outu. W podobnym czasie wydał również piosenkę pt. "Miłość", która jak sam przyznał, jest o nim. Artysta zdawkowo dzieli się swoim życiem prywatnym, a na temat jego związku wiadomo niewiele. Tym razem zrobił jednak wyjątek i uchylił rąbka tajemnicy.Andrzej Piaseczny w najnowszym wywiadzie postanowił opowiedzieć, jak wygląda jego życie z partnerem na wsi. Opowiedział również o ślubie, który chciałby wziąć razem z partnerem. W kwestii formalizacji związku ma jeden warunek.