Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Maciej Kurzajewski

Maciej Kurzajewski

Maciej Kurzajewski – kim jest?

Maciej Kurzajewski jest czołowym polskim dziennikarzem sportowym. Obecnie prowadzi program poranny „Pytanie na śniadanie” u boku swojej partnerki, Katarzyny Cichopek. Jego głosu możemy także posłuchać na łamach audycji „Cztery pory roku” i „Lato z radiem” na antenie Polskiego Radia.

 • Pełne imię i nazwisko: Maciej Kurzajewski
 • Data urodzenia: 29 stycznia 1973 roku
 • Miejsce urodzenia: Kalisz
 • Wzrost: 176 cm
 • Wykształcenie: wyższe (Uniwersytet Warszawski)
 • Rodzice: Czesław Kurzajewski i Teresa Kurzajewska
 • Rodzeństwo: dwie siostry
 • Stan cywilny: rozwiedziony, obecnie w związku z Katarzyną Cichopek (od 2022), wcześniejsze małżeństwo z Pauliną Smaszcz (1996 - 2020)
 • Dzieci: Franciszek (ur. 1997) i Julian (ur. 2006)
 • Zawód: dziennikarz, prezenter radiowo-telewizyjny
 • Programy: „Kawa czy herbata”, „Pytanie na śniadanie”, „Sportowy Express”, „Świat się kręci”, „Gwiazdy tańczą na lodzie”, „Kocham cię, Polsko!”, „Wielki Test”, „Czar par”, „The Wall. Wygraj marzenia”, „Giganci historii”, „To był rok!”
 • Audycje radiowe: „Cztery pory roku”, „Lato z radiem”
 • Odznaczenia: Krzyż Zasługi
 • Nagrody: Telekamery
 • Instagram: @maciejkurzajewski
 • Facebook: @maciejkurzajewski

Maciej Kurzajewski jest synem Teresy Kurzajewskiej oraz Czesława Kurzajewskiego, byłego posła i dziennikarza. Ma dwie siostry. Od młodych lat interesował się sportem oraz muzyką, trenował kolarstwo torowe, taniec nowoczesny, grał na skrzypcach, a nawet śpiewał w chórze. Po ukończeniu liceum w Kaliszu podjął się studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim.

Maciej Kurzajewski – kariera

Dziennikarzowi już na pierwszym roku studiów udało się zwyciężyć w konkursie na dziennikarzy Telewizji Polskiej. Został prowadzącym programu informacyjnego TVP1 „Sportowy Express” oraz „Sportu” po głównych „Wiadomościach”. Czterokrotnie pełnił rolę gospodarza studia olimpijskiego oraz współprowadził studio meczowe m.in. podczas mistrzostw Europy w 2012 i 2020 roku.

Maciej Kurzajewski prowadził również takie programy jak „Kocham cię, Polsko!” „Wielki Test”, „Dzień dobry, Polsko”, „Czar par” czy „The Wall. Wygraj marzenia”. Aktualnie jest prowadzącym magazynu porannego „Pytania na śniadanie”. W 2021 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za swą działalność charytatywną oraz społeczną.

Maciej Kurzajewski – życie prywatne

Maciej Kurzajewski był w wieloletnim związku małżeńskim z dziennikarką, Pauliną Smaszcz. Pobrali się w 1996 roku. W 2020 roku para rozwiodła się. Dziennikarze mają dwóch synów, Franciszka (ur. 1997) oraz Juliana (ur. 2006).

Byłe małżeństwo utrzymywało dobre stosunki, jednak to się zmieniło, gdy na światło dzienne wyszedł związek Macieja Kurzajewskiego z Katarzyną Cichopek. Była żona nie szczędziła dziennikarzowi oraz jego nowej partnerce cierpkich komentarzy w mediach społecznościowych. Para postanowiła nie wdawać się w medialne przepychanki, zamiast tego złożyli pozwy wobec Pauliny Smaszcz, m.in. za naruszanie dóbr osobistych.

Prezenter swego zamiłowania do sportu nie ograniczył jedynie do dziennikarstwa. Od lat interesuje się bieganiem, kilkukrotnie nawet wziął udział w maratonach.

Pokaż więcej

Maciej Kurzajewski
20.05.2024 11:27 "Kasia nie była pierwsza". Kurzajewski już wcześniej chciał zostawić Smaszcz?

Maciej Kurzajewski i jego była żona Paulina Smaszcz od kilku lat są w konflikcie. Jeden z portali ujawnił nowe informacje na temat ich małżeństwa. Szczegóły. 

Maciej Kurzajewski
19.05.2024 21:21 Niewielu wie, kim był ojciec Kurzajewskiego. To Smaszcz napisała po jego śmierci

Maciej Kurzajewski dziennikarstwo odziedziczył w genach. Niezwykłe, czym zajmował się jego ojciec. Mężczyzna zmarł kilka lat temu, co po jego śmierci ogłosiła Paulina Smaszcz?

Paulina Smaszcz
17.05.2024 09:15 "Panie Maćku...". Paulina Smaszcz o medialnej burzy

Paulina Smaszcz w jednym z ostatnich wywiadów została zapytana, czy żałuje medialnego konfliktu z Maciejem Kurzajewskim i Katarzyną CIchopek. Co odpowiedziała? Szczegóły. 

 Smaszcz nagle powiedziała o dziecku Cichopek i Kurzajewskiego
15.05.2024 10:52 Smaszcz nagle powiedziała o dziecku Cichopek i Kurzajewskiego. Zaskoczyła po tak długim milczeniu

Od wielu miesięcy w mediach trwa konflikt między Pauliną Smaszcz, a jej byłym mężem Maciejem Kurzajewskim i jego nową partnerką Katarzyną Cichopek. Teraz dziennikarka wypowiedziała się o dziecku pary. Jej słowa zaskoczyły. 

Kasia Cichopek
14.05.2024 19:11 Cichopek w obcisłej mini. Już krócej być nie mogło

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski pojechali do pracy do Egiptu. Przy okazji korzystają ze słońca. Aktorka właśnie pokazała, jak wystroiła się na galę. Internauci ruszyli z komentarzami.

Kasia Cichopek
13.05.2024 22:17 Cichopek pręży się w kusych szortach, ale to jej stopy w centrum uwagi

Kasia Cichopek jeszcze wczoraj balowała na ślubie Rafała Mroczka. Chwilę później była już z Maciejem Kurzajewskim w Egipcie! Pochwaliła się stylizacją, ale fani patrzą tylko na zdjęcia jej stóp. Nie mają litości w komentarzach.

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski
12.05.2024 17:17 Cichopek i Kurzajewski wrzucili fotki ze ślubu. Jak wyglądali?

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski pochwalili się zdjęciami ze ślubu Rafała Mroczka. Na jakie stylizacje postawili? Zobaczcie, jak odważnie.

Katarzyna Cichopek/Maciej Kurzajewski/Paulina Smaszcz
12.05.2024 11:16 Konflikt Kurzopków ze Smaszcz przeniósł się do sądu. Tego żąda para

Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek w zeszłym roku złożyli pozew przeciwko Paulinie Smaszcz. W mediach pojawiły się szczegóły sprawy. Czego para żąda od byłej żony dziennikarza?

Kasia Cichopek
27.04.2024 12:21 Cichopek mierzy się z tym od lat. Nie może nawet zrobić zakupów

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski niedawno ruszyli z własnym podcastem. Padło tam odważne wyznanie byłej gwiazdy “Pytanie na śniadanie”. Z czym się zmaga? 

Katarzyna Cichopek/Maciej Kurzajewski
19.04.2024 16:11 Niepokojące wieści z domu Cichopek i Kurzajewskiego. Pojawiły się nieoczekiwane kłopoty! Chodzi o ich synów

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski od kilku tygodni skupiają się na nowym, wspólnym projekcie w internecie. Życie zawodowe im się układa, jednak okazuje się, że w ich “patchworkowej” rodzinie pojawiły się niespodziewane problemy. Szczegóły.

Maciej Kurzajewski, fot. KAPiF; Instagram
17.04.2024 13:28 Kasia Cichopek na wizji przeszła samą siebie. Internauci przecierają oczy i podziwiają Macieja Kurzajewskiego za zachowanie powagi

Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek po rozstaniu z “Pytaniem na śniadanie”, poświęcili się aktywności w sieci. Najnowsze nagranie pary budzi uwagę szczególnie ze względu na zadziwiające zachowanie ukochanego gwiazdy “M jak miłość”.

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski, fot. KAPiF
12.04.2024 21:49 Kasia Cichopek o swojej sytuacji finansowej. Po stracie pracy w TVP nie wygląda to różowo

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski otworzyli się na wyjątkowo trudny dla nich temat rozwodów i sytuacji, w jakiej znajdują się wówczas dzieci. Gwiazda “M jak miłość” odważyła się na bardzo poruszające wyznanie.

Kasia Cichopek, Maciej Kurzajewski
09.04.2024 14:07 Cichopek i Kurzajewski w objęciach na ulicy. Kasia odsłoniła zgrabne nogi w mini

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski tworzą jedną z najpopularniejszych par polskiego show-biznesu. Duet świetnie sobie radzi nawet po zwolnieniu z TVP. Pokazali się w iście wiosennych nastrojach. Trudno było odwrócić wzrok od stylizacji aktorki. Kusa spódniczka odsłaniała zgrabne nogi.

Maciej Kurzajewski
09.04.2024 08:21 Maciej Kurzajewski z nową pracą? To byłby transfer dekady. Duża stacja miała złożyć ofertę

Maciej Kurzajewski na początku roku dołączył do gwiazd, które pożegnały się z porannymi wydaniami "Pytania na śniadanie". Zwolnienie doświadczonego dziennikarza było szokiem, ale dało możliwość konkurencji składania mu ofert. Prezenter skusi się na jedną z nich? To byłby transfer roku!

Kasia Cichopek
22.03.2024 08:13 Kasia Cichopek łamiącym głosem o tym, co przeszła po rozwodzie. Do pionu postawiła ją Anna Mucha

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski oficjalnie ruszyli z długo wyczekiwanym projektem. Internauci po raz pierwszy zobaczyli ich jako gospodarzy podcastu "Serio?". W rozmowie z Jakubem B. Bączkiem bardzo otworzyli się na swój temat. Aktorka nagle wspomniała o tym co przeżywała po rozwodzie. Opoką stała się dla niej wtedy Anna Mucha. O czym była ich przełomowa rozmowa?

Kasia Cichopek o wywiadzie Oli Kwaśniewskiej z Marcinem Hakielem
22.03.2024 01:37 Cichopek przerywa milczenie. Mówi o krzywdzie, jaką wyrządziła jej Kwaśniewska. "Jak tak w ogóle można?!"

Kasia Cichopek doznała krzywdy ze strony kobiet. Największy cios dostała od Oli Kwaśniewskiej. Pierwszy raz mówi wprost, co zafundowała jej córka byłego prezydenta. 

Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski
21.03.2024 23:23 Cichopek i Kurzajewski usiedli przed kamerą i wyznali całą prawdę. Zbierali się miesiącami, by to z siebie wydusić

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski przeżyli razem wiele trudnych chwil, jednak do tej pory nie komentowali swoich problemów i sporów z byłymi partnerami. Teraz przerwali milczenie, i to z prawdziwym hukiem. Takiej szczerości nie spodziewał się nikt.

Kasia Cichopek, Maciej Kurzajewski
21.03.2024 14:42 Wsiadł z Kurzopkami do tego samego samolotu. Opisał w sieci, jak zachowywali się na pokładzie. Cichopek już się tłumaczy

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski po zakończeniu współpracy z Telewizją Polską rozpoczęli zupełnie nowy rozdział. O swoich planach z zapałem informują w mediach społecznościowych. Przed rozpoczęciem nowego projektu zapewnili sobie chwile relaksu. Wyszło na jaw, jak zachowywali się podczas podróży samolotem. Gwiazda "M jak miłość" zaczęła się tłumaczyć.

Kasia Cichopek, Maciej Kurzajewski
18.03.2024 08:22 Kurzajewski i Cichopek tak nabroili, że znaleźli się na okładce tabloidu. Oburzony Maciej ostro skomentował sprawę

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski w ferworze nowych obowiązków zapomnieli o niedawnym zwolnieniu z TVP. Duet ma na głowie wiele spraw, które często załatwiają wspólnie. Jedno z ich wyjść przykuło uwagę paparazzi. Prezenter ostro skomentował to co opublikowali. Zrobiło mu się głupio?

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski na sekretnym pokazie Violi Piekut
16.03.2024 23:57 Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski na sekretnej imprezie! Jak im się układa? Nowe zdjęcia mówią wszystko

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski pojawili się razem na sekretnej imprezie. Zostali sfotografowani podczas uroczystej kolacji, a później razem zapozowali do zdjęć. Jak wygląda obecnie ich relacja?

Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek, fot. KAPiF
16.03.2024 10:41 Wydało się, czym Cichopek i Kurzajewski zajmują się po zwolnieniu z TVP. Tak będą teraz zarabiać na życie

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski po wielu latach rozstali się z Telewizją Polską. Przez długi czas fani zastanawiali się, w jaki sposób po stracie pracy, para będzie się utrzymywać. Teraz wszystko jest już jasne.

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski
12.03.2024 19:01 Cichopek i Kurzajewski zaskakują wspólnym wideo! Tylko popatrzcie na ich dłonie. I ten podpis! Fani w euforii

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski nie pracują już w „Pytaniu na śniadanie”. Czym się zajmują? Okazuje się, że para właśnie wkroczyła na nową ścieżkę. Ich nowy film w sieci wywołał euforię internautów.

Maciej Kurzajewski
04.03.2024 20:03 Kurzajewski świętuje 1. urodziny wnuczki! Pokazał zdjęcie. Posypały się piękne życzenia

Maciej Kurzajewski rok temu został dziadkiem. Prezenter pochwalił się w mediach społecznościowych zdjęciami z okazji pierwszych urodzin wnuczki. Szczegóły. 

Kasia Cichopek
29.02.2024 08:21 Fani zobaczyli zdjęcia Kasi Cichopek i ruszyli z komentarzami. A ona? Szybko wyjaśniła, co z jej figurą

Kasia Cichopek od dawna nie może odpędzić się od zainteresowania internautów swoim życiem prywatnym. Ostatnie doniesienia sprawiły, że musiała publicznie wyjaśnić wygląd swojego ciała. Nie ma czego ukrywać. Wszystko stało się jasne, a obserwatorzy w końcu mają potwierdzenie.

Kasia Cichopek/Maciej Kurzajewski
25.02.2024 11:19 Koniec sielanki Cichopek i Kurzajewskiego! Po jednej wiadomości wszystko legło w gruzach

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski przebywają w Rzymie, gdzie spędzają romantyczne chwile. Jednak wiadomość przerwała ich urlop i zakończyła sielankę. Szczegóły.

Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek
23.02.2024 10:23 Cichopek i Kurzajewski wyjechali, by ogłosić dobre wieści. Już w ten weekend wielki dzień. Fani szaleją z radości

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski są jedną z najpopularniejszych par w polskim show-biznesie. Media rozpisują się o każdym ich kroku. Teraz poinformowali o czymś, co na pewno ucieszy ich fanów. Tego chyba nikt się nie spodziewał.

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski
17.02.2024 12:15 Tajemnica Kurzajewskiego i Cichopek ujawniona! Wygadała się siostra Macieja. Ale radość!

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski w ostatnich tygodniach nie mieli zbyt wiele powodów do radości. Teraz w ich życiu nastąpił przełom. O wszystkim opowiedziała siostra dziennikarza. Szczegóły.

Kasia Cichopek
13.02.2024 17:05 Cichopek pozuje z przystojniakiem i ogłasza "wiosenne porządki". Kurzajewskiego ani śladu...

Kasia Cichopek straciła pracę w „Pytaniu na śniadanie”. Nie wydaje się tym jednak przejmować. Właśnie pokazała, co robiła z prawdziwym przystojniakiem. A gdzie podział się Maciej Kurzajewski?