To miał być koniec medali dla Polski. Wtedy wyskoczyła ONA. Skreślona Polka objawieniem zakończenia IO
Igrzyska Olimpijskie dobiegają końca. Po przegranej Julii Szeremety Polska nie liczyła na więcej medali w Paryżu. I wtedy stał się cud. Kim jest Daria Pikulik, którą zdążyli skreślić wszyscy?
Igrzyska Olimpijskie 2024: Ile medali zdobyła Polska?
Igrzyska Olimpijskie są już niemal za nami. O 21 rozpocznie się ceremonia zamknięcia Olimpiady i przez kolejne cztery lata będziemy musieli żyć jedynie wspomnieniem niesamowitych sportowych emocji.
Polska poradziła sobie w Paryżu przyzwoicie. Na największe wyróżnienie zasługują bez wątpienia polscy siatkarze, którym udało się przełamać klątwę, a także Iga Świątek, która po raz pierwszy w historii naszego kraju zdobyła dla Polski medal w tenisie ziemnym.
Ile medali przywieziemy ostatecznie do domu? Będzie ich dziesięć:
Złoto:
Aleksandra Mirosław (wspinaczka sportowa na czas)
Srebro:
Klaudia Zwolińska (kajakarstwo górskie slalom K1)
reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn
Julia Szeremeta (boks)
Brąz:
Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Alicja Klasik, Renata Knapik-Miazga, Aleksandra Jarecka (szpada drużynowa)
Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski, Fabian Barański (wioślarska czwórka podwójna)
Iga Świątek (tenis ziemny)
Aleksandra Kałucka (wspinaczka sportowa na czas)
Natalia Kaczmarek (bieg na 400 metrów)
Ostatni, dziesiąty medal, zdobyła dla nas niespodziewanie polska kolarka. Przywiezie do Polski kolejne srebro. Kim jest?
Nie wygrała z Tajwanką, ale inaczej utrze wszystkim nosa. Takie wyróżnienie dostała Julia Szeremeta Pogromczyni Szeremety wypowiedziała się po głośnej walce. Będzie pozew?Kim jest Daria Pikulik?
Daria Pikulik jest polską kolarką. Urodziła się 6 stycznia 1997 roku i bryluje w kolarstwie torowym oraz szosowym. Swoje pierwsze poważne sukcesy zaczęła odnosić już w wieku 17 lat - to wtedy nagrodzono ją za jazdę indywidualną tytułem wicemistrzyni kraju. Kolejne srebro zdobyła na Torowych Mistrzostwach Europy, w tym samym roku i już wtedy było wiadomo, że trzeba będzie się z nią liczyć. Udowodniła to, idąc po złoto w 2015 roku - ogłoszono ją mistrzynią świata juniorek w wyścigu punktowym.
Paryż nie był pierwszym występem Darii na Igrzyskach Olimpijskich. Zadebiutowała w Rio de Janeiro w 2016 roku, a w 2020 roku zdobyła w Berlinie brązowy medal na Mistrzostwach Świata.
Sportowy duch jest obecny w całej rodzinie, bo poza Darią kolarstwem zajmuje się także jej o rok młodsza siostra, Wiktoria. Startowały razem w Mistrzostwach Polski i zdobyły srebro w 2018 roku, a w 2020 złoty medal.
Daria Pikulik zdobyła srebro w kolarstwie torowym
Daria ewidentnie wykazuje tendencję wzrostową w swojej pogoni za medalami. W tym roku na Igrzyskach Olimpijskich zdobyła dla Polski srebro. Chociaż wszyscy skreślali polską kolarkę, gwiazda udowodniła, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Chociaż i tutaj nie obyło się bez kontrowersji, bo Daria wywołała do tablicy PZKol, zarzucając im, że nie dostała ani odpowiedniego wsparcia, ani nie zapewniono jej warunków do trenowania.
W rozmowie tuż po zdobyciu podium wyjawiła, że do walki zmotywował ją trener:
Trener Sylwester Szmyd powiedział mi tylko: masz jechać tak, jakby jutra miało nie być. I to zrobiłam! Nie wierzę, jak dobrze mi dzisiaj się jechało. To dowód, że marzenia się spełnia. Tylko ja i moi najbliżsi wiedzą jak ciężko było dojść do tego miejsca. Ale medal dzielę na pół - druga połówka jest dla mojej siostry Wiktorii
Dzięki uporowi i determinacji Darii, Polska zdobyła łącznie dziesięć medali. Gratulacje!