Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > "Top Model 12". Transpłciowa uczestniczka zachwyciła widzów. Jurorzy się o nią pokłócili!
Anna Lipska
Anna Lipska 09.09.2023 22:16

"Top Model 12". Transpłciowa uczestniczka zachwyciła widzów. Jurorzy się o nią pokłócili!

"Top Model 12": transpłciowa uczestniczka zachwyciła widzów
Top Model 12, fot. screen Top Model TVN

“Top Model". Ruszyła 12. edycja hitowego show TVN. Już w pierwszym odcinku nie zabrakło mocnych momentów, a także ciekawych uczestników. Wśród nich transpłciowa Aleksandra. Po jej występie Instagram zalała fala komentarzy.

"Top Model 12". Kto w jury modowego show?

Joanna Krupa, Kasia Sokołowska, Marcin Tyszka, Dawid Woliński i Michał Piróg to oni ponownie, w dwunastej już edycji “Top Model”, będą oceniać, ale i wspierać uczestników.

W 12. edycji "Top Model" główna nagroda pieniężna to 200 tysięcy złotych! Uczestniczki i uczestnicy mogą spełnić marzenia o karierze w świecie mody oraz wygrać kontrakt z agencją Selective Management. 

Nowy sezon programu, to nowy dzień emisji i nowa pora. Premierowe odcinki można oglądać już od 2 września 2023 r. w TVN i Playerze. Emisja programu ma miejsce w soboty o godz. 20:00.

Fani czekają na każdy nowy odcinek, a chyba ulubioną częścią wielu są przesłuchania. W drugim odcinku po raz kolejny pojawiła się osoba transpłciowa.

Krótko po wywiadzie Hakiela Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski spakowali walizki... i już ich nie ma. Opuścili Polskę!

"Top Model": transpłciowi uczestnicy show

W 2011 roku jej historia poruszyła nie tylko Polskę, ale cały świat. Michalina Manios pojawiła się na castingu do drugiej edycji programu Top Model. Uczestniczka publicznie przyznała się do tego, że jest osobą interpłciową, czyli przyszła na świat zarówno z męskimi, jak i damskimi cechami.

Przez 18 lat żyła, jak sama to określiła, jako dziewczynka zaklęta w ciele chłopca. Dopiero po uzyskaniu pełnoletności przeszła korektę płci, a w 2011 roku przyszła do “Top Model”, gdzie ostatecznie zajęła bardzo wysokie, bo 3. miejsce i przetarła szlaki dla kolejnych osób transpłciowych.

W sezonie 11. pojawiła się 19-letnia Adriana Hyzopska. Nie zaszła w programie daleko, ale nie obawiała pojawić się w formacie. W tym samym sezonie w jednym z odcinków "Top Model" 24-letnia Sophia Mokhar dokonała coming outu przed Ewą Farną i pozostałymi uczestnikami show i przyznała, że jest po korekcie płci.

"Top Model 12". Transpłciowa uczestniczka w show. Czy przeszła dalej?

Po przetarciu szlaków zdecydowanie łatwiej było przyjść do programu 20-letniej Aleksandrze, której przy urodzeniu przypisano płeć męską. Rodzice, którzy mocno wspierali ją podczas castingu opowiedzieli, że już jako kilkulatka Ola zdecydowanie bardziej wolała lalki niż samochodziki. W wieku 12 lat poczuła, że jej ciało nie zgadza się z tożsamością i tym, co czuje w środku. 

Aleksandra z rodzicami - Top Model 12, screen
Aleksandra z rodzicami - Top Model 12, screen Top Model TVN

Aleksandra jest drag queen. Jak spodobała się jurorom? Zdania były podzielone. Marcin i Dawid bardzo zabiegali o jej udział w show. Kasia Sokołowska dowodziła, że jednak czegoś jej brakuje, żeby wejść do domu modeli i modelek. Między jurorami wywiązała się przez moment burzliwa dyskusja. 

Dawid Woliński jednak jak lew bronił uczestniczki i wymieniał wszystkie jej atuty, by przekonać pozostałych jurorów, że powinna przejść do kolejnego etapu. Ostatecznie Ola zakwalifikowała się do następnych odcinków. Widzowie byli zachwyceni Olą i jej odwagą, co wyrazili w komentarzach na Instagramie. 

Pod postem z występem Aleksandry mnożą się komentarze:

  • Wow wow wow bravo dla Rodziców za mega wsparcie. Ola jesteś Wielka.
  • Bardzo ładna dziewczyna na pewno zajdzie daleko w TM. Pięknie wygląda w stylizacji, którą dla Oli wybrał Dawid.
  • Jest śliczna! Niech się rozwija.
  • Cudna, nieszablonowa uroda, ma w sobie coś trzymam kciuki! - piszą fani programu.

Życzymy powodzenia!

Aleksandra w Top Model fot. kadr TVN
Aleksandra z Top Model fot. kadr TVN
Aleksandra w Top Model fot. kadr TVN
Aleksandra z Top Model fot. kadr TVN
Aleksandra w Top Model fot. kadr TVN
Aleksandra z Top Model fot. kadr TVN
Tagi: Top Model