Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > TYLKO U NAS: Michał Szpak szykuje się na Eurowizję! A co ze Steczkowską? Ma dla niej jedną radę
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 07.02.2024 23:37

TYLKO U NAS: Michał Szpak szykuje się na Eurowizję! A co ze Steczkowską? Ma dla niej jedną radę

Michał Szpak, Justyna Steczkowska
Michał Szpak, Justyna Steczkowska, fot. KAPiF/Świat Gwiazd

Coraz głośniej mówi się o tegorocznej Eurowizji i o tym, kto zostanie reprezentantem Polski. Nie jest tajemnicą, że wielkie chęci do udziału przejawia Justyna Steczkowska. Były uczestnik konkursu Michał Szpak w rozmowie ze Światem Gwiazd wyjawił, co myśli o szansach artystki.

Michał Szpak w jury nowego programu TVN

Na głównej antenie TVN już niebawem rozpocznie się emisja zupełnie nowego programu o nazwie "Czas na show. Drag Me Out". Będzie to pierwszy w historii polskiej telewizji program całkowicie poświęcony sztuce drag. Jednak cała zabawa polega na tym, że w rolę kolorowych postaci wcielą się znani mężczyźni, którzy dotąd nie mieli nic wspólnego z dragiem. Ich występy oceniać będzie jury w składzie: Anna Mucha, Andrzej Seweryn i Michał Szpak. Już ogłoszono również, że prowadzącym program będzie charyzmatyczna piosenkarka występująca pod pseudonimem Mery Spolsky, dla której to będzie debiut jako prowadząca program telewizyjny. 

Od razu widać, że Michał Szpak, znany od lat ze swojego wyjątkowego stylu, doskonale odnalazł się na planie nowego programu. Postawił na mocny makijaż, wyraziste naszyjniki, przyciągającą uwagę koszulkę bez rękawów marki Dsquared2, czerwone, skórzane spodnie z rozszerzanymi nogawkami oraz buty na wysokim obcasie.

Pamiętacie występ eurowizyjny Michała Szpaka?

Michał Szpak ujawnia kulisy pracy w TVP. To straszne, przez co przechodził. Dochodziło do kuriozalnych scen Michał Szpak ostro skrytykowany przez środowisko LGBTQ+: "Zrobił na nas negatywne wrażenie". O co poszło?

Michał Szpak na Eurowizji

Michał Szpak reprezentował Polskę na Eurowizji w 2016 roku. Zdobył imponujące zwycięstwo w Krajowych Eliminacjach 5 marca 2016 roku, pokonując takie gwiazdy jak Edyta Górniak (reprezentantka Polski na Eurowizji 1994), Margaret (uczestniczka Melodifestivalen 2018 i 2019) czy Kasia Moś (reprezentantka Polski na Eurowizji 2017). To był już trzeci rok z rzędu, kiedy nasz kraj zakwalifikował się do finału Eurowizji. Konkurs wygrała Dżamala, która zajęła drugie miejsce zarówno według jurorów, jak i publiczności.

Nowy sposób głosowania po raz pierwszy wszedł w życie, przyznając punkty zarówno przez jury, jak i publiczność. Chociaż miał to być bardziej uczciwy system, to jednak ujawnił duże rozbieżności w preferencjach obu grup. Polska stanowi doskonały przykład. Michał Szpak został oceniony przez jury na 25. miejsce, niemal na samym końcu. Natomiast publiczność umieściła go na trzecim miejscu. Po zsumowaniu punktów Polska zajęła ósme miejsce, co jest naszym trzecim najlepszym wynikiem w historii.

Jaką radę dałby Michał Szpak nowym kandydatom na Eurowizję?

Michał Szpak o Justynie Steczkowskiej

Michał Szpak udzielił wywiadu Światu Gwiazd, w którym odpowiedział na pytanie “czy myślał kiedykolwiek o powrocie na scenę Eurowizji?”.

Myślałem i być może w przyszłości taka sytuacja się wydarzy. Na razie jest tak dużo rzeczy, które się dzieją tutaj na miejscu, że chciałbym się tutaj na tym skupić, ale myślę, że przyjdzie taki czas, że będę chciał wrócić, bo to była niezwykła przygoda – mówił Szpak.

Później padło jeszcze ciekawsze pytanie, dotyczące oceny szans Justyny Steczkowskiej na Eurowizji. Okazuje się, że wokalista bardzo w nią wierzy.

Ja myślę, że ona ma szansę po prostu i trzymam kciuki za Justynę i w ogóle za wszystkich tych, którzy się zgłosili, bo czeka ich niezwykła przygoda. Już zazdroszczę trochę tej osobie, która stanie tam na scenie – powiedział rozemocjonowany.

W kontekście występów Monika Maszkiewicz spytała gwiazdora, czy udzieliłby rad nowym kandydatom na Eurowizję.

Każdy, przynajmniej z tych ludzi, o których czytałem, kto się zgłosił, doskonale wie, co ma robić, stojąc na scenie – odpowiedział Szpak.

 

 

Michał Szpak, fot. KAPiF
Michał Szpak, fot. KAPiF
Michał Szpak, fot. KAPiF
Michał Szpak, fot. KAPiF