Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > TYLKO U NAS: TVP ściągnęła Kasię Dowbor! Ujawniamy, jaki program poprowadzi
Anna Lipska
Anna Lipska 21.01.2024 20:18

TYLKO U NAS: TVP ściągnęła Kasię Dowbor! Ujawniamy, jaki program poprowadzi

Kasia Dowbor znowu w TVP
Kasia Dowbor, fot. KAPIF

TVP ściągnęła Katarzynę Dowbor! Ujawniamy, jaki program poprowadzi wielka gwiazda dziennikarstwa. Tylko u nas szczegóły. 

Katarzyna Dowbor w TVP

Katarzyna Dowbor w Telewizji Polskiej przepracowała 20 lat, zanim została zwolniona. Ognistorude włosy od zawsze były jej znakiem rozpoznawczym. Miła, profesjonalna, zawsze świetnie przygotowana, lata spędziła na Woronicza.

Była częścią zespołu "Aniołków Dwójki". To był świetny zespół fajnych dziewczyn, które widzom się bardzo podobały i ocieplały tę antenę. Dwójka w tamtych czasach, także za ich sprawą, miała bardzo wysokie wyniki oglądalności - wspomina Robert Kwiatkowski, były prezes TVP.

Zaczęła od tworzenia felietonów w magazynie „Pegaz”,  zrealizowała też filmy dokumentalne o Krzysztofie Kolbergerze, Michale Bajorze, Grażynie Szapołowskiej i Ewie Błaszczyk. Potem zadebiutowała także jako konferansjerka i współprowadziła „Studio lato”. W 1986 r. została spikerką, a na początku lat 90. prezenterką TVP. Ma na koncie takie programy, jak „Alchemia zdrowia i urody”, „Apetyt na zdrowie”, „Pytanie na śniadanie” oraz „Ogrodową Dowborowa”. Śniadaniówkę Dwójki prowadziła w parze z Jolantą Fajkowską

Przez lata budowała swoją pozycję. I potem nadeszły wieści o tym, że zotała zwolniona. 
 

 

TYLKO U NAS: Natalia Janoszek ostro uderza w Macieja Dowbora! Mówi wprost, jak dostał pracę w Polsacie: "On mało kogo lubi" Nie mieliśmy pojęcia, kim jest brat Kasi Dowbor! W tle wielka kariera i ogromne pięniądze

Katarzyna Dowbor w Polsacie

Z TVP Dowbor została zwolniona tuż przed jubileuszem 30-lecia pracy w tej stacji. Jak wspominała po latach, pożegnano ją ze względu wiek. 

Pamiętam, że 1 maja [2013 roku - przyp. red.] wręczono mi wymówienie. Byłam bardzo podłamana, tak jak każdy, no bo jeszcze nie byłam w wieku emerytalnym, a został mi miesiąc do 30. lat pracy. Nie wypłacono mi nagrody jubileuszowej i w dodatku zostałam na lodzie, bez pracy - powiedziała Dowbor w programie "Obgadane". 

W innym wywiadzie wyznała, że przyjęła wypowiedzenie ze spokojem i dopiero na przystanku autobusowym rozpłakała się.

Długo nie pozostała bez pracy. Kilka tygodni później została zaproszona do udziału w castingu stacji Polsat do programu "Nasz nowy dom" i została jego prowadzącą. 

Pierwsze dwa-trzy miesiące było mi trudno. Ja jestem dosyć wrażliwą osobą i reagującą mocno, więc łez było bardzo dużo - wyznała Katarzyna Dowbor.

Kolejne 10 lat kariery spędziła na planie tej poruszającej produkcji. I znowu nagle usłyszała, że zmiany i że czas się pożegnać z widzami i z formatem. Wchodziła w życie rewolucja Edwarda Miszczaka.  

Tymczasem okazuje się, że Kasia ponownie pojawi się na Woronicza! Co zdradził informator Świata Gwiazd?

 

Jaki program w TVP poprowadzi Katarzyna Dowbor?

Mamy dla was prawdziwą sensację. Nasz informator ujawnił, że Kasia Dowbor ponownie pojawi się w TVP! Mało tego, zdradza, jaki program poprowadzi gwiazda. Widzowie ją kochają, więc to prawdziwy strzał w dziesiątkę. 

To ma być wielki powrót gwiazdy do TVP. Katarzyna Dowbor zawsze robiła programy z misją i jak nikt inny pasuje do telewizji publicznej. Szefostwo z Woronicza chce pokazać, że kobieta, która została przetrącona przez życie, może jeszcze dostać swoją zawodową szansę i że życie nie kończy się po 60.. Poza tym, pani Kasia jest niezwykle lubianą osobą przez widzów, cała Polska była oburzona jej zwolnieniem z Polsatu. Jest przy tym rasową dziennikarką, z ogromnym doświadczeniem przed kamerą - mówi nasz informator.

I dodaje.

Nowi szefowie TVP są przekonani, że przyciągnie wielu widzów, zwłaszcza starszych. Nie może być tak, że program śniadaniowy prowadzą tylko modelki czy tancerki. Umowa z panią Kasia jest w ostatniej fazie negocjacji, ale na 99 procent to ją zobaczymy w nowej parze 27 stycznia – zdradza pracownik TVP.

Kasia Dowbor ponownie na kanapach śniadaniówki! Czyż to nie są wspaniałe wieści?

Katarzyna Dowbor, fot. KAPIF
Katarzyna Dowbor, fot. KAPIF
Katarzyna Dowbor, fot. KAPIF
Katarzyna Dowbor, fot. KAPIF
Katarzyna Dowbor, fot. KAPIF
Katarzyna Dowbor, fot. KAPIF