Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > U księżnej wdrożą specjalną terapię. Tak będzie leczona Kate. To nie jest standardowa metoda
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 23.03.2024 20:02

U księżnej wdrożą specjalną terapię. Tak będzie leczona Kate. To nie jest standardowa metoda

Księżna Kate
Księżna Kate, fot. East News

Księżna Kate w piątek ogłosiła, że choruje na nowotwór. Ta informacja wstrząsnęła całym światem. Wiadomo, jaką terapię przejdzie żona Williama. 

Księżna Kate ma raka

W transmisji nadanej przez brytyjską publiczną telewizję BBC Księżna Kate ujawniła, że rozpoczyna chemioterapię po wykryciu raka w wyniku badań po operacji brzucha, którą przeszła w styczniu. Kate Middleton podkreśliła, że czuje się dobrze i jest gotowa na długotrwałe leczenie. 

W styczniu przeszłam poważną operację jamy brzusznej w Londynie i wtedy sądzono, że mój stan nie jest nowotworowy – powiedziała - Operacja zakończyła się sukcesem. Jednak badania przeprowadzone po operacji wykazały obecność raka. Dlatego mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej, której leczenie jest obecnie na wczesnym etapie.

Dodała również:

Ale co najważniejsze, zajęło nam trochę czasu, aby wyjaśnić wszystko George'owi, Charlotte i Louisowi w odpowiedni dla nich sposób i zapewnić ich, że wszystko będzie dobrze – powiedziała, odnosząc się do trojga swoich dzieci: księcia George, 10 lat, księżniczki Charlotte, 8 i księcia Louis, 5 lat. - Jak im powiedziałam, czuję się dobrze i z każdym dniem staję się silniejsza, koncentrując się na rzeczach, które pomogą mi wyzdrowieć, w moim umyśle, ciele i duchu.

Pałac wydał teraz informację o obowiązkach Kate.

Tak William zareagował na chorobę Kate! Oświadczenie wyciska łzy OFICJALNE: Księżna Kate ma raka! Nagrała oświadczenie wideo: "Najtrudniej wyjaśnić wszystko George'owi, Charlotte i Louisowi"

Pałac Kensington wydał oświadczenie ws. księżnej Kate

"The Telegraph" informuje o najnowszym komunikacie z Pałacu Kensington dotyczącym stanu zdrowia Księżnej Kate i jej obowiązków wobec rodziny królewskiej. Decydujące zalecenia w tej kwestii będą pochodzić od lekarzy.

Księżna skupia się na powrocie do zdrowia po rozpoczęciu chemioterapii zapobiegawczej. Kate powróci do oficjalnych obowiązków, gdy otrzyma zgodę od swojego zespołu medycznego. Książę nadal będzie wspierać żonę oraz wypełniać swoje obowiązki, tak jak to robił od początku roku – przekazał rzecznik księcia i księżnej Walii.

Rzecznik Kate i Williama podkreślił, że Pałac Kensington nie będzie udostępniał dalszych prywatnych informacji medycznych, respektując prawo Księżnej do prywatności medycznej, które przysługuje każdemu obywatelowi.

Wiadomo też, że Kate poddana zostanie specjalnej terapii.

Księżna Kate będzie poddana nietypowej terapii

Jonathan LaPook, specjalista chorób wewnętrznych i gastroenterologii oraz główny korespondent medyczny CBS News wypowiedział się o nowotworze Kate.

Wygląda na to, że nowotwór księżnej został wcześnie wykryty - stwierdził.

Księżna Kate wspomniała, że podczas operacji lekarze mieli okazję dokładnie zbadać zmianę, jednakże wówczas nie wydawała się podejrzana.

I dopiero potem, kiedy, jak sądzę, być może przeprowadzono badanie próbki, powiedzieli: tu jest jakaś zmiana. Ponieważ zawsze chce się wykryć raka na jak najwcześniejszym etapie, niezależnie od rodzaju nowotworu, była to dla mnie stosunkowo dobra wiadomość - podkreślił lekarz.

Chemioterapia to metoda leczenia mająca na celu eliminację komórek nowotworowych w organizmie. Chemioterapia zapobiegawcza to nieoficjalny termin, jednak najprawdopodobniej chodzi o terapię uzupełniającą. Jest to forma leczenia stosowana po operacji lub radioterapii w celu zniszczenia ewentualnych pozostałych komórek nowotworowych i zmniejszenia ryzyka nawrotu choroby lub jej przerzutów.

Leczenie uzupełniające jest stosowane zwłaszcza w sytuacjach, gdy istnieje wysokie ryzyko powtórnego wystąpienia raka lub gdy po zabiegu mogą pozostać komórki nowotworowe. Zastosowanie chemioterapii uzupełniającej istotnie poprawia prognozy dla pacjentów.

Warto podkreślić, że chemioterapia uzupełniająca nie jest powszechną metodą leczenia, a decyzja o jej zastosowaniu jest podejmowana indywidualnie w zależności od sytuacji pacjenta, niezależnie od konkretnego rodzaju nowotworu.

Księżna Kate, fot. East News
Księżna Kate, fot. East News
Księżna Kate, fot. East News
Księżna Kate, fot. East News
Księżna Kate, fot. East News
Księżna Kate, fot. East News