Swiatgwiazd.pl
Urszula Dudziak

Piotr Molecki/East News

Urszula Dudziak szczerze o zakazie organizowania koncertów. Ma już konkretny plan

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Urszula Dudziak wyznała, co sądzi na temat obecnej sytuacji w kraju. Skupiła się na obostrzeniach, a w szczególności obowiązującym wciąż zakazie organizowania koncertów. Podobnie jak wielu innych polskich artystów, Urszula Dudziak uważa tę decyzję za przejaw pewnej dyskryminacji. Ma już jednak własny pomysł na to, jak sprawić, by odbiorcy mieli dodatkową możliwość obcowania z kulturą.

  • Urszula Dudziak wystąpiła w „Dzień Dobry TVN”

  • Wokalistka powiedziała, co sądzi na temat obecnej sytuacji w Polsce

  • Jej zdaniem zakaz organizowania koncertów jest przejawem dyskryminacji

  • Akcję „otwórzcie koncerty” poparło wielu polskich celebrytów

Urszula Dudziak, piosenkarka, kompozytorka i trenerka w 1. edycji programu Telewizji Polskiej „The Voice Senior”, gościła ostatnio wraz z narzeczonym Bogdanem Tłomińskim na antenie magazynu śniadaniowego TVN. Para zgodziła się opowiedzieć o planach na najbliższą przyszłość. W rozmowie z reporterami „Dzień Dobry TVN” nie zabrakło również odniesień do obecnej sytuacji w kraju, a w szczególności do zakazu organizowania koncertów, z jakim wciąż mamy do czynienia.

Urszula Dudziak o zakazie organizowania koncertów

Dla Urszuli Dudziak, zawodowej wokalistki i kompozytorki, koncerty stanowią nie tylko okazję do spotkania się z fanami, ale i źródło dochodu. Podobnie jak wielu innych polskich artystów, w tym Dawid Podsiadło czy Natalia Przybysz, trenerka „The Voice Senior” nie rozumie decyzji rządu o zakazie organizowania koncertów.

Przypomnijmy, iż w związku z obserwowanym spadkiem nowej liczby zakażeń rząd zdecydował się odmrozić niektóre z sektorów gospodarki, w tym przemysłu rozrywkowego. W odpowiednim reżimie sanitarnym mogą funkcjonować już kina oraz teatry. Legalne jest także organizowanie wydarzeń sportowych.

W nowych przepisach pominięto jednak możliwość organizowania koncertów. Jako artystka Urszula Dudziak jest oburzona tą decyzją rządu - uważa ją za przejaw dyskryminacji. Na łamach „Dzień Dobry TVN” apelowała do rządzących, by podjęli w tej sprawie konkretne działania.

Marta Król

Marta Król straciła dwoje dzieci. „Przeżyłam głęboki smutek”

CZYTAJ DALEJ

- Czyli można chodzić na imprezy sportowe, do kina, do teatru, wszędzie, ale na koncerty nie. To jest dyskryminacja i proszę, żeby coś z tym zrobić. Jestem bardzo zasmucona, bo to uderza w kulturę, w rozrywkę. Ludzie, którzy pracują przy koncertach, artyści, muzycy - przecież my nie pracujemy. To jest po prostu dramat - mówiła Urszula Dudziak.

Wokalistka nie zamierza jednak biernie czekać na zmiany, postanowiła wziąć sprawy we własne ręce. Wraz z narzeczonym jest właścicielką domu w Emilianówce, który wzniesiono na dwóch hektarach ziemi. Wobec tej przestrzeni Urszula Dudziak ma ambitne plany.

Jak się okazuje, trenerka „The Voice Senior” zamierza wybudować na wspomnianym terenie centrum kultury. Urszula Dudziak i jej narzeczony planują organizować tam koncerty, warsztaty artystyczne i inne zajęcia, także te ruchowe. Budowa centrum jest już rozpoczęta; nie wiadomo jednak kiedy obiekt zostanie otwarty.

Akcja „otwórzcie koncerty”

Podobne zdanie na temat działań rządu względem branży rozrywkowej ma wielu polskich artystów, w tym Beata Kozidrak, Natalia Przybysz czy Sebastian Karpiel-Bułecka. Od wczoraj w mediach społecznościowych kolejni celebryci zamieszczają w sieci posty pod hasłem „otwórzcie koncerty”. Przemyśleniami na ten temat na łamach Facebooka podzielił się wczorajszy solenizant, Dawid Podsiadło.

- Nie rozumiem skąd to „wyjątkowe” traktowanie branży muzycznej. W całym kraju plenerowe restauracje, imprezownie, amfiteatry i stadiony przyjmują tysiące ludzi, a nam zakazuje się spotkań z Wami tylko dlatego, że wykonujemy muzykę na żywo - zastanawia się piosenkarz.

Więcej na temat akcji „Otwórzcie koncerty” przeczytacie TUTAJ.Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Plotek, Instagram, Facebook

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Joanna Koroniewska

Życie gwiazd

Joanna Koroniewska opublikowała zdjęcie bałaganu. "Ile niepotrzebnych rzeczy może pomieścić męska torba"

Czytaj więcej >
Edyta Górniak

Życie gwiazd

Edyta Górniak tłumaczy się z koncertu w TVP. "To był Muzyczny pogrzeb Krzysztofa"

Czytaj więcej >
Barbara Winiarska zmarła nagle

Życie gwiazd

Barbara Winiarska porzuciła karierę dla chorej córki. Śmierć przyszła nagle

Czytaj więcej >