Swiatgwiazd.pl
Krzysztof Krawczyk

East News / Piotr Molecki

W Opolu powstanie mural z wizerunkiem Krzysztofa Krawczyka. Andrzej Kosmala w komisji

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Katarzyna Augustyniak

Udostępnij:

Krzysztof Krawczyk zmarł w kwietniu br. Od tamtej pory wciąż pojawia się mnóstwo wydarzeń upamiętniających wybitnego artystę. Ostatnio odbył się koncert w Opolu The best of Krzysztof Krawczyk, na którym wystąpiło wielu wspaniałych wokalistów. Teraz w tym samym mieście ma powstać pamiątkowy mural.

  • Krzysztof Krawczyk zmarł w kwietniu br. Chociaż od dłuższego czasu chorował, nikt nie spodziewał się jego odejścia.

  • Niedawno w Opolu odbył się koncert upamiętniający muzyka - Jak przeżyć wszystko jeszcze raz - the best of Krzysztof Krawczyk.

  • Jak donoszą media, w Opolu ma powstać mural Krzysztofa Krawczyka. Już ogłoszono konkurs.

Krzysztof Krawczyk był niekwestionowaną legendą polskiej sceny muzycznej. Jego piosenki wciąż pobrzmiewają w wielu polskich domach. Kiedy odszedł, pozostawił po sobie wielką pustkę, ale także wyjątkowe wspomnienia i piękną muzykę.

Krzysztof Krawczyk upamiętniony w Opolu

Niedawno odbył się koncert upamiętniający zmarłego Krawczyka - Jak przeżyć wszystko jeszcze raz - the best of Krzysztof Krawczyk. Wydarzenie odbywało się w amfiteatrze w Opolu, z którym muzyk był bardzo związany.

Na scenie pojawiło się wielu uznanych artystów m.in.: Edyta Górniak, Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Halina Mlynkova, Sylwia Grzeszczak.

Krzysztof Krawczyk darzył Opole z pewnością dużym sentymentem. To właśnie tam przeszło kilkadziesiąt razy bawił publiczność swoimi utworami. Okazuje się, że tak samo, jak on darzył sympatią Opole, tak samo szanowali go jego mieszkańcy.

Edyta Górniak

Paulla ma dość porównań do Edyty Górniak. „Już mnie nie inspiruje”

CZYTAJ DALEJ

Jak donoszą media, właśnie w Opolu ma powstać mural Krzysztofa Krawczyka. Zostanie odsłonięty w czasie Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki.

Mural Krzysztofa Krawczyka

- W Opolu powstaje wyjątkowa trasa turystyczna Muzycznych Murali. Pomysł nawiązuje do tradycji naszego miasta - przywołał wypowiedź prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego Fakt.

To właśnie w ramach tej trasy turystycznej powstaje także mural Krawczyka. Podobizna muzyka zostanie namalowana na kamienicy przy ul. Krakowskiej 34.

Projekt muralu zostanie wybrany w specjalnym konkursie. Zwycięzca poza realizacją swojej koncepcji otrzyma nagrodę w wysokości 40 tysięcy złotych. Wśród jury zagościł m.in. menadżer Krawczyka Andrzej Kosmala. Nie ukrywał, że razem ze zmarłym wokalistą był w Opolu aż 40 razy. Ma nadzieję, że wspólnie z innymi członkami komisji wybiorą najlepszy projekt.

- Tak jak mówił pan prezydent, nic nie jest tutaj sugerowane. Może ktoś zaskoczy i zrobi rysunek na miarę „Bitwy pod Grunwaldem” - podsumował Kosmala.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Fakt

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Podobne artykuły

Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >
Dorota Wellman

Plotki

Dorota Wellman szczerze o menopauzie. „To naturalny czas”

Czytaj więcej >
królowa elżbieta

Plotki

Królowa Elżbieta postanowiła pokroić tort mieczem. "To jest bardziej niezwykłe!"

Czytaj więcej >
Marcelina_Zawadzka

Plotki

Marcelina Zawadzka przedstawiła rodzinie nowego partnera. Czym się zajmuje?

Czytaj więcej >