Swiatgwiazd.pl > Newsy > Wojciech Klata zagrał Oskara w "Chłopaki nie płaczą". Jak dziś wygląda jego życie?
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 28.01.2023 09:49

Wojciech Klata zagrał Oskara w "Chłopaki nie płaczą". Jak dziś wygląda jego życie?

Chłopaki nie płaczą
Kadr z filmu "Chłopaki nie płaczą", reż. Olaf Lubaszenko

Film "Chłopaki nie płaczą" stał się jednym z największych klasyków polskiej kinematografii. Widzowie mogli zobaczyć młode talenty, które obecnie królują wśród gwiazd show-biznesu. Los Wojciecha Klaty, czyli filmowego Oskara rzucił go jednak w inne rejony.

Ponad dwadzieścia lat temu komedia kryminalna zagościła na wielkim ekranie i na przestrzeni czasu zbierała coraz to szersze grono fanów. Dialogi nadal cytowane są przez miłośników produkcji, a obsada cieszy się popularnością. Czym obecnie zajmuje się Wojciech Klata? Od ponad dekady nie udziela się medialnie.

Wojciech Klata osiągnął wiele sukcesów przed "Chłopaki nie płaczą"

Choć Polacy zapamiętali go przede wszystkim z roli nieśmiałego Oskara, aktor już od lat młodości stawał przed kamerą oraz na deskach teatrów. Początkowo występował w młodzieżowym teatrze "Kleks" prowadzonym przez jego matka.

Jako młody aktor otrzymał ogromne wyróżnienie za rolę w produkcji "300 mil do nieba". W wieku kilkunastu lat został nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody filmowej w Polsce, Złotego Lwa. Później angażował się w produkcje filmowe, grając u takich artystów jak Andrzej Wajda w filmie "Korczak" czy nawet u Stevena Spielberga w "Liście Schindlera".

Liczne produkcje sprawiały, że Wojciech Klata zapowiadał się na jednego z wybitniejszych aktorów w show-biznesie, a "Chłopaki nie płaczą" zakończył kultową rolą. Niestety po roku 2008 przestał przyjmować kolejne role.

Czym obecnie zajmuje się gwiazdor filmu "Chłopaki nie płaczą"?

Wojciech Klata zakończył filmową karierę, a zawodową przyszłość związał ze stacją TVP. Początkowo pojawiał się przed kamerą w znanych programach takich jak m.in.: "Burza mózgów" oraz "Socjopaci". Później na stałe związał się z telewizją.

Od 2019 roku zajmuje stanowisko wicedyrektora TVP Kultura. Co ciekawe w czasie edukacji nie wybrał on kierunku związanego z telewizją czy aktorstwem. Choć miał na koncie pierwsze doświadczenia przed kamerą kształcił się w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

O życiu prywatnym gwiazdora wiadomo nie wiele. Z powodu braku mediów społecznościowych internauci nie mają dostępu do informacji na jego temat. Mimo dekady nieobecności w branży filmowej jego rola w "Chłopaki nie płaczą" nadal przypomina widzom o jego talencie.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Paulina Smaszcz do kobiet. Mocny przekaz byłej żony Kurzajewskiego

  2. Była gwiazdą "Na Wspólnej", nagle u jej dziecka wykryto raka. "Prosiłam Boga, aby szybciej go zabrał"

  3. Tragedia. Córka aktora nie żyje. Miała tylko 25 lat, niedawno urodziła dziecko

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie – nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Źródło: Plotek