Swiatgwiazd.pl > Newsy > Ewa Gorzelak była gwiazdą "Na Wspólnej". Zniknęła z show-biznesu przez chorobę syna
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 27.01.2023 22:01

Ewa Gorzelak była gwiazdą "Na Wspólnej". Zniknęła z show-biznesu przez chorobę syna

Ewa Gorzelak
fot. KAPiF

Ewa Gorzelak na początku lat 2000. była u szczytu sławy. Występowała w uwielbianych przez Polaków serialach, m.in. "Na Wspólnej" czy "M jak miłość". Nieoczekiwanie artystka zniknęła z show-biznesu. Rzuciła pracę, by w pełni skupić się na chorującym synu.

Aktorka doczekała się trójki dzieci. Młodszy syn, Ryszard urodził się w 2002 roku. Kiedy miał zaledwie półtora roku, zdiagnozowano u niego nowotwór. Chłopiec przeszedł przez piekło, a rozżalona Ewa walczyła o zdrowie swojego dziecka.

Ewa Gorzelak zniknęła z ekranów, by ratować chorego syna

Ewa Gorzelak to uwielbiana przez widzów aktorka serialowa, filmowa i teatralna. Pod koniec lat 90. ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie i rozpoczęła pracę na planie zdjęciowym. Widzowie mogą kojarzyć Ewę m.in. z roli Gabrieli Nowak w "Na Wspólnej" czy Zosi z "M jak miłość".

Kiedy o aktorce zaczęło być coraz głośniej, postanowiła zniknąć. Wszystko przez chorobę swojego syna. Kiedy Rysio miał 1,5 roku, lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór mózgu. Centrum Zdrowia Dziecka stało się wówczas drugim domem nie tylko dla chłopca, ale również dla Ewy.

W jednym z wywiadów aktorka opowiedziała o wielkim cierpieniu, jakie spotkało jej syna. Ewa miała wrażenie, że jej pęka jej serce. Prosiła o pomoc Boga.

On mi umierał na rękach. W pewnym momencie nie miał siły płakać, tylko tak cichutko się skarżył. Prosiłam Boga, aby szybciej go zabrał i skrócił cierpienie. Myślałam, że mi serce pęknie wyznała Ewa Gorzelak w rozmowie z magazynem "Na Żywo"

Mały Rysio wygrał z chorobą

Na szczęście finał okazał się radosny, a chłopiec, mimo złych rokowań, wygrał z chorobą. Niedługo później przepełniona optymizmem aktorka założyła fundację "Nasze Dzieci", która pomaga rodzicom chorych dzieci.

Po leczeniu Ryśka wróciłam na ten oddział, mając już olbrzymie doświadczenie i wiedzę, jak można pomóc. I tak przy Klinice Onkologii w Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" powstała Fundacja "Nasze Dzieci", której prezesem nadal jestem. Trzy osoby są w szpitalu codziennie. Mamy też około trzydziestu wolontariuszy — wyznała w rozmowie dla magazynu "Opiekun".

Kiedy synek Ewy wrócił do zdrowia i pełni sił, kobieta zdecydowała się ponownie rozwinąć skrzydła w branży aktorskiej. Ewa Gorzelak otrzymała kilka ról. Pojawiła się m.in. w "Na dobre i na złe", "W rytmie serca", "Ojcu Mateuszu" czy "Tatuśkowie".

Zobacz zdjęcia:

Ewa Gorzelak
Ewa Gorzelak, Pokaz mody Beaty Cupriak z udziałem Gwiazd, fot. KAPiF
Ewa Gorzelak
Ewa Gorzelak, fot. KAPiF

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Paulina Smaszcz do kobiet. Mocny przekaz byłej żony Kurzajewskiego

  2. Dwie żony, "rozwód" kościelny i miłość z Edytą Górniak. Po latach wbili sobie takie szpile, że aż trudno uwierzyć

  3. Tragedia. Córka aktora nie żyje. Miała tylko 25 lat, niedawno urodziła dziecko

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie – nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Źródło: Na Żywo, Opiekun