Najpopularniejszy serwis showbiznesowy w social mediach
Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto Film i TV kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Wybrano nowego trenera reprezentacji Polski! To on poprowadzi biało-czerwonych
Łukasz Ossowski
Łukasz Ossowski 20.09.2023 08:40

Wybrano nowego trenera reprezentacji Polski! To on poprowadzi biało-czerwonych

Michał Probierz
Michał Probierz fot. East News.jpg

Już wiadomo kto zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Cezary Kulesza właśnie ogłosił to w sieci. Kto poprowadzi biało-czerwonych?

Fernando Santos nie jest już trenerem reprezentacji

Jeszcze niedawno polscy kibice pokładali wielkie nadzieje w Fernando Santosie. Były selekcjoner reprezentacji Portugalii przez wiele lat znakomicie prowadził tę drużynę i mógł się pochwalić licznymi sukcesami. 

Niestety tak dobrze nie szło mu już z reprezentacją Polski. Po bardzo złych występach naszej drużyny w eliminacjach do Mistrzostw Europy stracił on posadę. Właśnie ogłoszono, kto zostanie nowym trenerem. 

Anna Lewandowska w "Dzień Dobry TVN" o meczach reprezentacji. Wyjaśniła, co dzieje się z Robertem Filip Chajzer zniknął z "DDTVN". Teraz tak chce zarabiać na życie. To koniec z telewizją?

Kto został nowym trenerem reprezentacji?

Od kilku dni trwały spekulacje na temat tego, kto zostanie trenerem reprezentacji. Kibicie mieli swoje typowania, a wypowiadali się chętnie na ten temat dziennikarze sportowi. 

Cezary Kulesza nie miał zamiaru długo trzymać wszystkich w niepewności. Za pasem bowiem kolejne spotkania biało-czerwony w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Największe szanse w batalii o stanowisko szkoleniowca dawano: największe Michałowi Probierzowi i Markowi Papszunowi.

marek papszun.jpg
Marek Papszun fot. East News

Który z nich zdobył stanowisko? Cezary Kulesza właśnie przekazał to w sieci. 

Cezary Kulesza o nowym trenerze reprezentacji

Punktualnie o godzinie 8 rano Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zamieścił post, w którym przekazał nazwisko nowego szkoleniowca. Został nim Michał Probierz. 

Selekcjonerem reprezentacji Polski został Michał Probierz. To wybór najlepszy z możliwych. Życzę powodzenia nowemu trenerowi - przekazał. 

Marek Probierz od lipca 2022 był selekcjonerem w reprezentacji Polski U21. Wcześniej prowadził też takie drużyny jak: Lechia Gdańsk, Wisła Kraków, Cracovia, czy Jagiellonia Białystok. 

Michał Probierz fot. East News.jpg

Teraz czeka go bardzo trudne zadanie, czyli poprowadzenie reprezentacji Polski w piłce nożnej w trakcie eliminacji do Mistrzostw Europy. Probierz w roli trenera zadebiutuje już 12 października w czasie meczu kadry z Wyspami Owczymi. 

Marek Probierz fot. East News

Michał Probierz fot. East News.jpg
Michał Probierz fot. East News.jpg