Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Żona Wiśniewskiego wyznała, jak muzyk mówi na Falco Amadeusa. Nietypowe zdrobnienie
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 05.05.2022 13:43

Żona Wiśniewskiego wyznała, jak muzyk mówi na Falco Amadeusa. Nietypowe zdrobnienie

Pola i Michał Wiśniewscy
fot.instagram.com/wisniewska_pola/

Pola Wiśniewska w mediach społecznościowych zdradziła, jak bliscy nazywają jej synka, Falco. Okazuje się, że autorem najdziwniejszego zdrobnienia jest jego ojciec, Michał Wiśniewski.

Roczny syn lidera zespołu "Ich Troje" otrzymał niespotykane imię, Falco Amadeus, które zostało mu nadane na cześć austriackiego wokalisty o tym samym imieniu, którego gwiazdor był fanem (artysta miał utwór zatytułowany "Rock Me Amadeus", a dodatkowo zespół Michała Wiśniewskiego spolszczył jedno z jego dzieł "Jeanny").

Niecodziennie imię chłopca może powodować wiele komplikacji przy jego odmianie oraz zdrobnieniu, co przyznaje sama Pola Wiśniewska. W mediach społecznościowych zamieściła post, w którym wyjaśnia, jak najbliżsi zwracają się do malucha. Michał Wiśniewski wybrał nieoczekiwane przezwisko.

Liczne zdrobnienia imienia syna Michała Wiśniewskiego

Pola Wiśniewska często korzysta z mediów społecznościowych, by pokazać wielbicielom m.in.: uroki bycia mamą. Wspólne chwile z synem często utrwala w postach, które ukazują dorastanie rocznego malucha. Dziś żona Michała Wiśniewskiego postanowiła podzielić się zwrotami, którymi tytułują najmłodszego członka rodziny najbliżsi.

Dzieci zdrobniają imię Falco na wiele sposób. Słyszeliśmy już Falcia, Falciś, Falcuś, Faluś. Są też poważne odmiany jak: Falencjusz i Falcosław — opisała zabawniejsze z przykładów.

Okazuje się, że rodzice chłopca również mają dla niego niepowtarzalne pseudonimy, którymi posługują się na co dzień. Pola Wiśniewska do ukochanego synka zwraca się "Falcunia", natomiast Michał Wiśniewski chyba przebił całą rodzinę z niepowtarzalnym wyrazem. Gwiazdor nazywa potomka "Schatzilein" i choć brzmi to groźnie, w języku niemieckim oznacza nic innego jak "Kochanie".

Wielbiciele Poli Wiśniewskiej z entuzjazmem przyjęli propozycję zdrobnień imienia Falco, dorzucając w komentarzach kilka autorskich. Większą uwagę internautów skupia jednak zdjęcie malucha, które oceniają niezwykle pozytywnie.

Słodziak w każdej odmianie mu do twarzy i to takiej słodziutkiej — chwaliła fanka.

Wyjątkowo słodki Faluś, kolejny diamencik do oszlifowania — komentowano.

Dzieci Michała Wiśniewskiego mogą pochwalić się nietypowymi imionami

Wokalista zespołu "Ich Troje" wychowuje piątkę dzieci z pięciu małżeństw. Najstarsze pociechy gwiazdora przyszły na świat z głośnego związku muzyka z tancerką i choreografką, Mandaryną. Pierwszy syn muzyka, Xavier skończy w tym roku 20 lat, natomiast córka, Fabienne zostanie 19-latką.

Trzecią żoną Michała Wiśniewskiego była Ania Świątczak, która przez wiele lat współpracowała z zespołem "Ich Troje" jako wokalistka. Miłość połączyła artystów, którzy pobrali się w 2006 roku. Małżeństwo przetrwało pięć lat, a na świecie pojawiły się kolejne córki piosenkarza: 16-letnia Etiennette i 14-letnia Vivienne.

Obecną partnerką gwiazdora jest Pola Wiśniewska, z którą muzyk wychowuje drugiego syna, rocznego Falco. Rodzina muzyka utrzymuje bliskie relacje, a pozostałe dzieci często pomagają przy wychowaniu najmłodszego członka rodu Wiśniewskich.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Słynny aktor zmarł po ciężkiej chorobie. Ujawniono, co stało się chwilę przed śmiercią, blisko dwa lata temu

  2. Aktorka przyłapana z nowym partnerem. Nikt nie spodziewał się podobnego, przed chwilą była w związku

  3. Niesłychane, kogo widzowie zobaczyli na ekranie. Niespodziewanie polały się łzy, ujawniono całą prawdę

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].