Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Zwrócili Jurksztowicz uwagę w USA. Teraz już wie, jak się zachować
Karolina Kurek
Karolina Kurek 11.05.2024 12:03

Zwrócili Jurksztowicz uwagę w USA. Teraz już wie, jak się zachować

Anna Jurksztowicz
fot. YouTube

Anna Jurksztowicz zadebiutowała jako prowadząca nowego podcastu “Złota Scena - Legendy Showbiznesu”. Jej pierwszym gościem była aktorka Katarzyna Żak. Panie porozmawiały m.in o kompleksach, a piosenkarka opowiedziała, co ją spotkało podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych. 

Kwestia kompleksów w dzisiejszych czasach

Obecnie coraz częściej słyszy się o kompleksach i kwestii radzenia sobie z nimi. Światem zawładnęła pogoń za ideałem, dążenie do perfekcji, czy chęć upodobnienia się do innych osób, które według opinii publicznej są uznawane za doskonałe. Problem ten jest szczególnie widoczny wśród młodzieży, która ma najwięcej do czynienia z mediami społecznościowymi, gdzie co rusz pojawiają się informacje o nowych trendach w wyglądzie, idealnej sylwetce, twarzy czy ubraniach. 

W efekcie wiele osób ma trudność z zaakceptowaniem siebie, swojego wyglądu i osobowości. W ten sposób rodzą się kompleksy, a spora część ma trudność, by je przezwyciężyć i uwierzyć w siebie. 

O kompleksach i nie tylko porozmawiały niedawno znane wśród telewidzów i słuchaczy Katarzyna Żak i Anna Jurksztowicz. 

Przyłapali męża Anny Jurksztowicz z młodziutką kochanką. Reakcja gwiazdy? Kapitalny komentarz TYLKO U NAS: Anna Jurksztowicz z przystojniakiem przed studiem "DDTVN". Mamy zdjęcia

Katarzyna Żak o kompleksach

Katarzyna Żak to polska aktorka, która zdobyła serca widzów rolą Selejukowej w serialu Telewizji Polskiej “Ranczo”. Artystka niedawno była pierwszym gościem wideopodcastu Złotej Sceny, którego prowadzącą jest Anna Jurksztowicz

Panie podjęły temat kompleksów. Katarzyna Żak zaczęła wątek, że teraz jako dojrzała kobieta nauczyła się nie zaprzeczać komplementom, co jest odmianą od tego, co wyniosła z domu. Przyznała, że do tej pory miała z tym duży problem w życiu, co może wydawać się zaskakujące, zwracając uwagę na jej zachwycający wygląd, wyczucie stylu i zadbaną sylwetkę. 

Przeciwnie. Nawet trzeba podziękować. To w Polsce jest nie przyjęte, że się nie dziękuje za komplementy, a wręcz przeciwnie, się je deprecjonuje. Jak się mówi, że masz ładną sukienkę, to “a nie, to stara” - wtrąciła się Jurksztowicz. 

Aktorka w odpowiedzi podkreśliła, że tak je wychowano. 

Anna Jurksztowicz skarcona w USA

W odniesieniu do kwestii wychowania, które są obecne w polskich domach, czyli braku umiejętności przyjmowania komplementów, a temu, że skromność i negowanię własnej osoby jest stawiane wyżej, Anna Jurksztowicz opowiedziała o sytuacji, która ją spotkała podczas pobytu w USA. 

Tak zostałyśmy wychowane. Ja się tego nauczyłam w Ameryce. Ktoś mi zwrócił uwagę, że mi powiedział komplement, a ja mu nie podziękowałam. On mówi: “ale co, nie lubisz?”. I tak rozwinął to. Wtedy zrozumiałam, że trzeba dziękować za komplementy. Że ktoś, jeśli nam daje komplement, to absolutnie docenia nas i my musimy docenić to, że on nas docenia - powiedziała piosenkarka. 

Katarzyna Żak przyznała, że do dziś ma problem, by używać superlatywów, gdy mówi sobie. 

Jeszcze mamy trudność w pozytywnym mówieniu o sobie. No ja mam z tym wielki problem. Ktoś mówi: “Fajną płytę nagrałaś”, a ja: “No tak dziękuję”. Nie jesteśmy nauczone przyjmować komplementy i dobrze mówić o sobie - mówiła aktorka. 

Cała rozmowa Anny Jurksztowicz i Katarzyny Żak dostępna poniżej. A co Wy myślicie na ten temat?

Anna Jurksztowicz, Katarzyna Żak, fot. YouTube
Anna Jurksztowicz, Katarzyna Żak, fot. YouTube
Anna Jurksztowicz, Katarzyna Żak, fot. YouTube
Anna Jurksztowicz, Katarzyna Żak, fot. YouTube