Swiatgwiazd.pl
Janusz Gajos

fot. TRICOLORS / East News

Życie miłosne Janusza Gajosa nie było usłane różami. Szczęście znalazł dopiero u boku czwartej żony

23 Września 2022

Autor tekstu:

Katarzyna Derda

Udostępnij:

Janusz Gajos obchodzi dziś 83. urodziny. Aktor jest obecnie jedną z ikon polskiego kina, a jego popularność zaczęła się już w latach 60., od produkcji "Czterej pancerni i pies". Mało kto wie jednak, że serialowy Janek Kos miał bardzo burzliwe, ale dość gorzkie życie miłosne. Szczęście i spokój odnalazł dopiero przy czwartej żonie.

Gwiazdor podkreśla w wywiadach, że ma szczęście do "czwartych razów". Dopiero za czwartym podejściem dostał się do szkoły teatralnej, a miłością jego życia okazała się czwarta żona. Jak wyglądały wszystkie małżeństwa Gajosa?

Cztery żony Janusza Gajosa – Zoja i Ewa Miodyńska

Pierwszą żonę Gajos poznał podczas kręcenia zdjęć do serialu "Czterej pancerni i pies". Do ich spotkania doszło w szpitalu, gdzie aktor dochodził do siebie po wypadku na planie. Najechała wtedy na niego ciężarówka. W placówce medycznej opiekowała się nim laborantka o imieniu Zoja. Adorował ją, aż w końcu zdobył jej serce. Wzięli ślub niedługo po tym, jak wrócił do zdrowia.

Po ślubie zamieszkali w Domu Aktora w Łodzi. Niestety, Gajos bardzo dużo wtedy pracował i rzadko bywał w domu. Zoja spędzała czas samotnie w obcym mieście, wiecznie czekając na jego powrót. W końcu zostawiła go dla jego kolegi z teatru, Janusza Herdera. Po rozwodzie przeniósł się do Warszawy, gdzie poznał aktorkę Ewę Miodyńską.

Gwiazda Teatru Syrena była bardzo opiekuńcza i wyrozumiała, jednak i to małżeństwo nie przetrwała próby czasu. "Oboje rozczarowaliśmy się tym związkiem. Ale lepiej rozstać się, niż boksować przez lata" wyznał po latach Gajos, cytowany przez portal Pomponik.

król Karol / księżna Meghan EA

Król Karol zabronił Meghan Markle pożegnać się z Elżbietą. Książę Harry nie wytrzymał

CZYTAJ DALEJ

Cztery żony Janusza Gajosa – Barbara Nabiałczyk i Elżbieta Brożek

Barbarę Nabiałczyk aktor poznał w 1978 roku. Była realizatorką w Kabarecie Olgi Lipińskiej i miała męża, aktora Tadeusza Borowskiego. Adorował nową ukochaną i walczył o jej miłość. W końcu wygrał ten pojedynek. Po ślubie przyszła na świat ich córka Agata, ale też okres szarej rzeczywistości. Po latach kobieta wspominała, że rodzice "żyli jak pies z kotem", choć jej do tego nie mieszali.

Po rozwodzie z Barbarą nie był w stałym związku aż do 1989 roku. Był to trudny dla niego okres, miewał wtedy duże problemy z alkoholem. W krakowskim Starym Teatrze poznał Elżbietę Brożek, tamtejszą dyrektorkę kulturalną. Kobieta bardzo chciała się z nim spotkać, jednak przez pewien czas Gajos opierał się jej zainteresowaniu. Kiedy w końcu doszło do spotkania, sprawy potoczyły się same.

"Pojechałem do Krakowa i na dworcu kupiłem róże. To była najlepsza decyzja w moim życiu" mówił Gajos po latach. Jej uroda go zauroczyła, a charakter sprawił, że zaczęli się spotykać. Po roku poprosił ją o rękę. Sam po latach przyznaje, że dopiero u jej boku znalazł spokój, bezpieczeństwo i szczęście. Nauczył się też kompromisów. Para jest razem od 30 lat i nic nie wskazuje na to, aby nie miały nastąpić kolejne, spędzone razem.

Zobacz zdjęcia:

Janusz Gajos EA

Janusz Gajos, fot. TRICOLORS/East News

Janusz Gajos EA

Janusz Gajos z żoną Elżbietą, fot. TRICOLORS/East News

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Książę Harry zaskoczył rodzinę odważnym pomysłem. Kamila aż wypluła herbatę

  2. Oliwia Bieniuk przeszła metamorfozę i zrobiła sobie grzywkę. Teraz przypomina Annę Przybylską

  3. Sebastian Wątroba z "W11" znowu w roli policjanta. Pojawił się w "Na dobre i na złe"

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.

Kadr z seriali Klan, Rodzinka.pl oraz Ranczo, prod. TVP

Te kultowe role miał zagrać ktoś zupełnie inny. Numer 6 do dziś żałuje swojej decyzji

Kultowe role mają do siebie to, że zapadają w pamięć widzom i zostają podpisane pod karierę zawodową danego aktora lub aktorki. Przed ostatecznym skomponowaniem obsady kandydaci muszą przejść proces castingu, który wyróżnia najlepszą osobę. Co stałoby się jednak, gdyby w lubiane postaci wcieliły się inne gwiazdy niż te, które zostały wybrane ostatecznie? Oto lista celebrytów, którzy ubiegali się o te same rolę w słynnych produkcjach.

Zobacz galerię >

Co wiesz o związkach polskich gwiazd? Test wiedzy na temat znanych małżeństw

Pytanie 1 z 7

Ewa Ku­ry­ło i Piotr Prę­gow­ski tworzą jedno z najdłuższych małżeństw polskiego show-biznesu. Ile czasu trwa ich związek?

Źródło: Wirtualna Polska, Pomponik, Viva!

Katarzyna DerdaAutor

Filmoznawczyni, redaktorka, fotografka. Wielbicielka mediów wizualnych, śledząca z uwagą nowinki ze świata kina i seriali.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

fot. youtube.com/Andziaks

Życie Gwiazd

Andziaks i Luka kupili dom. Pokazali wnętrza imponującej posiadłości

Czytaj więcej >
fot. TRICOLORS/East News

Życie Gwiazd

Sylwia Bomba wściekła się na internautę. Padło pytanie o córkę

Czytaj więcej >
fot. Pawel Wodzynski/East News

Życie Gwiazd

Powstanie film o Małgorzacie Rozenek? Już wie, kto mógłby ją zagrać. To wielka gwiazda Hollywood

Czytaj więcej >
fot. kadr z programu "Dzień Dobry TVN"

Życie Gwiazd

TVN zabiera głos po wywiadzie z Piotrem Kraśką. W ostatniej chwili zmieniono scenariusz

Czytaj więcej >
fot. youtube.com/Kanał Sportowy

Życie Gwiazd

Wyszło na jaw, ile na "Ranczu" zarobił Cezary Żak. Za rolę wójta i księdza zgarnął fortunę

Czytaj więcej >
Ola Żebrowska

Życie Gwiazd

Gwiazdy w teatrze. Ola Żebrowska w futrzastym obuwiu, Szyc z żoną, cukierkowa Edyta Pazura

Czytaj więcej >