Agnieszka Kotulanka - książka Żródło: East News/PHOTO: DIGITAL/EAST NEWS WARSZAWA. 04.02.2008 TELEKAMERY 2008 N/Z: AGNIESZKA KOTULANKA

Powstanie książka o Agnieszce Kotulance? Dzieci aktorki postawiły sprawę jasno

4 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Agnieszka Kotulanka zmarła 20 lutego 2018 roku. Aktorka, której popularność przyniósł serial „Klan”, miała dwoje dzieci – Katarzynę i Michała. Kilka tygodni przed trzecią rocznicą jej śmierci oboje otrzymali propozycję napisania książki o życiu sławnej mamy. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że 35-latek i 33-latka nie zgodzili się na przedstawione im warunki.

  • Agnieszka Kotulanka urodziła się 26 października 1956 roku
  • Wyszła za Jacka Sas-Uhrynowskiego, z którym doczekała się dwojga dzieci – Katarzyny i Michała
  • Aktorka zmagała się z uzależnieniem od alkoholu
  • Zmarła 20 lutego 2018 roku z powodu krwotocznego udaru mózgu
  • Dzieci Kotulanki odrzuciły propozycję napisania książki o zmarłej matce

20 lutego 2021 roku miną trzy lata od śmierci Agnieszki Kotulanki – aktorki, którą Polacy pokochali za rolę Krystyny Lubicz w „Klanie”. Na kilka tygodni przed rocznicą do dzieci zmarłej artystki miał zgłosić się pomysłodawca nowej książki. Zaproponował im, by wspólnie napisali biografię Agnieszki Kotulanki.

Nie będzie książki o Agnieszce Kotulance?

Jak podaje serwis WP Gwiazdy, 33-letnia Katarzyna i 35-letni Michał otrzymali propozycję jednego z wydawnictw, która dotyczyła książki o ich zmarłej matce. Dzieci aktorki miały opowiedzieć o tym, jak wyglądało jej życie, kiedy w pobliżu nie było żadnych kamer. Pomysłodawca oczekiwał szczerze przedstawionej historii.

Do współpracy wspomnianego wydawnictwa z dziećmi Agnieszki Kotulanki odniosła się przyjaciółka rodziny podczas rozmowy z magazynem „Na żywo”. Jak zdradziła, Michał i Katarzyna nie chcą brać udziału w tak przedstawionym przedsięwzięciu. Jest to dla nich zbyt trudne.

- Byłby to wywiad-rzeka. Kasia i Michał musieliby opowiedzieć o pięknych, wzruszających chwilach spędzonych z mamą, ale też o jej szalenie trudnej walce z chorobą alkoholową. A oni nie chcą tego pamiętać i wspominać, bo to były najtrudniejsze lata ich życia – powiedziała.

Cena początków Magdy Gessler powala. Za odrobinę rozkoszy trzeba zapłacić prawdziwe krocieCena początków Magdy Gessler powala. Za odrobinę rozkoszy trzeba zapłacić prawdziwe krocieCzytaj dalej

Kariera Agnieszki Kotulanki

Agnieszka Kotulanka urodziła się 26 października 1956 roku w Warszawie. W 1980 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. To właśnie na uczelni poznała swojego przyszłego męża, Jacka Sas-Uhrynowskiego. Para wzięła ślub i wyjechała za granicę.

Choć małżeństwo Agnieszki Kotulanki zakończyło się niepowodzeniem, aktorka wraz z mężem doczekali się syna Michała oraz córki Katarzyny. Po rozwodzie w 1992 roku Kotulanka przyleciała z Kanady do Polski i wróciła do grania. Widzowie mogli zobaczyć ją między innymi w serialu „Dom”.

Największą popularność Agnieszce Kotulance przyniósł jednak serial „Klan” – aktorka od 1997 roku grała w nim Krystynę Lubicz, której postać szybko spotkała się z ogromną sympatią widzów. Wszystko zmieniło się, gdy artystka zaczęła nadużywać alkoholu. Z biegiem czasu o jej nałogu mówiła cała Polska.

Uzależnienie i śmierć Agnieszki Kotulanki

Alkohol doprowadził do fatalnego przełomu w życiu Agnieszki Kotulanki – uwielbiana aktorka straciła pracę na planie „Klanu” i całkowicie zniknęła z show-biznesu. Wszyscy, łącznie z pracownikami Telewizji Polskiej, starali się jej pomóc.

Gdy wydawało się, że Agnieszka Kotulanka wreszcie wygra walkę z nałogiem, media obiegła wstrząsająca wiadomość o śmierci aktorki. Gwiazda „Klanu” zmarła 20 lutego 2018 roku z powodu krwotocznego udaru mózgu. W chwili śmierci miała 61 lat.

KlanAgnieszka Kotulanka, Kaja Paschalska i Tomasz Stockinger na planie "Klanu" (Źródło: East News)

Agnieszka Kotulanka - pogrzebPogrzeb Agnieszki Kotulanki (Źródło: screen/YouTube/Gazeta Powiatowa)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: WP Gwiazdy, Super Express

Następny artykuł