Swiatgwiazd.pl
Maria Probosz była ikoną PRL-u

Facebook.com/Wspomnienie Marii Probosz

Burzliwa historia Marii Probosz. Była ikoną PRL-u, a odeszła w zapomnieniu

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

O Marii Probosz pisały wszystkie media PRL-u. Aktorka była ikoną kina, dla której nagość nie stanowiła żadnego problemu. Choć marzył o niej każdy mężczyzna, a filmy z jej udziałem cieszyły się nieprawdopodobną popularnością, gwiazda szybko usunęła się w cień. Toksyczny związek zrujnował jej karierę, a dodatkowo doprowadził ją do nałogu. Aktorka zmarła w zapomnieniu, mając zaledwie 49 lat.

  • Maria Probosz cieszyła się opinią najpopularniejszej seksbomby PRL-u. Aktorka słynęła ze scen rozbieranych

  • Gwiazda kina trzykrotnie stawała na ślubnym kobiercu. Związek z Czesławem Nogackim zniszczył ją psychicznie

  • Aktorka zmarła we wrześniu 2010 roku. Wcześniej zmagała się z chorobą nowotworową

Maria Probosz miała zaledwie sześć lat, gdy wymarzyła sobie, że w przyszłości zostanie aktorką. Po ukończeniu szkoły teatralnej jej dziecięce marzenie szybko stało się rzeczywistością. Na początku wielkiej kariery nikt nie przypuszczał, że zakończy się ona tragedią.

Kariera Marii Probosz

Maria Probosz urodziła się 7 lutego 1961 roku w Łodzi. Zgodnie z dziecięcym założeniem po ukończeniu szkoły średniej rozpoczęła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Na ekranie pojawiła się już na pierwszym roku. Zagrała wówczas w filmie Franciszka Trzeciaka „Punkty za pochodzenie”.

Po otrzymaniu dyplomu w 1983 roku Maria Probosz rozwinęła swoje aktorskie skrzydła. Ogólnopolską rozpoznawalność przyniósł jej angaż w takich produkcjach jak „07 zgłoś się”, „Mistrz i Małgorzata”, „Tulipan” czy „Porno”. Nie bez znaczenia w jej karierze były sceny, w których musiała się rozebrać.

Maria Probosz nigdy nie wstydziła się nagości, która na ekranie była dla niej czymś naturalnym. Aktorka szybko zyskała miano seksbomby, a mężczyźni zaczęli starać się o jej względy. Miało to jednak swoje minusy – gwiazda kina niemal natychmiast została zaszufladkowana. Świadoma tego mówiła, że „pozwoliła sobie na przyklejenie etykietki”.

- W którymś momencie zdałam sobie sprawę, że jestem tylko kimś w rodzaju call-girl – dziewczyny na telefon – wyznała w jednym z wywiadów.

Toksyczny związek i tragiczny finał

Maria Probosz trzykrotnie stawała na ślubnym kobiercu. Jej pierwszym mężem był Marek Probosz, drugim – Zbigniew Kopania. Gdy oba małżeństwa zakończyły się niepowodzeniem, aktorka związała się z Czesławem Nogackim. Para nie zdecydowała się na ślub, jednak spędziła ze sobą ponad sześć lat. To właśnie wtedy w karierze Marii Probosz nastąpił niespodziewany zwrot akcji.

Partner popularnej aktorki był o nią chorobliwie zazdrosny. Jego zachowanie doprowadziło do tego, że po obiecującej karierze blondwłosej seksbomby nie został właściwie żaden ślad. Maria Probosz usunęła się w cień i zaczęła coraz częściej sięgać po alkohol. Po latach przyznała, że piła z rozpaczy.

- Był potworem, który zrujnował mi życie. Piłam z rozpaczy – mówiła o Czesławie Nogackim.

Po zakończeniu toksycznej relacji i wyjściu z alkoholizmu do Marii Probosz ponownie uśmiechnęło się szczęście. Gwiazda po raz trzeci powiedziała „tak”. Tym razem jej mężem został Andrzej Hasik – mężczyzna, który towarzyszył aktorce aż do jej śmierci. Wspierał ją, gdy lekarze postawili porażającą diagnozę.

Maria Probosz zmarła we wrześniu 2010 roku po długiej walce z chorobą nowotworową. Wcześniej próbowała powrócić na ekran. To jednak nie było już takie proste.

Opublikowany przez Wspomnienie Marii Probosz Poniedziałek, 14 września 2015
``

Portret w bluzeczce w kratkę... :)

Opublikowany przez Wspomnienie Marii Probosz Wtorek, 1 grudnia 2015

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Plejada

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >
Grażyna Torbicka

Życie gwiazd

Grażyna Torbicka zaopiekowała się sławną matką. Zrezygnowała z ważnych planów

Czytaj więcej >