Swiatgwiazd.pl
Piotr Zelt został instruktorem

TRICOLORS/East News

Piotr Zelt przez epidemię nie mógł pracować w zawodzie. Postanowił zmienić branżę i zostać instruktorem

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Piotr Zelt to kolejny z grupy aktorów, którzy w wyniku pandemii utracili podstawowe źródło dochodu. Znany z serialu "13 posterunek" aktor postanowił jednak nie narzekać i wziął sprawy w swoje ręce. Deski teatralne zamienił chwilowo na stok narciarski, gdzie znalazł nową pracę. Co więcej, tymczasowe zajęcie pozwoliło mu na realizację jednej z jego największych pasji.

  • Pandemia COVID-19 pozbawiła pracy Piotra Zelta

  • Aktor zatrudnił się jako instruktor na stoku narciarskim

  • „To moja dodatkowa praca i pasja” – mówił w „DDTVN”

Piotr Zelt jest jednym z najpopularniejszych aktorów w Polsce. Choć szeroką rozpoznawalność przyniósł mu serial „13 posterunek”, mężczyzna częściej niż na szklanym ekranie pojawia się na deskach teatru. W ostatnim czasie występy przed publicznością nie są jednak takie proste.

Piotr Zelt został bez pracy

Pandemia COVID-19 mocno odbiła się na sytuacji polskich artystów. Szczególny paraliż objął teatry, w których z dnia na dzień odwołano wszystko spektakle. Widzowie musieli zmienić swoje plany, a aktorzy, którzy mieli umilić im czas, występując na scenie – zostali bez pracy i zarobków.

Jednym z takich artystów był Piotr Zelt. W rozmowie dla „Dzień Dobry TVN” aktor przyznał, że tylko w styczniu miał pojawić się w 8 sztukach prezentowanych podczas 24 spektakli teatralnych. Wszystkie z nich zostały odwołane, a pracownikom teatrów nikt nie był w stanie powiedzieć, kiedy będą mogli wrócić do wykonywania zawodu.

Z miłości do nart

Mimo pogarszającej się sytuacji Piotr Zelt postanowił nie załamywać się i szybko poszukał rozwiązania. W czasie tego samego wywiadu zdradził, że aktorstwo nie jest jego jedyną pasją. Okazało się, że mężczyzna od dzieciństwa jeździ na nartach. To pomogło mu w znalezieniu nowego zajęcia, a jednocześnie pewnego źródła dochodu.

Piotr Zelt został instruktorem narciarskim. Aktor ma bowiem ukończony potrzebny do tego kurs i wcześniej pracował już na stoku. Tymczasowa praca dała mu wiele radości, a przy okazji podrasowała nieco jego domowy budżet.

- To moja dodatkowa praca, zawód. A z drugiej strony to moja pasja. Od 5. roku życia jeździłem na nartach. (…) Jestem na powietrzu, w kontakcie z ludźmi, którzy są dobrze nastrojeni. Same plusy – mówił.

Piotr Zelt – kim jest?

Piotr Zelt urodził się 10 grudnia 1968 roku w Łodzi. Po ukończeniu szkoły średniej podjął studia na PWSFTviT w swoim rodzinnym mieście. Dyplom otrzymał w 1992 roku. Wtedy też związał się z warszawskim Teatrem Dramatycznym.

W trakcie całej kariery aktor wystąpił na deskach wielu teatrów. Widzowie mogli podziwiać jego talent między innymi w teatrze Jestem, teatrze Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego i teatrze Atlantis. Przez pewien czas dzielił się swoją wiedzą ze studentami Warszawskiej Szkoły Filmu Lindy i Ślesickiego.

Piotr Zelt wielokrotnie pojawił się też na ekranie. Choć zagrał w takich produkcjach jak „Kratka” czy „Show”, prawdziwą rozpoznawalność przyniósł mu angaż w serialu „13 posterunek”. Przypomnijmy, że aktor wcielił się w niezapomnianą rolę Arniego.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Pomponik, Filmweb

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >
Grażyna Torbicka

Życie gwiazd

Grażyna Torbicka zaopiekowała się sławną matką. Zrezygnowała z ważnych planów

Czytaj więcej >