Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Była w ciąży, kiedy mąż rzucił ją dla kolegi z pracy! Żona Jana Suzina przeżyła koszmar
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 12.03.2024 16:10

Była w ciąży, kiedy mąż rzucił ją dla kolegi z pracy! Żona Jana Suzina przeżyła koszmar

Nie żyje / Żona Jana Suzina
Nie żyje żona Jana Suzina, fot. AKPA

Nie żyje żona Jana Suzina, kultowego prezentera i lektora TVP. Zanim spotkała miłość życia, spotkał ją potworny cios. Całe środowisko artystyczne było świadkiem wielkiego skandalu, a ona przeżywała koszmar.

Nie żyje żona Jana Suzina, kim była?

Żona Jana Suzina, zanim poznała ukochanego, z którym była do jego śmierci, przeżyła potworny zawód miłosny. To i tak zbyt łagodne określenie na to, co spotkało utalentowaną aktorkę, absolwentkę PWST w Warszawie, gwiazdę stołecznego Teatru Polskiego, współpracującą z tak wybitnymi postaciami, jak Aleksander Bardini czy Kazimierz Dejmek.

Teraz niemal wszyscy, którzy brali udział w tym dramacie, nie żyją. Alicja Pawlicka zmarła przed kilkoma dniami, jednak informacja o jej śmierci dotarła do prasy dopiero teraz. Polscy widzowie muszą ją pamiętać z ról w filmach „Nie lubię poniedziałku” czy „Godzina pąsowej róży”. Jana Suzina poznała w 1958 roku, a w 1965 została jego żoną. Zanim jednak do tego doszło, w jej życiu namieszał aktor Mieczysław Gajda. Poniżej przeczytacie szaloną historię trójkąta miłosnego, a na końcu tego tekstu znajdziecie galerię zdjęć wszystkich jej bohaterów.

Wielka miłość i smutny finał. Pierwszy mąż Magdy Mołek nie żyje. Tak zakończyła ich małżeństwo Iris Apfel nie żyje. Była "najstarszą nastolatką" i legendą mody. Dożyła imponującego wieku

Historia skandalu: Alicja Pawlicka, Mieczysław Gajda i Jerzy Nasierowski

Kiedy Alicja Pawlicka była jeszcze na studiach aktorskich, poznała utalentowanego młodego artystę Mieczysława Gajdę. Dziś znany jest z niezapomnianych ról dubbingowych – jego głosem mówił między innymi smerf Ważniak oraz pierwszy Asterix. Choć brzmi to zabawnie, z jego życiu nie brakowało dramatu. Pierwszy zgotował swojej żonie, już wtedy, kiedy okazało się, że on i Pawlicka będą mieli dziecko.

W czasie, kiedy Alicja Pawlicka była w ciąży, Gajda sam stracił głowę dla aktora Jerzego Nasierowskiego. W końcu zostawił żonę i odszedł do nowego wybranka. Później wspominał, że całkiem się zatracił i choć bronił się przed tym uczuciem, był bezradny.

Zdobyłem Gajdę, ale zanim się rozwiódł, to trochę trwało. Przez psychoanalityka się rozwodzili. Dziewczynie, która zresztą już była w ciąży, trudno było uwierzyć, że mąż ją rzuca, i to jeszcze dla faceta. We troje chodziliśmy na te rozmowy. Chodziło o to, żeby Alicja zrozumiała, żeby nie cierpiała – mówił po latach Jerzy Nasierowski.

Jak potoczyło się później życie Pawlickiej i jak poznała Jana Suzina? O tym przeczytacie poniżej.

Jak Jan Suzin poznał swoją żonę?

Pawlicka poznała Jana Suzina podczas występów w Teatrze Telewizji TVP. Spiker zapowiadał jej sztukę, a później zaprosił na spacer.

Zaprosił mnie do Kameralnej, zamówiliśmy po kieliszeczku alkoholu. Ja tylko umoczyłam usta. Było przyjemnie, a na koniec Janek odwiózł mnie do domu taksówką. Pożegnaliśmy się. Ale od tego czasu trafialiśmy na siebie codziennie i zaczęło się coś bardzo pięknego... Od tego dnia do dnia jego odejścia żyliśmy razem – opowiadał Alicja w wywiadzie dla portalu „Stare kino”.

Mieczysław Gajda zmarł w 2017 roku. Jan Suzin w 2012. Alicja Pawlicka odeszła 7 marca 2024 roku. Do śmierci mieszkała w domu w dzielnicy Saska Kępa w Warszawie, gdzie wcześniej przez lata spędzała życie z Suzinem.

Jan Suzin, Alicja Pawlicka nie żyje
Jan Suzin w 1955 roku, fot. Archiwum TVP, Public domain, via Wikimedia Commons
Jan Suzin, Alicja Pawlicka nie żyje
Jan Suzin w 1999 roku, fot. Niemiec/AKPA
Jan Suzin, Alicja Pawlicka nie żyje
Jan Suzin w 2002 roku, fot. KAPiF
Mieczysław Gajda
Mieczysław Gajda, fot. KAPiF
Alicja Pawlicka, pogrzeb Jana Suzina
Krystyna Loska i Alicja Pawlicka, Pogrzeb Jana Suzina, fot. Piętka Mieszko/AKPA
Jerzy Nasierowski
Jerzy Nasierowski, fot. KAPiF