Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Wielka miłość i smutny finał. Pierwszy mąż Magdy Mołek nie żyje. Tak zakończyła ich małżeństwo
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 08.03.2024 12:21

Wielka miłość i smutny finał. Pierwszy mąż Magdy Mołek nie żyje. Tak zakończyła ich małżeństwo

Kim był Daniel Lewczuk, pierwszy mąż Magdy Mołek?
Kim był Daniel Lewczuk, pierwszy mąż Magdy Mołek?, fot. KAPiF

Magda Mołek rozwodzi się z mężem po 13 latach. To już drugi rozwód dziennikarki. Kim był jej pierwszy mąż? Mężczyzna już nie żyje, jak zakończyło się ich małżeństwo?

Magda Mołek ogłosiła rozstanie

Magda Mołek rozwodzi się ze swoim drugim mężem, prawnikiem Maciejem Taborowskim. Para pobrała się w 2011. W tym samym roku na świat przyszedł ich pierwszy syn Henryk. Drugi, Stefan, przyszedł na świat w 2018. 6 marca dziennikarka wydała krótkie oświadczenie, w którym ogłosiła rozstanie.

Uprzedzając ewentualną medialną burzę, w trosce o spokój moich dzieci i najbliższych, chcę Was poinformować, że musiałam podjąć decyzję o rozwodzie z moim mężem. Proszę o uszanowanie tego trudnego momentu. Każde naruszenie moich dóbr osobistych, mojej prywatności, będzie niezwłocznie kierowane na drogę sądową. Te z Was, które są mi dziś życzliwe, proszę o wsparcie – napisała Mołek.

Mało kto wie, że Magda ma już za sobą jeden rozwód. Kim był jej pierwszy mąż i dlaczego małżeństwo przetrwało tylko 4 lata? Smutne szczegóły poniżej.

Magda Mołek rozwodzi się po 13 latach! Mamy oświadczenie. Tak uprzedziła medialną burzę "Płakałam ze zmęczenia". Magda Mołek tylko raz udzieliła wywiadu na temat małżeństwa. To nie była słodka rozmowa

Kim był pierwszy mąż Magdy Mołek?

Pierwszym mężem Magdy Mołek był Daniel Lewczuk. Dziennikarka poślubiła biznesmena w 2001 roku, jednak już w 2005 byli po rozwodzie. Para poznała się przez Annę Zejdler, która dała przedsiębiorcy numer telefonu Magdy. Ten pod pretekstem zaprosił ją na randkę. O ile teraz Mołek rzadko mówi o życiu prywatnym, o tyle kilkanaście lat temu była znacznie bardziej wylewna.

Nie potrafię wytłumaczyć, dlaczego poszłam [na spotkanie]. Może mi się nudziło [...]? Ale nie żałuję ani minuty spędzonej z Danielem – mówiła Mołek 20 lat temu w rozmowie z „Vivą!”.

Pierwsza randka Mołek i Lewczuka nie należała do udanych. Dziennikarka czuła, że nie jest to mężczyzna dla niej, jednak nie posłuchała intuicji.

On nie był sobą, spiął się, napuszył, chciał mi zaimponować. Oczywiście bez przerwy opowiadał o sobie. Zostały dwie minuty [...] ironicznie, z miną pokerzysty, wyrzuciłam z siebie pięć zdań na swój temat: jak się nazywam, ile mam lat, skąd pochodzę, że mam dwóch braci i że w sierpniu następnego roku – był listopad – wychodzę za mąż – mówiła w tym samym wywiadzie Magda.

A jednak mężczyzna dopiął swego: udało mu się w końcu zauroczyć Magdę. Po sześciu miesiącach wzięli ślub. Wcześniej przylatywał raz na miesiąc na weekend do Polski, bo pracował na kontrakcie w Moskwie. Poznawali się więc przez maile. Ich małżeństwo okazało się równym niewypałem, jak pierwsza randka, przeczytacie o tym poniżej.

Dlaczego Magda Mołek rozwiodła się z pierwszym mężem?

Dopiero niedawno Mołek odważyła się opowiedzieć o rozpadzie swojego pierwszego małżeństwa. Zwierzyła się Annie Tatarskiej w książce „Jak dziewczyna”. Okazało się, że rozwód nastąpił tak szybko, że nie zdążyła uprzedzić matki o swoich planach. Mimo to mogła liczyć na wsparcie rodzicielki.

Po prostu zaczęłam rozumieć pewne rzeczy, które uważałam za niebezpieczne dla siebie, dlatego odeszłam. Zakomunikowałam to [...] i usłyszałam: "Jesteś moim dzieckiem, ale jesteś dorosła, podejmujesz swoje decyzje, ja zostaję po twojej stronie". Deklaracja tym ważniejsza, że rozwód to był test nie tylko dla mnie czy dla mamy, ale też dla całej rodziny, bo ja byłam pierwszą w historii obu rodów osobą, która podjęła taką decyzję – mówiła w książce Magda.

Ówczesna prasa donosiła, że na rozstanie Mołek i Lewczuka wpłynęła też znajomość dziennikarki z Remigiuszem Kasztelnikiem. On też był wówczas w związku, jednak rozstał się z partnerką. Ta relacja także jednak nie przetrwała.

Pierwszy mąż Magdy już nie żyje. Przed śmiercią był członkiem rady nadzorczej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Daniel Lewczuk zmarł 1 sierpnia 2023 roku. Nie podano oficjalnej przyczyny jego śmierci.

Magda Mołek, kim był jej pierwszy mąż Daniel Lewczuk, rozwód
Magda Mołek, fot. KAPiF
Magda Mołek, kim był jej pierwszy mąż Daniel Lewczuk, rozwód
Pierwszy mąż Magdy Mołek Daniel Lewczuk, fot. Tedx Talks
Magda Mołek, kim był jej pierwszy mąż Daniel Lewczuk, rozwód
Pierwszy mąż Magdy Mołek Daniel Lewczuk, fot. Rzeczpospolita
Magda Mołek, kim był jej pierwszy mąż Daniel Lewczuk, rozwód
Magda Mołek, fot. KAPiF
Magda Mołek, kim był jej pierwszy mąż Daniel Lewczuk, rozwód
Pierwszy mąż Magdy Mołek Daniel Lewczuk, fot. Assistance TV
Magda Mołek, kim był jej pierwszy mąż Daniel Lewczuk, rozwód
Magda Mołek, fot. KAPiF

Źródło: “Jak dziewczyna” Anna Tatarska, Viva!, Money.pl