Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Magda Mołek rozwodzi się po 13 latach! Mamy oświadczenie. Tak uprzedziła medialną burzę
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 06.03.2024 15:22

Magda Mołek rozwodzi się po 13 latach! Mamy oświadczenie. Tak uprzedziła medialną burzę

Magda Mołek
Magda Mołek rozwodzi się z mężem, fot. KAPiF

Magda Mołek przez ostatnie 13 lat była żoną znanego prawnika. Teraz wydała oświadczenie o rozwodzie. Te słowa są niezwykle bolesne.

Magda Mołek: związki, rozwód

Magda Mołek rozwodzi się po raz drugi. Jej pierwszym mężem był Daniel Lewczuk. Para była razem od 2001 do 2005 roku. W 2011 dziennikarka poślubiła prawnika Macieja Taborowskiego. Para doczekała się dwóch synów. Henryk urodził się w 2011, Stefan przyszedł na świat w 2018. Jeszcze niedawno, bo w 2019 roku Mołek tak mówiła o swoim małżeństwie w wywiadzie dla magazynu „Viva”:

Złoszczę się, jeśli mam powód, ale to chyba normalne. Rozmawiamy o wszystkim. Pomagamy sobie. Kiedy ja więcej pracuję, mąż jest z dziećmi, ogarnia dom. Miłość jest beztroska wtedy, kiedy chodzi się na romantyczne randki, ale codzienne życie z opieką nad dziećmi, pracą zawodową i ważnymi projektami to już miłość wymagająca. To jest test partnerstwa. Nie jestem jedyną kobietą w Polsce, która wspiera swojego mężczyznę. Gdybyśmy się tak wszystkie zezłościły i obraziły, wyobrażasz sobie, co by to było? […] W tym roku pierwszy raz w życiu płakałam ze zmęczenia. Czułam się bezsilna, zagubiona, miałam wrażenie, że nigdy już nie będzie lepiej – mówiła Magda.

Poza tym wyjątkiem Mołek nie mówi w wywiadach o życiu prywatnym, unika też pokazywania go w nadmiarze w mediach społecznościowych. Dlatego jej oświadczenie wywołało taki szok wśród fanów. Magda poinformowała o rozwodzie. Co wyjawiła?

Magda Mołek posypała się podczas rozmowy. Nagle jej oczy napełniły się łzami "Pier***ę to wszystko". Magda Mołek opublikowała mocny wpis. Przyznała, że musiała

Magda Mołek: oświadczenie

Magda Mołek wydała bardzo proste, krótkie oświadczenie w sieci.

Uprzedzając ewentualną medialną burzę, w trosce o spokój moich dzieci i najbliższych, chcę Was poinformować, że musiałam podjąć decyzję o rozwodzie z moim mężem. Proszę o uszanowanie tego trudnego momentu. Każde naruszenie moich dóbr osobistych, mojej prywatności, będzie niezwłocznie kierowane na drogę sądową. Te z Was, które są mi dziś życzliwe, proszę o wsparcie – napisała dziennikarka.

W komentarzach nie brakuje wyrazów współczucia, także od znajomych z branży.

  • Dużo sił dla całej rodziny – pisze Maja Staśko.
  • Dużo siły Madzia, zmiany są zawsze na lepsze! – dodaje Basia Kurdej-Szatan.
  • Wszystko przejdziesz. Wszystko ogarniesz, jesteśmy tu z Tobą – zaznacza Gosia Rozenek.
  • Trzymaj się, jesteśmy z tobą – to słowa Agnieszki Włodarczyk.
  • Dużo spokoju – życzy Maffashion.
  • Wspieram – napisała Agata Młynarska.

Kim jest Maciej Taborowski, z którym do tej pory była związana dziennikarka? Szczegóły i zdjęcia poniżej.

Kim jest mąż Magdy Mołek? Zdjęcia

Maciej Taborowski, z którym Magda Mołek była związana od 2011 roku, to prawnik z tytułem profesora w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Jest specjalistą w prawie międzynarodowym i Unii Europejskiej. Od 2019 do 2022 roku był zastępczą rzecznika praw obywatelskich. W 2023 roku został wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej TVP.

Dużo współpracuje z organizacjami pozarządowymi, w tym Fundacją „Okularnicy” im. Agnieszki Osieckiej czy Fundacją Arte Duct. W 2017 zaangażował się w kampanię medialną „Wolne sądy”. W 2021 roku został laureatem nagrody specjalnej Press Club Polska za działalność na rzecz ochrony praw i swobód obywatelskich, w tym wolności słowa.

Maciej Taborowski, mąż Magdy Mołek, rozwód
Magda Mołek i Maciej Taborowski, fot. KAPiF
Maciej Taborowski, mąż Magdy Mołek, rozwód
Magda Mołek i Maciej Taborowski, fot. KAPiF
Maciej Taborowski, mąż Magdy Mołek, rozwód
Maciej Taborowski, Posiedzenia komisji senackich w 2019, fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER