Swiatgwiazd.pl
księżna_Diana

David Levenson / Rex Features / East News

Chirurg opowiedział o reanimacji księżnej Diany. "Walczyliśmy z całych sił"

19 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Alicja Czepli

Udostępnij:

Śmierć księżnej Diany do dziś pozostaje jednym z najbardziej wstrząsających wydarzeń z udziałem rodziny królewskiej. Nagła śmierć księżnej kochanej przez miliony spowodowała, że zaczęły powstawać teorie spiskowe dotyczące jej śmierci. Niedawno milczenie przerwał jeden z lekarzy ją operujących przed śmiercią.

  • Diana Spencer zmarła w wypadku samochodowym w 1997

  • Po wypadku była długo, lecz bezskutecznie reanimowana

  • Niedawno medyk odpowiedzialny za operację Diany opowiedział o szczegółach jej ostatnich chwil

Księżna Diana do dziś pozostaje jedną z najbardziej lubianych i najbardziej tragicznych postaci na świecie. Za popularność i miłość milionów przyszło jej zapłacić najwyższą cenę. Dziś na jaw wychodzą nowe informacje, dotyczące ostatnich momentów jej życia.

Lekarz operujący Dianę przed śmiercią przerywa milczenie

Diana Spencer znana szerzej jako księżna do dziś pozostaje jedną z najbardziej lubianych osób z rodziny królewskiej. Jej nieszczęśliwe małżeństwo z następcą tronu poruszyło tłumy i kiedy w końcu udało jej się wydostać z toksycznej relacji - tragicznie zginęła w wypadku samochodowym w paryskim tunelu w 1997.

Jej śmierć była ogromnym szokiem i stratą dla rodziny królewskiej. Miliony wielbicieli nie mogło uwierzyć w tak nagłą i bezsensowną tragedię. Wkrótce zaczęło się mnożyć od teorii spiskowych - między innymi zakładających, że lekarze ratujący Dianę byli przekupieni i celowo doprowadzili do jej śmierci.

Dziś po latach milczenie przerywa jeden z lekarzy operujących księżnę po wypadku - MonSef Dahman. W przejmującym wywiadzie zdradził szczegóły trudnej operacji i ostatnich chwil życia Diany.

- Jednym z powodów, dla których zabiera głos, jest przeciwstawienie się teoriom spiskowym (...). Takie sugestie, wysuwane przez lata, wprawiają w zakłopotanie i bolą ich do dziś - takie wyjaśnienie czytamy w wywiadzie.

Sylwia_Dekiert

Szczere wyznanie Sylwii Dekiert o komentowaniu Euro. "Czasami ta praca bywa niewdzięczna"

CZYTAJ DALEJ

Jak wyglądały ostatnie chwile księżnej Diany?

Chirurg przyznał, że sytuacja była o tyle nagła i niespodziewana, że nawet nie wiedział kogo będzie operować. Otrzymał jedynie wcześniej informację, że w drodze do szpitala jest poszkodowana młoda kobieta.

- Otrzymałem nagły telefon, w którym poproszono mnie o stawienie się w związku z poważnym wypadkiem młodej kobiety. (...). Zajęło mi chwilę, aby zrozumieć, co tam się wydarzyło - wspomina.

Sama operacja do dziś jest dla niego wstrząsającym wspomnieniem, nie tylko ze względu na popularność osoby, która umarła na stole operacyjnym. Dla każdego lekarza strata pacjenta to olbrzymi cios. Jemu zaś dodatkowo o tragedii sprzed lat nie dają zapomnieć media, które do dziś wysyłają mu książki o śmierci Diany.

- Nie mogliśmy jej uratować. Mocno się to na nas odbiło. Energia, którą włożyliśmy w walkę o jej życie, przyniosła nam ból niemal fizyczny. Byliśmy rozbici, zmęczeni i załamani - wyznaje rozemocjonowany chirurg.


Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Gwiazda DDTVN żegna się z programem. "Witajcie w moim nowym etapie"

  • Nie żyje aktor znany z seriali TVP

  • Katarzyna Dowbor pokazała córkę. Fani patrzą tylko na jedno

źródło: Pudelek

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.plPodobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >