Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Czarno-białe zdjęcie Kate na profilu poważnej stacji
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 16.05.2024 21:23

Czarno-białe zdjęcie Kate na profilu poważnej stacji

Kate, rodzina królewska
Fot. East News

Księżna Kate nie pokazała się publicznie od dawna. Teraz publiczna, państwowa stacja pokazała jej czarno-białe zdjęcie. Co to wszystko oznacza? Oburzenie sięga zenitu.

Czarno-białe zdjęcia Kate i rodziny królewskiej

Księżna Kate ujawniła pod koniec marca, że zdiagnozowano u niej raka. Poza nagraniem z tym komunikatem, żona księcia Williama nie była widziana od końca grudnia 2023 roku. Teorie spiskowe na temat jej zniknięcia wciąż się szerzą, mimo usilnych starań rodziny królewskiej, by zdusić je w zarodku. Nie pomagają w tym jednak decyzje samych royalsów.

29 kwietnia William i Kate świętowali 13. rocznicę ślubu. Z tej okazji na ich oficjalnym profilu opublikowano archiwalne zdjęcie z ceremonii zaślubin. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że fotografia była czarno-biała. Wywołało to panikę wśród poddanych, którzy widząc zdjęcie, obawiali się, że jest to komunikat o śmierci księżnej.

Wiele osób zastanawiało się, dlaczego tak radosna rocznica została uczczona czarno-białym kadrem. Specjaliści od rodziny królewskiej wysuwali teorię, że barwy te użyto, by podkreślić smutny nastrój, jaki panuje w tym roku, od czasu diagnozy raka u króla Karola III i samej Kate. Nawet jeżeli teoria ta jest prawdziwa, to rzeczywiście dobór tego rodzaju zdjęcia wydaje się dość niefortunny. 

Poza tym 9 grudnia książę i księżna Walii pokazali wspólne zdjęcie z dziećmi, zrobione z okazji Bożego Narodzenia. Także tamten świąteczny, rodzinny portret był czarno-biały, a przecież wtedy jeszcze – podobno – nie wiedziano o chorobach Kate i Karola. 

Jakby tego mało, teraz kolejne tego typu zdjęcie zamieściło BBC – zaznaczmy: główny brytyjski publiczny nadawca, państwowe przedsiębiorstwo o światowym zasięgu i długiej tradycji. BBC działa na podobnej zasadzie, jak TVP, ale jest znacznie potężniejsze i ma nieposzlakowaną renomę. O co chodzi zatem z tymi wszystkimi ponurymi fotografiami?

Afera z Kate tylko przykrywką dla okropnych posunięć Pałacu? W głowie się nie mieści, co się dzieje w cieniu skandalu! "Nie ma przypadków". Czarno-białe zdjęcie Kate i Williama to przekaz

Nowe czarno-białe zdjęcie księżnej Kate

Po tym, jak rozpętała się afera z powodu czarno-białego zdjęcia Kate i Williama z okazji ich rocznicy ślubu mogłoby się wydawać, że zarówno rodzina królewska, jak i media będą unikać tego typu kadrów. A jednak to właśnie BBC zamieściło dziś serię fotografii royalsów, które zaczynały się od niezwykle smutnego, czarno-białego zdjęcia Kate. Internauci tym razem nie wytrzymali, a ich słowa oddają nastrój, jaki towarzyszy obecnej sytuacji.

 • Nie straszcie mnie tym pierwszym slajdem, myślałem, że Kate umarła.
 • Piękne zdjęcie Kate, ale myślałem, że umarła. Przysięgam, jeśli zrobili to z powodu jej diagnozy, to co za dziwaczna decyzja, by opublikować coś takiego właśnie teraz.
 • Zdjęcie Kate jest jak z jednego z tych thrillerów w starych domach, w których mieszkają duchy.
 • Pierwszy slajd miał przyprawić mnie o zawał serca?
 • Na litość boską, zobaczyłem pierwsze zdjęcie i myślałem, że Kate zmarła.
 • Czarno-biały post, kiedy wiemy, że jest chora. BBC wystraszyło nas i wiedziało, co robi.
 • Mają zbyt wiele tajemnic… – czytamy w komentarzach.

Niżej wspomniana fotografia z rocznicy ślubu Williama i Kate, a na końcu tego artykułu – tak szeroko komentowane teraz, nowe zdjęcie. Co gorsza, nawet opis towarzyszący wpisowi BBC nie uspokaja nastrojów – wręcz przeciwnie. Czyżby z brytyjską monarchią było aż tak źle? Niepokojące szczegóły poniżej.

Dlaczego BBC opublikowało czarno-białe zdjęcia Kate Middleton?

BBC poinformowało, że zdjęcie Kate, podobnie jak kolejne towarzyszące mu fotografie, należą do nowej wystawy w Pałacu Buckingham, przedstawiającej niepublikowane wcześniej kadry rodziny królewskiej.

Wystawa zgromadzi jedną z największych kolekcji królewskich zdjęć i opowie ich historię na przestrzeni ostatnich 100 lat. Uchwycono na nich najbardziej intymne momenty – w tym jeden z 1964 roku przedstawiający cztery królewskie matki, które urodziły w ciągu dwóch miesięcy od siebie. Zmarłą królową Elżbietę II można również zobaczyć w zupełnie innych ujęciach w dniu jej koronacji – brzmi opis pod serią zdjęć.

Po tym, jak Kate zniknęła z widoku publicznego, a potem ujawniono serię fałszywych zdjęć i inscenizacji z sobowtórami księżnej i Williama, dużo mówiło się o kryzysie brytyjskiej monarchii. Odbicie nastrojów społecznych wyraźnie widać po komentarzach.

 • Ach, wystawa kolonizatorów, jak cudownie.
 • Złodzieje, to są skradzione przedmioty. Oddajcie te klejnoty.
 • Nikogo to nie obchodzi. Królowie i tak są przestarzali i bezużyteczni.
 • Znieść monarchię!
 • Gdzie Diana? – punktują komentujący, wytykając między innymi widoczne na zdjęciach klejnoty królewskie i kolonizatorską przeszłość Wielkiej Brytanii.

Najbardziej zadziwiający nastrój, panujący obecnie w mediach oraz na dworze, oddaje poniższy komentarz:

Szalona ilość propagandy pojawia się w tym tygodniu. Po podróży Harry'ego i Megan do Afryki – najwyraźniej Will ma nowy tytuł, który miał wcześniej jego brat, potem jakiś królewski portret Karola pokryty krwią przelaną przez jego przodków, potem Camilla zrobiła świętą rzecz, rezygnując z futra, a teraz to. Ciekawe, co będą robić jutro. Być może Andrew odwiedzi sierociniec tylko dla dziewcząt? – brzmi soczyście gorzka uwaga jednego z internautów.

A co wy sądzicie o obecnej sytuacji rodziny królewskiej? Warto zaznaczyć, że ostatnio o swoim istnieniu bardzo wyraźnie przypomniała rzekoma kochanka księcia Williama, o czym przeczytacie TUTAJ.

księżna Kate, rodzina królewska, czarno-białe zdjęcie, znaczenie, reakcje
Zdjęcia Kate i rodziny królewskiej pokazane przez BBC, fot. instagram.com/bbcnews
księżna Kate, rodzina królewska, czarno-białe zdjęcie, znaczenie, reakcje
Księżna Kate z Williamem i dziećmi w 2022, fot. Rex Features/East News