Dariusz Siatkowski Żródło: kadr z filmu "Kogel Mogel"

Dariusz Siatkowski z "Kogla Mogla" nagle zniknął z ekranów. Zmarł w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach

28 Kwiecień 2021 Katarzyna AugustyniakKatarzyna Augustyniak

Dariusz Siatkowski zyskał sławę dzięki roli w kultowej komedii "Kogel-mogel". Niestety bardzo szybko zniknął z wielkiego ekranu. Niewiele osób wie, że aktor już od wielu lat nie żyje.

  • Dariusz Siatkowski zasłynął dzięki roli Pawła Zawady w kultowej polskiej komedii Kogel-mogel i Galimatias, czyli kogel-mogel II.
  • Później aktor zniknął z wielkiego ekranu.
  • W 2008 roku jego ciało znaleziono w jednym z hoteli. Aktor zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach.

Dariusz Siatkowski zasłynął dzięki roli Pawła Zawady w kultowej polskiej komedii Kogel-mogel i Galimatias, czylikogel-mogel II. Mimo iż dzięki udziałowi w produkcjach zrobiło się o nim głośno, zdaje się, że aktor nie wykorzystał w pełni swojego potencjału.

Kariera Dariusza Siatkowskiego

Co ciekawe, wygląda na to, że Siatkowski nie zawsze marzył o karierze aktora. Ukończył Technikum Budowy Dróg i Mostów w Koszalinie. Dopiero później, gdy skończył 20 la, przeniósł się do Krakowa i to tam rozpoczęła się jego sceniczna przygoda. Dostał się na wydział krakowskiej PWST.

W 1984 roku w przedstawieniu dyplomowym Nikołaja Gogola Płaszcz w reżyserii Jerzego Treli za rolę Gromotrubowa otrzymał nagrodę na II Ogólnopolskim Przeglądzie Sztuk Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi.

W 1985 roku Siatkowski zadebiutował przed kamerą. Zagrał rolę w dramacie Tanie pieniądze w reżyserii Tomasza Lengrena.

Nie żyje Fredi, dwukrotny uczestnik Eurowizji. Miał 78 latNie żyje Fredi, dwukrotny uczestnik Eurowizji. Miał 78 latCzytaj dalej

Jednak dopiero rok 1998 przyniósł mu prawdziwą sławę. To właśnie wtedy dostał rolę w komedii Kogel-mogel, gdzie wcielił się w rolę Pawła Zawady.

Zawada, wykształcony rolnik, absolwent warszawskiej SGGW, jest przystojnym i inteligentnym biznesmenem, który planuje założyć własne nowoczesne gospodarstwo. W pewnym momencie, przez przypadek jego losy łączą się z perypetiami głównej bohaterki, Katarzyny Solskiej, w której Paweł bez pamięci się zakochuje. Od tej chwili oboje zostają parą, później małżeństwem i to na ich wspólnych przygodach opierają się dalsze wątki filmu.

Nagła śmierć Siatkowskiego

Choć mogło się wydawać, że po tak wielkim sukcesie Kogla-mogla Siatkowski zostanie jednym z najpopularniejszych polskich aktorów i rozpocznie filmową karierę, jego losy potoczyły się jednak nieco inaczej. Dariusz powrócił do pracy w teatrze.

Teatr również przyniósł mu wiele zaszczytów. Za główną rolę w Królu Edypie zdobył Złotą Maskę, za rolę Johna Proctora w spektaklu Czarownice z Salem nagrodę na 41. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych.

Siatkowski występował też w filmach Władysława Pasikowskiego, np. Kroll, czy Kazimierza Kutza - Śmierć jak kromka chleba. W 2005 roku wyreżyserował sztukę teatralną Klaustrofobia.

W 2008 roku ciało Dariusza Siatkowskiego znaleziono w pokoju hotelowym w okolicach Łodzi. Z tego, co udało się ustalić, aktor nie chorował na żadną przewlekłą chorobę. Wówczas pojawiło się wiele spekulacji. Mówiono, że mógł przedawkować narkotyki lub alkohol. Niektóre źródła donosiły, że przyczyną zgonu mogły być leki. Do tej pory nieznane są okoliczności jego śmierci.

Zobacz film:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Gwiazda "M jak miłość" miała wypadek na planie
Kolejne zwolnienie w TVP? Tym razem zabraknie największej gwiazdy programu
Najbardziej nieudana rewolucja Magdy Gessler w historii programu


Źródło: Pomponik.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Następny artykuł