Swiatgwiazd.pl
Dariusz Siatkowski

kadr z filmu "Kogel Mogel"

Dariusz Siatkowski z "Kogla Mogla" nagle zniknął z ekranów. Zmarł w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Katarzyna Augustyniak

Udostępnij:

Dariusz Siatkowski zyskał sławę dzięki roli w kultowej komedii "Kogel-mogel". Niestety bardzo szybko zniknął z wielkiego ekranu. Niewiele osób wie, że aktor już od wielu lat nie żyje.

  • Dariusz Siatkowski zasłynął dzięki roli Pawła Zawady w kultowej polskiej komedii Kogel-mogel i Galimatias, czyli kogel-mogel II.

  • Później aktor zniknął z wielkiego ekranu.

  • W 2008 roku jego ciało znaleziono w jednym z hoteli. Aktor zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach. 

Dariusz Siatkowski zasłynął dzięki roli Pawła Zawady w kultowej polskiej komedii Kogel-mogel i Galimatias, czyli kogel-mogel II. Mimo iż dzięki udziałowi w produkcjach zrobiło się o nim głośno, zdaje się, że aktor nie wykorzystał w pełni swojego potencjału. 

Kariera Dariusza Siatkowskiego

Co ciekawe, wygląda na to, że Siatkowski nie zawsze marzył o karierze aktora. Ukończył Technikum Budowy Dróg i Mostów w Koszalinie. Dopiero później, gdy skończył 20 la, przeniósł się do Krakowa i to tam rozpoczęła się jego sceniczna przygoda. Dostał się na wydział krakowskiej PWST. 

W 1984 roku w przedstawieniu dyplomowym Nikołaja Gogola Płaszcz w reżyserii Jerzego Treli za rolę Gromotrubowa otrzymał nagrodę na II Ogólnopolskim Przeglądzie Sztuk Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. 

W 1985 roku Siatkowski zadebiutował przed kamerą. Zagrał rolę w dramacie Tanie pieniądze w reżyserii Tomasza Lengrena.

Jednak dopiero rok 1998 przyniósł mu prawdziwą sławę. To właśnie wtedy dostał rolę w komedii Kogel-mogel, gdzie wcielił się w rolę Pawła Zawady. 

Zawada, wykształcony rolnik, absolwent warszawskiej SGGW, jest przystojnym i inteligentnym biznesmenem, który planuje założyć własne nowoczesne gospodarstwo. W pewnym momencie, przez przypadek jego losy łączą się z perypetiami głównej bohaterki, Katarzyny Solskiej, w której Paweł bez pamięci się zakochuje. Od tej chwili oboje zostają parą, później małżeństwem i to na ich wspólnych przygodach opierają się dalsze wątki filmu. 

Nagła śmierć Siatkowskiego 

Choć mogło się wydawać, że po tak wielkim sukcesie Kogla-mogla Siatkowski zostanie jednym z najpopularniejszych polskich aktorów i rozpocznie filmową karierę, jego losy potoczyły się jednak nieco inaczej. Dariusz powrócił do pracy w teatrze.

Teatr również przyniósł mu wiele zaszczytów. Za główną rolę w Królu Edypie zdobył Złotą Maskę, za rolę Johna Proctora w spektaklu Czarownice z Salem nagrodę na 41. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. 

Siatkowski występował też w filmach Władysława Pasikowskiego, np. Kroll, czy Kazimierza Kutza - Śmierć jak kromka chleba. W 2005 roku wyreżyserował sztukę teatralną Klaustrofobia.

W 2008 roku ciało Dariusza Siatkowskiego znaleziono w pokoju hotelowym w okolicach Łodzi. Z tego, co udało się ustalić, aktor nie chorował na żadną przewlekłą chorobę. Wówczas pojawiło się wiele spekulacji. Mówiono, że mógł przedawkować narkotyki lub alkohol. Niektóre źródła donosiły, że przyczyną zgonu mogły być leki. Do tej pory nieznane są okoliczności jego śmierci. 

Zobacz film:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Gwiazda "M jak miłość" miała wypadek na planieKolejne zwolnienie w TVP? Tym razem zabraknie największej gwiazdy programuNajbardziej nieudana rewolucja Magdy Gessler w historii programu

Źródło: Pomponik.pl 

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Katarzyna Augustyniak

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Taniec z gwiazdami

Plotki

Internauci nie zgadzają się z odpadnięciem Izy Małysz z "TzG". Mają inną "faworytkę" do opuszczenia show

Czytaj więcej >
Dzień Dobry TVN

Plotki

Dorota Wellman nie wystąpiła w "Dzień Dobry TVN". Kto pojawił się u boku Marcina Prokopa?

Czytaj więcej >
Andrzej Grabowski

Plotki

Andrzej Grabowski gorzko podsumował medialną działalność Oliwii Bieniuk. Wszystko poszło na żywo

Czytaj więcej >
joanna liszowska

Plotki

Co łączy Pawła Deląga i Joannę Liszowską?

Czytaj więcej >

Plotki

Przemek Kossakowski potwierdził związek na planie "Down The Road"

Czytaj więcej >
dorota gardias

Plotki

Dorota Gardias opowiedziała o szczegółach choroby nowotworowej

Czytaj więcej >