Diana Spencer Żródło: screen z kanału Iconic / Youtube.com

Diana rozbiła butelkę na głowie Karola przy wszystkich gościach. Wszystko zarejestrowały kamery

13 Luty 2021 Dominika MikaDominika Mika

Oku kamery udało się uwiecznić moment, w którym Diana Spencer rozbija na głowie księcia Karola butelkę. Całemu zajściu przyglądali się tłumnie zgromadzeni wokół goście. Jak się okazuje, “królowa ludzkich serc” zrobiła to za namową organizatorów spotkania, które odbyło się na planie filmu o słynnym Jamesie Bondzie.

  • Diana Spencer robiła butelkę na głowie księcia Karola
  • Zdarzenie miało miejsce w Pinewood Studios, gdzie kręcono filmy o Jamesie Bondzie
  • Butelka, którą został uderzony książę wykonana była ze szkła cukrowego
  • Małżeństwo Diany i Karola już wtedy przeżywało kryzys

Diana Spencer, księżna Walii, podbiła serca Brytyjczyków, o czym świadczy między innymi jej przydomek - „królowa ludzkich serc”. O jej małżeństwie z księciem Walii media rozpisywały się w latach 80 ubiegłego wieku. Choć informacja o rozwodzie Diany Spencer z członkiem brytyjskiej monarchii jest powszechnie znana, nie każdy wie, że na długo przed rozpadem ich relacji księżna rozbiła na głowie swego męża butelkę.

Wszyscy goście widzieli, jak Diana Spencer rozbija na głowie małżonka butelkę

Diana Spencer i jej małżonek pokazywali się razem na wielu oficjalnych spotkaniach. Jedno z nich odbyło się w Pinewood Studios, gdzie pracowano nad produkcją jednego z filmów o Bondzie. Książęca para miała przywilej zwiedzenia planu “The Living Daylights” - przy okazji Diana Spencer otrzymała możliwość uderzenia swego małżonka butelką.

Podczas gdy para z zaciekawieniem przyglądała się wszystkim rekwizytom i scenerii, zebrani wokół goście i kamery czujnie obserwowali książęcą parę. Wśród przedmiotów znajdujących się w studiu znalazła się między innymi butelka.

Choć pozornie wyglądała na szklaną, w rzeczywistości była wykonana z syntetycznego cukru. Wszystko po to, by aktorzy mogli bez ryzyka uszczerbku na zdrowiu rozbijać je w efektowny sposób.

Tomasz Stockinger wyznał, jakie relacje łączyły go z Anną Dymną. Tomasz Stockinger wyznał, jakie relacje łączyły go z Anną Dymną. "Była między nami chemia"Czytaj dalej

Parę namawiano więc do spróbowania rozbicia szklanej butelki na wybranej osobie. Najpierw za przedmiot ze szkła cukrowego chwycił książę Karol i uderzył nim w stojącego obok niego mężczyznę. Dopiero potem zaczęto zachęcać księżną do rozbicia butelki na głowie męża.

Ku uciesze wszystkich zgromadzonych Diana się zgodziła. Choć na początku miała pewne obawy, jednym zamachnięciem się, uderzyła go w głowę, co rozbawiło wszystkich zaproszonych gości. Na nagraniu wyraźnie jednak widać, że księżna jest mocno zmieszana całą sytuacją.

Fragment nagrania dostępny jest na kanale "Iconic", gdzie udostępniane są archiwalne momenty ze świata filmu i popkultury.

Problemy małżeńskie Diany i Karola

Choć wideo ma dość zabawny charakter, inny wydźwięk dodaje mu tragiczna historia małżeństwa książęcej pary. Diana Spencer już na początku małżeństwa przeżywała trudne chwile. Kilka dni przed ślubem odkryła, że jej przyszły mąż spotyka się z Camillą Parker-Bowles. Mimo to zdecydowała się na zawarcie związku małżeńskiego i próbę odbudowy relacji z księciem.

Niedługo po ślubie okazało się, że Diana choruje na bulimię, co doprowadziło do pogorszenia się jej relacji z mężem. Wbrew nadziejom księżnej, nawet pojawienie się potomka nie poprawiło kondycji małżeństwa. Karol okazywał jej coraz mniej zainteresowania. Odnowił też swój romans z Camillą. Stan psychiczny księżnej coraz bardziej się pogarszał, mówi się, że próbowała ona nawet popełnić samobójstwo. Przyznała się też do samookaleczenia.

Separacja książęcej pary została ogłoszona w 1992 roku, a rozwód nastąpił 4 lata później. Po rozwodzie z Karolem księżna związała się z producentem filmowym Dodim Al-Fayedem. To z nim zginęła w w wypadku samochodowym 31 sierpnia 1997 roku.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Plejada

Następny artykuł