Nie żyje Judyta Turan Żródło: Fot. facebook.com/judyturanactor

Nie żyje Judyta Turan. Grała m.in. w "M jak miłość" i "Na Wspólnej", miała 37 lat

13 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Media przekazują tragiczne wieści, nie żyje Judyta Turan. Przykre informacje potwierdził Związek Artystów Scen Polskich. Znana z seriali “M jak Miłość” i “Na Wspólnej” aktorka od kilku lat zmagała się z poważną chorobą onkologiczną. Odeszła w wieku 37 lat.

  • Nie żyje Judyta Turan
  • Wieść o śmierci aktorki przekazał Związek Artystów Scen Polskich
  • Aktorka walczyła o odzyskanie zdrowia od kilku lat

Do mediów dotarła przykra wiadomość - nie żyje Judyta Turan, aktorka znana z udziału w cieszących się największą popularnością polskich serialach. Bohaterka takich produkcji jak “M jak Miłość”, “Klan” i “Na Wspólnej” zmarła w piątek 12 lutego. Związek Artystów Scen Polskich żegna Judytę Turan we wzruszających słowach, określając ją mianem “pięknego człowieka”.

Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje Judyta Turan

Informacje o śmierci Judyty Turan jako pierwszy przekazał Związek Artystów Scen Polskich. ZASP wspomina zmarłą aktorkę w niezwykle ciepłych słowach. Do pożegnań tłumnie dołączyli także internauci.

- Odeszła Judyta Turan. Urocza, serdeczna, życzliwa, pogodna. Piękny Człowiek. Nie poddawała się, mimo nierównej walki, którą toczyła od lat. Ale przeciwnik okazał się silniejszy. Żegnaj, Judy! - czytamy na Facebooku.

Telewidzowie doskonale znają postać Judyty Turan z takich produkcji jak: “M jak Miłość”, “Klan”, “Na Wspólnej” czy “Barwy szczęścia”. W ostatnich latach Polacy mieli okazję obserwować występy Judyty Turan również w odcinkach seriali “Motyw” oraz “Diagnoza”.

Anna Mucha już nie pracuje w TVP. Już wiadomo, co było przyczyną zwolnieniaAnna Mucha już nie pracuje w TVP. Już wiadomo, co było przyczyną zwolnieniaCzytaj dalej

Judyta Turan od lat zmagała się z rakiem

Pierwsze niepokojące doniesienia dotyczące stanu zdrowia Judyty Turan trafiły do mediów w 2019 roku. Lekarze postawili diagnozę rok wcześniej, w maju 2018 roku. Aktorka dowiedziała się wówczas, że choruje na złośliwy nowotwór piersi.

W tym przypadku choroba rozwijała się niezwykle dynamicznie; po pewnym czasie rakowe komórki zaczęły pojawiać się również w innych strukturach ciała. Dużą motywację w zmaganiach z nowotworem stanowiła dla Judyty Turan jej matka, wiele lat temu kobieta sama cierpiała z powodu raka piersi i ostatecznie udało jej się powrócić do zdrowia. Mimo przeciwności Judyta Turan z powodzeniem zachowała optymistyczne podejście do życia.

- Rak bywa chorobą śmiertelną, ale na szczęście w dzisiejszym świecie prowadzi się tak dużo badań na ten temat, jest dużo możliwości leczenia. Ja nie biorę pod uwagę innej możliwości niż wyzdrowienie, a lekarze mi w tym kibicują - mówiła w wywiadzie dla WP.

Judyta Turan przeszła chemioterapię, lekarze zdecydowali także o usunięciu 8 węzłów chłonnych. Leczenie nie przyniosło jednak spodziewanych rezultatów, aktorka zmarła w piątek 12 lutego w wieku 37 lat. Osierociła dwie pociechy - córeczki Emmę i Gretę.

Facebook 1302

Facebook.com/Związek Artystów Scen Polskich

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Onet, Wprost, WP, Facebook, o2.pl

Następny artykuł