Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Dramaty w brytyjskiej rodzinie królewskiej nie mają końca. Wyspami wstrząsnęły wieści o nagłym rozstaniu
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 10.04.2024 11:34

Dramaty w brytyjskiej rodzinie królewskiej nie mają końca. Wyspami wstrząsnęły wieści o nagłym rozstaniu

Peter Phillips rozstał się z partnerką
fot. JACOB KING/AFP/East News

Brytyjska rodzina królewska ostatnio przechodzi serię dramatów. Choroba księżnej Kate i króla Karola to jednak jedynie wierzchołek góry lodowej. Wielką Brytanią wstrząsnęły nagłe doniesienia o rozpadzie związku ulubionego wnuka królowej Elżbiety II.

Księżna Kate ma nowotwór

W ostatnich tygodniach rodzina królewska miała trudności z zachowaniem dyskrecji. Chociaż diagnoza księżnej Kate była tajemnicą, szereg fałszywych zdjęć spowodował ogromne niepokoje i narodzenie się licznych teorii spiskowych. Wreszcie, 22 marca, żona księcia Williama ujawniła, że po operacji brzucha w styczniu zdiagnozowano u niej nowotwór. Obecnie Middleton przechodzi profilaktyczną chemioterapię. 

W styczniu przeszłam poważną operację jamy brzusznej w Londynie i wtedy sądzono, że mój stan nie jest nowotworowy – powiedziała - Operacja zakończyła się sukcesem. Jednak badania przeprowadzone po operacji wykazały obecność nowotworu. Dlatego mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej, której leczenie jest obecnie na wczesnym etapie.

Monarcha Wielkiej Brytanii również mierzy się z nowotworem.

Rak Kate to tylko czubek góry lodowej! Prasa alarmuje: "William nie wytrzymał"! Co się dzieje z księciem? Najbardziej nielubiana księżna skomentowała chorobę Kate. Pałac drżał przed publicznym komentarzem skandalistki

Choroba króla Karola

W lutym tego roku Pałac ogłosił, że u władcy zdiagnozowano nowotwór. Pomimo zabiegu powiększenia prostaty, który przeszedł 75-latek, oświadczenie wykluczało raka prostaty. Podkreślono również, że Karol III nadal będzie wykonywać swoje obowiązki królewskie.

Podczas niedawnej procedury szpitalnej Króla dotyczącej łagodnego powiększenia prostaty, zauważono odrębną niepokojącą kwestię. Późniejsze testy diagnostyczne zidentyfikowały formę raka. Jego Królewska Mość rozpoczął dziś regularne leczenie, podczas którego lekarze zalecili mu odłożenie obowiązków publicznych. Przez cały ten okres Jego Królewska Mość będzie kontynuował prowadzenie spraw państwowych i zapoznawanie się z oficjalnymi dokumentami, jak zazwyczaj - przekazano.

Teraz do opinii publicznej trafiła informacja o tym, że w rodzinie królewskiej teraz ma miejsce rozstanie. 

Kolejny dramat w rodzinie królewskiej

Syn księżniczki Anny, siostry Karola III – Peter, przechodzi bardzo trudny czas. Uznawany za ulubionego wnuka królowej Elżbiety II, musi teraz stawić czoła życiowym wyzwaniom.

Peter Phillips zaskoczył opinię publiczną, ogłaszając zakończenie trzyletniego związku. Niedługo po pierwszym rozwodzie Peter zaczął spotykać się z młodszą o cztery lata kobietą, Lindsay Wallace, którą przedstawił nawet Elżbiecie II. Jednak po trzech latach spędzonych razem, nagle zdecydowali się się rozstać. Według brytyjskiego dziennika "The Sun", związek "wyczerpał się".  Lindsay i Peter rozstali się, choć pozostają w przyjacielskich stosunkach, jak podaje "Daily Mail". Informator gazety sugeruje, że jednym z powodów rozstania mogły być częste podróże 46-letniego Petera.  Phillips często podróżuje służbowo, ponieważ utrzymuje się sam i nie korzysta z majątku rodziny królewskiej. Jego źródła dochodu to praca jako szef pozyskiwania partnerów dla agencji praw autorskich CSM Sport & Entertainment oraz rola ambasadora ISPS Handa.

Od 2003 roku Peter był natomiast głęboko zakochany w Autumn, która nie wiedziała o jego królewskim pochodzeniu, kiedy zaczęli się spotykać. Para wzięła ślub i spędziła razem 13 lat, mając dwie córki. Mimo szczęśliwych lat, ich małżeństwo zakończyło się rozwodem w 2021 roku po dwuletniej separacji.  

Peter Phillips, fot. Rex Features/East News
Peter Phillips, fot. Rex Features/East News
Rozstanie Petera, fot.JACOB KING/AFP/East News
Rozstanie Petera, fot.JACOB KING/AFP/East News