Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > "Przerażająca perspektywa". Kate i William będą musieli się z tym zmierzyć. Wszystko przez diagnozę
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 07.04.2024 14:48

"Przerażająca perspektywa". Kate i William będą musieli się z tym zmierzyć. Wszystko przez diagnozę

Książę William i księżna Kate
Książę William i księżna Kate

Rodzina królewska w ostatnich miesiącach przechodzi tragiczne chwile. Okazuje się jednak, że choroba króla Karola i księżnej Kate to dopiero wierzchołek góry lodowej. Wiadomo, z czym mierzy się para książęca. 

Choroba księżnej Kate

Księżna Kate przez długi czas unikała występów medialnych. Wszystkie te teorie spiskowe, które narosły po skandalach związanych ze sfałszowanymi zdjęciami, ustąpiły pod koniec marca. 

Wówczas żona księcia Williama ujawniła diagnozę raka. Chorobę wykryto po operacji brzucha. Obecnie przechodzi ona chemioterapię. W swoim oświadczeniu starała się zachować spokój. Jednakże głos jej zawahał się na moment, gdy zaczęła mówić o swoich dzieciach.

Jak na diagnozę zareagował książę William?

Meghan Markle wróciła. Długo nie pojawiała się publicznie. Sprytnie wykorzystała nieobecność Kate? Najpierw druzgocąca diagnoza, a teraz jeszcze to. Fatalne wieści o rodzicach księżnej Kate

Wsparcie Williama w chorobie Kate

Kate podkreśliła, że w tych trudnych chwilach ona i książę William byli razem. Ich wsparcie dla siebie nawzajem było kluczowe podczas walki z chorobą. 

Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby prywatnie zająć się tą sprawą dla dobra naszej młodej rodziny. Jak możesz sobie wyobrazić, zajęło to trochę czasu. Rekonwalescencja po poważnej operacji zabrała mi trochę czasu, aby móc rozpocząć leczenie.

Przede wszystkim koncentrowali się na zapewnieniu dobra ich dzieciom. Najważniejsze było dla nich, aby zapewnić im wsparcie i poczucie bezpieczeństwa w obliczu trudności.

Ale co najważniejsze, zajęło nam trochę czasu, aby wyjaśnić wszystko George'owi, Charlotte i Louisowi w odpowiedni dla nich sposób i zapewnić ich, że wszystko będzie dobrze – powiedziała, odnosząc się do trojga swoich dzieci: Księcia George'a, 10 lat, księżniczki Charlotte, 8 i księcia Louisa, 5 lat – Jak już im powiedziałam, czuję się dobrze i z każdym dniem staję się silniejsza, skupiając się na rzeczach, które pomogą mi wyzdrowieć – na moim umyśle, ciele i duchu.

I dodała:

Posiadanie Williama u swego boku jest także wielkim źródłem pocieszenia i otuchy. Podobnie jak miłość, wsparcie i życzliwość, które okazywało tak wielu z Was. To wiele znaczy dla nas obojga. Mamy nadzieję, że że zrozumiesz, że jako rodzina potrzebujemy teraz trochę czasu, przestrzeni i prywatności, zanim dokończę leczenie. Moja praca zawsze przynosiła mi głębokie poczucie radości i nie mogę się doczekać powrotu, kiedy tylko będę mogła – ale na razie muszę się skupić na pełnym powrocie do zdrowia.

Teraz ujawniono, z czym jeszcze muszą mierzyć się William i Kate.

Kate i William stają w obliczu trudności

Obecnie rodzina relaksuje się w jednej z posiadłości. Hałas wokół Kate ucichł trochę, a księżna skupia się na swoim leczeniu. W mediach eksperci zwrócili uwagę na zamieszanie w monarchii. 

Monarcha jest w trakcie chemioterapii. Kolejnym w kolejce do tronu będzie 41-letni William. Księżna Kate zostanie królową małżonką i będzie również zaangażowana w obowiązki królewskie. Na dworze mówi się, że para jest bardzo zaniepokojona perspektywą objęcia tych stanowisk.  Była redaktorka Vanity Fair, Tina Brown, oświadczyła:

Wiadomość o raku Karola postawiła Williama i Kate w przerażającej perspektywie wstąpienia na tron… Powiedziano mi, że te plany, powodują u nich intensywny niepokój.

Myślice, że te obawy są uzasadnione?

Książę William i księżna Kate, fot. East News
Książę William i księżna Kate, fot. East News