Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Najpierw druzgocąca diagnoza, a teraz jeszcze to. Fatalne wieści o rodzicach księżnej Kate
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 03.04.2024 12:22

Najpierw druzgocąca diagnoza, a teraz jeszcze to. Fatalne wieści o rodzicach księżnej Kate

Rodzice księżnej Kate
Rodzice księżnej Kate, fot. Rex Features/East News

Diagnoza, którą otrzymała księżna Kate wstrząsnęła całym światem. Jak się okazuje to jednak niestety nie koniec przykrych wieści. Jej rodzice znaleźli się w fatalnej sytuacji. 

Księżna Kate ma raka

W komunikacie nadanym przez brytyjską publiczną telewizję BBC księżna Kate ujawniła, że rozpoczęła terapię chemiczną po wykryciu raka w wyniku testów przeprowadzonych po operacji brzucha, którą przeszła w styczniu. Kate Middleton podkreśliła, że czuje się dobrze i jest gotowa na długotrwałe leczenie. 

W styczniu przeszłam poważną operację jamy brzusznej w Londynie i wtedy sądzono, że mój stan nie jest nowotworowy – powiedziała - Operacja zakończyła się sukcesem. Jednak badania przeprowadzone po operacji wykazały obecność raka. Dlatego mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej, której leczenie jest obecnie na wczesnym etapie.

Księżna Kate podkreśliła również, że jednym z najbardziej trudnych momentów w tym wszystkim było przekazanie tej informacji dzieciom. 

Ale co najważniejsze, zajęło nam trochę czasu, aby wyjaśnić wszystko George'owi, Charlotte i Louisowi w odpowiedni dla nich sposób i zapewnić ich, że wszystko będzie dobrze – powiedziała, odnosząc się do trojga swoich dzieci: księcia George, 10 lat, księżniczki Charlotte, 8 i księcia Louis, 5 lat. - Jak im powiedziałam, czuję się dobrze i z każdym dniem staję się silniejsza, koncentrując się na rzeczach, które pomogą mi wyzdrowieć, w moim umyśle, ciele i duchu.

Na pewno ogromne wsparcie księżna ma w rodzicach, zwłaszcza w tak trudnej sytuacji. Kim są Carole i James Michael Middleton?

Księżna Kate nie ujawniła choroby z własnej woli? Powód publikacji oświadczenia jest smutniejszy, niż się wszystkim wydawało "Moje dzieci przede wszystkim". Chora na raka Kate tupnęła nogą. Pałac tu nie ma już nic do powiedzenia

Rodzice księżnej Kate

Carole i James Michael Middleton poznali się na pokładzie linii lotniczych British Airways. Carole, dotąd pracująca jako sekretarka, marzyła o karierze nauczycielki i postanowiła spróbować czegoś nowego, awansując na stanowisko stewardessy. James natomiast był pilotem, a później znalazł pracę w dyspozytorni. 

Ich miłość zakwitła i w 1980 roku zawarli związek małżeński. Dwa lata później na świat przyszła ich pierwsza córka — która z biegiem lat, znana jako Kate, stała się żoną księcia Williama i znalazła swoje miejsce w rodzinie królewskiej.  

Trójka rodzeństwa, w tym księżna, jej brat i siostra, miała szczęście cieszyć się beztroskim dzieciństwem, pełnym swobody i czasu spędzanego z kochającymi rodzicami. Ich życie było wypełnione różnymi zabawami i aktywnościami, a słynne przyjęcia urodzinowe, organizowane przez Carole, szybko zdobyły popularność, zaczynając od pomocy sąsiadów w organizacji. 

Carole i jej mąż zauważyli potencjał biznesowy i postanowili wykorzystać szansę. W ten sposób narodziło się "Party Pieces". Ich dzieci bardzo zaangażowały się w rozwój rodzinnego przedsiębiorstwa, przyczyniając się do jego sukcesu. Działalność przyniosła rodzinie znaczące dochody, szacowane dziś na około 30 milionów funtów.

Teraz jednak okazało się, że firma przechodziła duży kryzys. 

Rodzice księżnej Kate mają poważne problemy

Po wielu udanych latach działalności gospodarczej, pandemia stanęła na drodze rozwoju rodzinnej firmy Middletonów. Spółka zaczęła notować coraz większe straty, aż w końcu została zmuszona do ogłoszenia upadłości. Według obliczeń przedstawionych przez firmę Interpath Advisory, która zajmuje się obsługą upadłościową, firma Middletonów ma długi wobec swoich wierzycieli w wysokości 2,6 miliona funtów.

W czerwcu 2023 roku szkocki biznesmen James Sinclair nabył przedsiębiorstwo rodziców księżnej Kate za kwotę 180 tysięcy funtów. Jednak nawet ta transakcja nie wystarczyła, aby spłacić cały dług. Dodatkowo, proces likwidacji firmy trwał dłużej niż pierwotnie zakładano, co spowodowało, że koszty zatrudnienia doradców wyniosły blisko 270 tysięcy funtów, co przewyższało aktywa firmy Middletonów. Mimo że firma otrzymała opłaty w wysokości ponad 51 tysięcy funtów, to wciąż nie ma możliwości pokrycia wszystkich poniesionych wydatków.

Matka księżnej Kate, fot. ANDREW MILLIGAN/AFP/East News
Matka księżnej Kate, fot. ANDREW MILLIGAN/AFP/East News
Rodzice księżnej Kate, fot. Rex Features/East News
Rodzice księżnej Kate, fot. Rex Features/East News
Księżna Kate, fot. East News
Księżna Kate, fot. East News