Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Dziś odbył się pogrzeb Barbary Krafftówny. Co przygotowano?
Kamila Krótka
Kamila Krótka 04.02.2022 01:00

Dziś odbył się pogrzeb Barbary Krafftówny. Co przygotowano?

pjimage - 2022-02-04T153235.191
Piotr Molecki/East News

Dziś odbył się pogrzeb Barbary Krafftówny, która odeszła 23 stycznia 2022 r. Uroczysta ceremonia odbyła się w Warszawie o godz. 12.00. Pożegnanie odbyło się w podniosły i niezwykle wzruszający sposób.

Na pogrzeb Barbary Krafftówny przybyły tłumy, w tym znani aktorzy i przedstawiciele państwowi. Aktorka spoczęła w Alei Zasłużonych na Wojskowych Powązkach.

Pożegnanie Barbary Krafftówny

4 lutego odbył się pogrzeb wybitnej aktorki. Na ceremonię o charakterze państwowym przyszło wiele znanych osób. Wsród nich byli m.in. Emilia Krakowska, Teresa Lipowska czy Jan Pietrzak.

Msza rozpoczęła się o godz. 12.00 w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie. Po ceremonii urna z prochami Barbary Krafftówny została złożona do grobu w Alei Zasłużonych na Wojskowych Powązkach, obok swojego pierwszego męża - Michała Gazdy.

Z racji państwowego charakteru uroczystości w kościele zabrali głos: społeczny doradca prezydenta do spraw kultury i prezes Polskiego Radia RDC, Tadeusz Deszkiewicz oraz Wanda Zwinogrodzka, Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wzruszający gest

Jeszcze przed samą ceremonią osoby, które przybyły na pogrzeb, zastały wyciskający łzy z oczu widok. Przed pogrzebem zostały przygotowane specjalne sztalugi, na których umieszczono zdjęcia Barbary Krafftówny z różnych etapów swojej aktorskiej kariery.

Czarno-białe fotografie przypominały, jak wybitną aktorką była Krafftówna. W dodatku specjalne ustawienie sztalug stworzyło "przejście" dla osób wchodzących do kościoła w taki sposób, że miało się wrażenie jakby aktorka spoglądała na wszystkich z fotografii:

EN 01511616 0004
Fot. Piotr Molecki/East News

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Kawalcowi po koncercie WOŚP puściły nerwy. Cugowski wścieknie się po jego słowach

  2. Ulubienica widzów po niemal 20 latach zniknie z "M jak miłość"? Aktorka przerwała milczenie

  3. Napłynęły zasmucające wieści dla prowadzącej "Dzień Dobry TVN". Ta wiadomość musiała zaboleć

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

źródło: Plejada / Pudelek