Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Raport prokuratury ws. śmierci Gabriela Seweryna. Sekcja wykluczyła dwie przyczyny
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 26.02.2024 20:12

Raport prokuratury ws. śmierci Gabriela Seweryna. Sekcja wykluczyła dwie przyczyny

Gabriel Seweryn
Przyczyna śmierci Gabriela Seweryna, fot. Instagram

Gabriel Seweryn zmarł trzy miesiące temu. Przyczyny śmierci i tajemnicze okoliczności tego tragicznego zdarzenia wciąż są badane przez służby. Teraz prokuratura ujawniła, jakie dwie przyczyny zgonu wykluczono przy sekcji.

Jak zmarł Gabriel Seweryn z "Królowych życia"?

Gabriel Seweryn zmarł 28 listopada 2023 roku. Przebywał wtedy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Głogowie. Gwiazdor programu TTV „Królowe życia” i projektant futer tuż przed śmiercią nagrał bardzo niepokojący, ostatni film na Instagramie. Widać na nim, jak płacze i rozpacza, że ratownicy z karetki nie chcą go zabrać do szpitala.

Seweryn pojechał w końcu do szpitala taksówką i zgłosił ból w klatce piersiowej. Zmarł po kilku godzinach w wyniku nagłego zatrzymania krążenia. Tajemniczy zgon Gabriela stał się obiektem śledztwa prokuratury, która od trzech miesięcy bada jego przyczyny. Właśnie pojawiło się nowe oświadczenie śledczych. Co w nim ujawniono? Szczegóły poniżej.

Przyczyny śmierci Gabriela Seweryna? Sprawa zrobiła się bardzo poważna. Prokuratura nie ma wątpliwości Prokuratura o wynikach toksykologicznych Gabriela Seweryna i zarzutach. Komunikat po długim milczeniu

Przyczyny śmierci Gabriela Seweryna

Początkowo śledztwo badała prokuratura w Głogowie. Na początku lutego sprawa przyczyn śmierci Gabriela została przekazana Prokuraturze Okręgowej w Legnicy. Początkowo służby twierdziły, że badania toksykologiczne będą dostępne pod koniec stycznia. Czy wiadomo już, co wykazały?

Prokuratura bada też wątek działań ratowników pogotowia. Zespół medyczny twierdzi, że Seweryn i jego partner Kamil zachowywali się agresywnie, dlatego na miejsce została najpierw wezwana policja. Teraz „Super Express” zwrócił się do legnickich śledczych z pytaniem, czy wiadomo już coś o przyczynie zgonu „Versacego z Głogowa”. Okazuje się, że dwa powody wykluczyła już sekcja zwłok. Jakie? Szczegóły poniżej.

Co wykazała sekcja zwłok Gabriela Seweryna?

Prokurator okręgowy w Legnicy Sebastian Kluczyński w rozmowie z „Super Expressem” nie miał do przekazania zbyt wielu nowych wiadomości. Ujawnił jednak, że sekcja zwłok została przeprowadzona dawno temu. Kompleksowa opinia będzie jednak można dopiero po przeprowadzeniu wszystkich badań z materiału pobranego podczas sekcji.

Cały czas czynności w tej sprawie są prowadzone. Uzyskujemy kolejne opinie, zlecamy kolejne badania i opinie, żeby uzyskać rzetelny wynik. Wciąż przesłuchujemy w tej sprawie świadków i kompletujemy dokumentację dotyczącą stanu zdrowia pokrzywdzonego – powiedział prokurator.

Wiadomo jednak, jakie przyczyny śmierci Gabriela Seweryna udało się już wykluczyć podczas sekcji. Badanie wykazało, że zgon nie nastąpił w wyniku obrażeń ciała oraz zawału serca.

Gabriel Seweryn, przyczyny śmierci, sekcja, oświadczenie prokuratury
Jak zmarł Gabriel Seweryn?, fot. instagram.com/gabriel_seweryn
Gabriel Seweryn, przyczyny śmierci, sekcja, oświadczenie prokuratury
Jak zmarł Gabriel Seweryn?, fot. instagram.com/gabriel_seweryn
Gabriel Seweryn, przyczyny śmierci, sekcja, oświadczenie prokuratury
Gabriel Seweryn z partnerem Kamilem, fot. instagram.com/gabriel_seweryn
Gabriel Seweryn, przyczyny śmierci, sekcja, oświadczenie prokuratury
Gabriel Seweryn z partnerem Kamilem, fot. instagram.com/gabriel_seweryn

Źródło: Super Express, Fakt