Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Gala Mistrzów Sportu 2024. Kto wygrał? Bardzo niskie miejsce Lewandowskiego i zaskakująca pierwsza trójka
Anna Lipska
Anna Lipska 06.01.2024 23:00

Gala Mistrzów Sportu 2024, wyniki
Gala Mistrzów Sportu 2024, wyniki, fot. KAPIF

Gala Mistrzów Sportu 2024: Kto wygrał plebiscyt? Prezentujemy listę nominowanych sportowców i zwycięzcę oraz kolejne miejsca. Oto szczegóły.

Gala Mistrzów Sportu 2024. Kto był nominowany do nagrody?

Gala Mistrzów Sportu 2024 i podsumowanie roku w polskim sporcie za nami. W sobotę wieczorem w warszawskim hotelu DoubleTree by Hilton po raz 89. w historii poznaliśmy zwycięzcę plebiscytu na najpopularniejszego sportowca w Polsce. Wybór był bardzo trudny, bo nasi reprezentanci mają na swoim koncie sporo sukcesów w minionym roku.

6. Martyna Klatt i Helena Wiśniewska – kajakarstwo
7. Renata Knapik-Miazga, Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Magdalena Pawłowska i Ewa Trzebińska – szermierka
20. Piotr Żyła – skoki narciarskie

Faworytką była Iga Świątek. Królowa tenisa nie miała sobie równych w ubiegłorocznym sezonie, wygrywając między innymi French Open czy WTA Finals w Cancun, tym samym kończąc rok na pozycji liderki światowego rankingu. Jednak czy zdobyła tytuł?

Gala Mistrzów Sportu 2024. Jakub Błaszczykowski cały we łzach o matce. Zginęła na jego oczach Gala Mistrzów Sportu 2024. To było wejście smoka! Wielki debiut Radwańskiej z mężem na salonach. Kreacja tak odważna, że nawet Dawid czuł się skrępowany

Stylizacje gwiazd na Gali Mistrzów Sportu 2024

Jak co roku nie zabrakło pięknie wystylizowanych gwiazd. Panie w wieczorowych sukniach, panowie w eleganckich garniturach. Zdecydowanie wyróżniała się Monika Pyrek, która postawiła na turkusową kreację. Nie można też było oderwać wzroku od panterkowej marynarki Radosława Majdana.

Wszystkie oczy były też zwrócone na Agnieszkę Radwańską i jej męża. Wpadkę z kolei zaliczył Edward Miszczak. Pisaliśmy o tym tutaj

Gala Mistrzów Sportu 2024: Kto najlepszym sportowcem?

Jak już wspominaliśmy, zdecydowaną faworytką była Iga Świątek. Szanse na zajęcie wysokiej pozycji miał również Bartosz Zmarzlik, który po raz kolejny został mistrzem świata w żużlu. Wymieniano także Aleksandra Śliwkę, ponieważ wraz z reprezentacją Polski w siatkówce sięgnął po tytuł mistrza Europy oraz zajął 1. miejsce w Lidze Narodów. Wybór nie należał do najprostszych, a jak wiadomo – poza samymi sportowcami, głosowali również kibice.

W finałowej dziesiątce plebiscytu znaleźli się: Hubert Hurkacz, Natalia Kaczmarek, Martyna Klatt i Helena Wiśniewska, Renata Knapik-Miazga, Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Magdalena Pawłowska, Ewa Trzebińska, Adrian Meronk, Wojciech Nowicki, Aleksander Śliwka, Iga Świątek, Bartosz Zmarzlik i Piotr Żyła. Poza TOP 10 znalazł się Robert Lewandowski.