Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Harry nie pozostał obojętny. Tak zareagował na wiadomość o operacji Kate i chorobie Karola
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 22.01.2024 20:45

Harry nie pozostał obojętny. Tak zareagował na wiadomość o operacji Kate i chorobie Karola

książę Harry
Jak Harry zareagował na chorobę Karola i Kate?, fot. East News

W ostatnim czasie do mediów trafiają doniesienia o nieszczęściu członków rodziny królewskiej. Księżna Kate trafiła na stół operacyjny, a król Karol udał się do szpitala. Książę Harry wypowiedział się o chorobie bliskich. Co oświadczył?

Księżna Kate przeszła operację

Kilka dni temu do sieci trafiła informacja, że księżna Kate jest po poważnej operacji. Miała operowaną jamę brzuszną. Szacuje się, że będzie zdolna wykonywać swoje obowiązki publiczne dopiero w okolicach kwietnia. Okres powrotu do zdrowia będzie trwał bowiem kilkanaście tygodni. 

Jej Królewska Wysokość Księżna Walii została wczoraj przyjęta do londyńskiej kliniki w celu planowanej operacji jamy brzusznej. Operacja zakończyła się sukcesem i oczekuje się, że pozostanie w szpitalu przez dziesięć do czternastu dni, zanim wróci do domu, aby kontynuować rehabilitację. Z aktualnych opinii lekarskich wynika, że powrót do obowiązków publicznych prawdopodobnie nastąpi dopiero po Wielkanocy – napisano w oświadczeniu.

W oświadczeniu poinformowano również, że Księżna Kate chce zadbać o swoją prywatność w tym niełatwym dla niej czasie. 

Księżna Walii docenia zainteresowanie, jakie wywoła to oświadczenie. Ma nadzieję, że społeczeństwo zrozumie jej pragnienie zachowania jak największej prywatności ze względu na jej dzieci. Wyraziła także życzenie, aby jej osobiste dane medyczne pozostały tajemnicą – brzmiało oświadczenie Pałacu Kensington. 

 

Euforia w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Księżniczka Eugenia urodziła, znamy płeć i imię Tragiczny wypadek w dniu koronacji Karola III. Kobieta właśnie zmarła

Król Karol trafił do szpitala

Jeszcze nie zdążyło minąć poruszenie, jakie wywołała informacja o zabiegu operacyjnym Kate, a do mediów trafiła już kolejna informacja o chorobie członka rodziny królewskiej. Tym razem przydarzyło się to głowie Wielkiej Brytanii, czyli królowi Karolowi. Jak poinformował Pałac Buckingham, trafił on do szpitala. Brytyjski portal “Daily Mail” poinformował o tym 17 stycznia 2024 roku.


Król Wielkiej Brytanii Karol III zgłosił się na leczenie powiększonej prostaty – napisano.

Dodano również, że na szczęście nie jest to poważna choroba. Król Karol jak na razie tak samo jak księżna Kate wstrzyma się od pełnienia swoich najważniejszych funkcji w czasie rekonwalescencji. 

Książę Harry wypowiedział się o chorobie szwagierki i dziadka

Po tym jak opinia publiczna dowiedziała się o problemach księżnej Kate i króla Karola, książę Harry wybrał się na wydarzenie  "Living Legends of Aviation" i tam wygłosił przemówienie. Co ciekawe, ani słowem nie poruszył tematu problemów, które rozgrywają się w jego najbliższej rodzinie.

Jak przekazał jednak tajemniczy informator, książę Harry i jego żona Meghan Markle wypowiedzieli się o chorobie księżnej Kate i króla Karola. 

Książę i księżna skontaktowali się z obiema stronami na różne sposoby, aby przekazać swoje wsparcie – podawał portal “The Sun”.

choroba Kate i Karola III, reakcja Harry'ego
Londyńska klinika, gdzie przewieziono księżnę Kate, strażnicy już pilnują wejścia, fot. HENRY NICHOLLS/AFP/East News
choroba Kate i Karola III, reakcja Harry'ego
Król Karol III i królowa Kamila, fot. ADRIAN DENNIS/AFP/East News
choroba Kate i Karola III, reakcja Harry'ego
Królowa Kamila i księżna Kate, fot. Rex Features/East News
choroba Kate i Karola III, reakcja Harry'ego
Meghan Markle i książę Harry, fot. Rex Features/East News