Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tragiczny wypadek w dniu koronacji Karola III. Kobieta właśnie zmarła
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 24.05.2023 12:20

Tragiczny wypadek w dniu koronacji Karola III. Kobieta właśnie zmarła

rodzina królewska
fot. Anthony Harvey/Shutterstock-Rex Features/East News, ADRIAN DENNIS/AFP/East News

Na początku maja doszło do wypadku, podczas którego brytyjski policjant potrącił 81-letnią kobietę. Od tego czasu poszkodowana w ciężkim stanie znajdowała się w szpitalu. Niestety nie udało się jej uratować. Rodzina królewska wydała oświadczenie.

W dniu koronacji Karola III doszło do wypadku na skrzyżowaniu West Cromwell Road i Warwick Road w Earl's Court, gdzie prowadzący motocykl policjant potrącił 81-letnią Helen Holland. Kobieta po długim czasie w szpitalu zmarła.

Rodzina królewska wydała oświadczenie w sprawie śmierci 81-latki

Poszkodowana od czasu koronacji Karola III znajdowała się w szpitalu. Bliscy 81-latki w rozmowie z mediami wyznali, że jej stan jest bardzo poważny.

Niestety na wskutek rozległych obrażeń, złamań oraz uszkodzenia mózgu kobieta zmarła. Rodzina królewska przekazała kondolencje bliskim seniorki. Najbardziej miała odczuć to bratowa Karola III, która była blisko sytuacji.

Agnieszka Woźniak-Starak postawiona w niekomfortowej sytuacji, wszystko działo się w "Dzień Dobry TVN"

W jednej z karocy była księżna Zofia

Sprawca wypadku jechał w kolumnie pojazdów asekurujących członków rodziny królewskiej. W karocy znajdowała się wtedy księżna Zofia, bratowa Karola III. Nie wiadomo czy widziała sytuację, jednak los 81-latki bardzo ją poruszył.

Informacja o śmierci kobiety sprawiła, że Pałac Buckingham wydał specjalne oświadczenie w jej sprawie. Przekazano, że księżna Edynburga, "myśli i modli się za kobietę i jej rodzinę". 

Policja wszczęła dochodzenie

W sprawę szczegółów zdarzenia została zaangażowana policja. Niezależne Biuro ds. Postępowania Policji ma przyjrzeć się przebiegowi wypadku i przeanalizować kamery z okolicy zdarzenia oraz te, w które wyposażeni są mundurowi.

Przesłuchaniu mają poddać się funkcjonariusze, którzy brali udział w wydarzeniu. Główny nadinspektor Richard Smith zachęcał także do zgłoszenia się świadków wypadku.

Wśród obywateli słuchać słowa oburzenia na całą sytuację. Obwiniana jest nawet sama księżna Zofia z powodu posiadanej ochrony. Według internautów włączenie się rodziny królewskiej w sprawę po śmierci kobiety jest nie na miejscu.

Zobacz zdjęcia:

Karol III, Kamila EA (5).jpg
fot. Rex Features/East News
Księżna Zofia EA.jpg
fot. Rex Features/East News
Karol III EA (16).jpg
fot. ADRIAN DENNIS/AFP/East News

Źródło: bbc.com, mirror.co.uk