Swiatgwiazd.pl
Ida Nowakowska

fot. Instagram.com/idavictoria

Ida Nowakowska w marszu przeciwko agresji Rosji na Ukrainę. Kto jej towarzyszył?

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Weronika Chmielewska

Udostępnij:

Ida Nowakowska wzięła ostatnio udział w marszu przeciwko wojnie w Ukrainie. U boku tancerki podczas manifestacji szła Joanna Kurska, żona prezesa TVP. Internauci zauważyli pewną niezgodność w postawie kobiet.

Tancerka i prezenterka telewizyjna zawojowała programami TVP. Idę Nowakowską można oglądać w Jedynce oraz Dwójce podczas największych hitów stacji. Gwiazda wciela się w rolę prowadzącej w takich programach jak: "Pytanie na śniadanie", "The Voice Kids", "You Can Dance" czy "Dance Dance Dance". Tancerka została również gospodynią międzynarodowego konkursu piosenki Eurowizja Junior, który był organizowany w Polsce w 2019 i 2020 roku.

Gwiazda bardzo chętnie udziela się w mediach społecznościowych, gdzie wrzuca masę zdjęć z nagrań oraz prywatnych wydarzeń. Trwająca wojna na Ukrainie poruszyła tancerką, która postanowiła w akcie solidarności wziąć udział w proteście matek z dziećmi. Na pochodzie przy boku gwiazdy szła Joanna Kurska. Internauci zarzucili kobietom lansowanie się tragedią naszych wschodnich sąsiadów.

Ida Nowakowska w ogniu internetowej krytyki

Do symbolicznego protestu doszło z inicjatywy Gazety Polskiej, która pod hasłem: „Matki wołają: przestańcie strzelać do dzieci” ruszyła ulicami Warszawy. W pochodzie brały udział kobiety, które chciały wyrazić sprzeciw wobec panującego konfliktu na Wschodzie. W marszu szła również Ida Nowakowska. Tancerka relacjonowała wydarzenie na Instagramie.

TVN

Dziennikarz z USA zginął w Ukrainie. Drugi został ranny

CZYTAJ DALEJ

- Jestem dumna, że szłam z ludźmi, którzy rozumieją, czym jest „Imperium zła”. Szłam z ludźmi, którzy pomagają od lat Ukrainie. Szłam z ludźmi, dla których suwerenność Polski jest sprawą najważniejszą. Szłam z ludźmi, którzy prowadzą walkę z dezinformacją. Czułyśmy, że większość matek w Polsce i na Ukrainie była w tej chwili z nami. Wspólnie wierzymy, że moc dobra zwycięży zło — napisała tancerka pod serią zdjęć z pochodu.

Przebieg protestu był również relacjonowany w TVP Info. Widzowie mogli zobaczyć rzeszę matek z dziećmi, które wspólnie wyrażały sprzeciw panującej sytuacji na Wschodzie. Na pierwszym planie jednak zawsze widniała Ida Nowakowska i Joanna Kurska, co poddało intencje kobiet pod wątpliwość przez internautów.

Pod postem tancerki pojawiały się komentarze krytykujące postawę zarówno jej, jak i żony prezesa Telewizji Polskiej. Internauci nie zgadzali się z taką reprezentacją pochodu, która szła na samym początku manifestacji.

- Pani Ido była Pani moją ulubioną prezenterka, naturalna, rzeczową i to ciepło, które od Pani biło......ale to, co tu teraz zobaczyłam, ogromne rozczarowanie — napisała internautka.

- Foteczki się zgadzają. Ja tu nie widzę marszu poparcia po tych wrzuconych relacjach, tylko lans — zarzucono uczestniczkom.

- O Boże selfie i lans nic naturalnego — skomentowano post Idy Nowakowskiej.

Na Ukrainie wciąż giną niewinni ludzie

Konflikt u naszych wschodnich sąsiadów trwa nieprzerwanie od 24 lutego bieżącego roku. Wojska rosyjskie wtargnęły na teren Ukrainy, atakując suwerenne państwo. Obywatele kraju musieli w popłochu szukać schronień w podziemiach miast.

Wielu opuściło ojczyznę, by u sąsiadujących państw szukać pomocy. Część uciekinierów schroniła się w naszym kraju, ale większość pozostała w Ukrainie codziennie mierzy się z ogromnym ryzykiem utraty zdrowia, a nawet życia. Rosyjska armia nie pozostawia żadnej grupy społecznej bez ataku. Podczas brutalnych napaści giną mężczyźni, kobiety oraz dzieci.

Polskie społeczeństwo do tej pory wykazało się niezwykłą solidarnością z bliskimi sąsiadami. Wolontariusze z całego kraju zapewniają przybyłym uciekinierom pierwszą pomoc oraz życzliwość. Dopóki Ukraina nadal pozostaje wolnym państwem, nadzieja na pomyślną przyszłość nada żyje w naszych sercach.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Magda Gessler nagle zwróciła się do internautów. Łzy same napływają do oczu
2. Wyciekło zadziwiające nagranie z Mikołajem Roznerskim, fanów aż zamurowało. Co on wyprawia?
3. Marcin Hakiel już znalazł pocieszenie po rozstaniu z Kasią Cichopek. Do sieci trafiło nagranie

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Niebywałe, jak w młodości wyglądali aktorzy "M jak miłość". Niektórych ciężko rozpoznać

Niebywałe, jak w młodości wyglądały gwiazdy "M jak miłość".

Zobacz galerię >

Weronika ChmielewskaAutor

Interesuję się sportem, w szczególności siatkówką. Lubię gotować i oglądać filmy oraz seriale. Uwielbiam uniwersum MARVELA.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Krzysztof Ibisz z żoną

Życie Gwiazd

Krzysztof Ibisz zdradził, dlaczego znów się ożenił. Odpowiedź jest niezwykle poruszająca

Czytaj więcej >
Wakacyjna Trasa Dwójki

Życie Gwiazd

"Wakacyjna Trasa Dwójki": Wyjątkowy gość na scenie, Krzan i Norbi zaczęli śpiewać

Czytaj więcej >
Marcin Hakiel

Życie Gwiazd

Marcin Hakiel spędził weekend z dziećmi. Urocze zdjęcie w objęciach syna trafiło do sieci

Czytaj więcej >
Michał Szpak

Życie Gwiazd

Michał Szpak wyznał prawdę ws. swojej orientacji. "Kocha się za to, co masz w głowie"

Czytaj więcej >
Dorota Szelągowska, fot. TRICOLORS/East News

Życie Gwiazd

Dorota Szelągowska straciła konto na Instagramie. "Ukradli, zabrali"

Czytaj więcej >
Kourtney Kardashian i Travis Barker, fot. Rex Features / East News

Życie Gwiazd

Kourtney Kardashian o stanie zdrowia Travisa Barkera. Ujawniła przyczynę pobytu w szpitalu

Czytaj więcej >