Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Iga Świątek wygrała samochód i go oddała! Kto otrzymał drogi prezent? Wszystko ujawniła
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 03.03.2024 07:17

Iga Świątek wygrała samochód i go oddała! Kto otrzymał drogi prezent? Wszystko ujawniła

Iga Świątek
Iga Świątek, fot. KAPiF

Iga Świątek, mimo że na koncie ma miliony, nie obnosi się ze swoją fortuną. Rok temu za zwycięstwo w jednym z turniejów wygrała samochód marki Porsche. Jak się okazuje, nie zachowała go jednak dla siebie. Wręczyła je komuś w prezencie. 

Sukcesy Igi Świątek

Iga Świątek jest bez wątpienia jedną z najbardziej pracowitych Polek. Młodziutka tenisistka od lat może poszczycić się niemałymi sukcesami. Ubiegły rok był dla niej wyjątkowo intensywny. 

Po zdobyciu tytułu na French Open niedawno zwyciężyła również na turnieju WTA Finals. Jej sukcesy ponownie wzbudziły dumę wśród Polaków. Niedługo potem wzięła udział w turnieju pokazowym World Tennis League, a potem wybrała się do Melbourne na Australian Open w styczniu.

W tym roku tenisistka weźmie udział w turnieju, w którym już wcześniej wygrała bardzo luksusowy samochód.

Iga Świątek zdradziła, co chce zobaczyć pod choinką. Może mieć wszystko, a wybrała coś takiego Ile Iga Świątek zarobiła na wygranej w WTA Finals. Ta suma robi wrażenie

Iga Świątek na Porsche Tennis Grand Prix

W dniach od 15 do 21 kwietnia tego roku odbędzie się 47. kolejna edycja prestiżowego turnieju tenisowego Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie. Już teraz wiadomo, że w gronie uczestniczek pojawi się utalentowana polska tenisistka, Iga Świątek.  

Młoda tenisistka jest znaczącą postacią na niemieckim turnieju od kilku lat. Zwyciężyła w dwóch poprzednich edycjach, pokonując w finałach Arynę Sabalenkę. Dzięki tym sukcesom zdołała już zdobyć dwa najnowsze modele Porsche, które są przygotowane przez organizatorów dla triumfatorki rozgrywek. 

Turniej ten słynie z bardzo cennych nagród. Wiadomo jest, że Iga Świątek nie zatrzymała dla siebie tej sprzed roku. W czyje ręce zatem trafiła?

Iga Świątek oddała drogą wygraną

W 2022 roku Świątek sięgnęła po Porsche Taycan Turbo S Cross Turismo o wartości obecnie przekraczającej 800 tysięcy złotych. Natomiast w poprzedniej edycji przywiozła Porsche Taycan S Sport Turismo, którego najdroższą wersję wycenia się na podobną kwotę. Ten drugi model jednak podarowała swojemu ojcu, Tomaszowi Świątkowi. Mówiła o tym prezencie tuż po zakończeniu zeszłorocznego turnieju.

Tata będzie wybierał kolor auta, bo to będzie dla niego! Rozważa granatowy, ale według mnie ten kolor jest za nudny. Mógłby trochę zaszaleć, bo nie wiadomo, czy taka okazja jeszcze się nadarzy - zdradziła przed kamerami Canal Plus.

W tegorocznym turnieju weźmie udział 28 zawodniczek. Cztery najwyżej sklasyfikowane tenisistki rozpoczną rywalizację od drugiej rundy. Oczywiście, oprócz luksusowych Porsche, które można zdobyć w Stuttgarcie, czeka także na uczestniczki znaczna pula nagród pieniężnych o łącznej wartości przekraczającej 922 tysiące dolarów.

Iga Świątek, fot. KAPiF
Iga Świątek, fot. KAPiF
Iga Świątek z ojcem, fot. KAPiF
Iga Świątek z ojcem, fot. KAPiF
Iga Świątek, fot. KAPiF
Iga Świątek, fot. KAPiF